Rozrusznik

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Rozrusznik

Postprzez Bartek » So cze 22, 2013 9:51 am

Chciałbym zapytać się, czy funkcjonuje jakiś patent na wyciągnięcie rozrusznika? No niestety starając się odpalić mają Hondę, słychać ten charakterystyczny dźwięk, wydobywający się z rozrusznika. Już sam nie wiem co to do końca może być, w mojej opinii szczotki, może ewentualnie problem ze świecami (akumulator sprawdzałem i jest na full naładowany). Słyszałem opinie, że wystarczy go tylko delikatnie uderzyć i może być wszystko oki. Jak się zapatrujecie na te sprawę. A pozy tym czy wyciągnięcie rozrusznika i ewentualny montaż nowych szczotek jest skomplikowaną operacją? :blush:
Bartek
Użytkownik

Motocykl: CBF 500
W siodle: <100 kkm

Re: Rozrusznik

Postprzez Turos » So cze 22, 2013 7:06 pm

To może najpierw sprawdź świece, będzie taniej, a także czy jest na nich napięcie? :) Co to wyciągania niestety, ale nie pomogę :/
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Turos
Nightmare

Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer

Postprzez maćko » N cze 23, 2013 5:04 pm

A sprawdź jeszcze raz aku - mimo że naładowany, może już być niewydajny prądowo - może okazac się ,że rozrusznika nie będzie trzeba wyciągać.
HONDA CBF 500+
maćko
Miłośnik

Motocykl: CBF 500+

Postprzez huligans12 » So cze 29, 2013 8:22 am

A motocykl w ogóle Ci odpala? U mnie ostatnio padły szczotki to wszystko było cacy i tu nagle motocykl nie chciał odpalić. było jedynie słychać przekaźnik i czasami ruszył rozrusznik ale tak jak by słabł do momentu aż całkowicie stanął. Odkręcasz dwie śruby i z góry nakrętkę od kabelka. delikatnie obstukałem gumowym młotkiem i podważałem śrubokrętami i jakoś wyszedł :). Pamiętaj o zastosowaniu nowego oringu! Do wymiany szczotek trzeba lutownicę i trochę wiedzy na ten temat. W rozruszniku są specjalne podkładki dystansowe, nie zgub ich!
huligans12
Użytkownik

Imię: Michał
Motocykl: WSK, CBF 500

Postprzez bankus » N cze 12, 2016 12:02 pm

qrcze nie odpalił! wczoraj wieczorem troche pojeździłem a dziś przed południem załapał i zgasł. Następne kręcenie już jakby aku padało ale aku niecały rok ma. Wyciągnąłem, podłączyłem i ładowarka po 20 minutach pokazała że pełny. Boje się że to rozrusznik. Jak zgasł to wogóle nierea gował, dopiero jak stopke schowałem to słabiutko zakręci i koniec (kiedyś miałem czujnik luzu do wymiany, to nie kręcił przy otwartej stopce, ale teraz zielona kontrolka się święci).
bankus
Miłośnik

Imię: Mirek
Motocykl: Honda CBF 500 `07

Postprzez nocny » Pn cze 13, 2016 8:24 am

Z opisu wygląda jednak jakby to był aku padnięty. Zmierz napięcie.
Pozdrawiam
Marcin Jan

mistrz prostej spod świateł
nocny
Miłośnik

Imię: Marcin
Motocykl: CBF 1000 SC64

Postprzez bankus » Pn cze 13, 2016 8:53 am

obyś miał racje bo aku jeszcze na gwarancji, no i wyklucza to poważniejsze sprawy. Ze wzgl. na brak czasu sprawą mogę się zając dopiero za kilka dni.
bankus
Miłośnik

Postprzez Monte Christo » Pn cze 13, 2016 9:03 am

Jakiego typu to dźwięk jest? Tyrkanie i nie odpala? Opisz to.
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
When you're dead, you don't know that you're dead. It's difficult only for the others. It's the same when you're stupid.
Monte Christo
Nightmare

Motocykl: CBF600SA

Postprzez bankus » Pn cze 13, 2016 9:25 am

na początku złapał ale zgasł. No i wtedy umarł zupełnie bez reakcji na starter nawet pomyslałem że awaryjne wyłączanie przesunąłem - ale nie, dopiero jak złożyłem stopkę to starter zareagował i bardzo słabo kręcił i zdychał. Potem już było tyrkanie/cykanie ale reflektor świecił w sposób ciągły, żadnych spadków oświetlenia przy tym umierającym kręceniu.
Dziwne to bo kilkanaście godzin wcześniej w sobotę polatałem ok 30 km i to nawet dość ostro. Za to w piątek złapała mnie ulewa - tak naprawdę pierwszy raz porządnie maszyna zmokła więc może gdzieś styki przyśniedziały?
Dziś założe naładowane aku i mam nadzieję że w cudowny sposób wada minie. Wtedy czeka mnie tylko sprawdzenie i ew. wymiana aku. Jak zwykle takie niespodzianki występują wtedy, gdy kompletnie nie ma czasu.
bankus
Miłośnik

Postprzez Monte Christo » Pn cze 13, 2016 9:53 am

Aku bardzo często padają w upał, tudzież kiedy jest ciepło.
Na mój gust aku, ja miałem podobnie. U mnie tyrkał i nic się nie działo. Po wymianie aku 100 procent sprawności moto. :smile:
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
When you're dead, you don't know that you're dead. It's difficult only for the others. It's the same when you're stupid.
Monte Christo
Nightmare

Motocykl: CBF600SA

Następna strona

Powrót do Warsztat