Siłowniki do Givi Maxia e55

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Siłowniki do Givi Maxia e55

Postprzez igrazka » So cze 22, 2013 7:57 pm

Swego czasu znalazłam w sieci fajny filmik, na którym gość zamontował siłownik w Maxii. Potem o nim zapomniałam, aż przypomniał mi o tym MrGlub. Wygrzebałam filmik z odmętów sieci:



Ktoś by się podjął wykonania? Chociaż osobiście optowałabym za dwoma mniejszymi siłownikami (od szafek kuchennych) w miejsce starych podpórek:

Obrazek
Obrazek

Moja Siwa Czapla: galeria zdjęć NC700X DCT

Honda Rebel 250 '86 > Honda CBF600N '04 > Honda Forza 250 '08 > Honda NC700X DCT '12 > Honda Forza 250 '08 (ta sama!!)
Avatar użytkownika
igrazka
Miłośnik
 
Posty: 656
Dołączył(a): Pt sty 11, 2013 8:50 pm
Lokalizacja: Warszawa - Natolin
Wiek: 52
Motocykl: chwilowo brak
W siodle: <100 kkm

Re: Siłowniki do Givi Maxia e55

Postprzez geguś » N cze 23, 2013 8:05 am

w zeszłym roku zrobiłem u siebie taki patent (właśnie zainspirowany tym filmikiem) https://picasaweb.google.com/1117062266 ... 9667870962

siłownik meblowy 60N zamontowałem do istniejącego otworu od śruby do oparcia (żeby nie wiercić inne bo było by widać z zewnątrz) a dolne mocowanie przykręciłem do boku kufra (ale śruby chowają się pod maskownicą boczną zewnętrzną). Jest to opcja którą robiłem na "szybko" więc jak widać na filmie nie otwiera się automatycznie sam, trzeba pomagać ręką chyba że zamontowanie na moto było pod kątem a nie na płasko.

Zamontowałem to ze względu na odkręcające się śrubki zawiasów i spadająca pokrywę na głowę w najmniej oczekiwanym momencie.

Jednostronnie zamontowany siłownik wypycha pokrywę do góry więc z jednej strony odstaje a z drugiej za bardzo przylega i pokrywa delikatnie rysuje obudowę. na tym filmiku to widać https://picasaweb.google.com/1117062266 ... 9278870226

najlepszym rozwiązaniem było by tak jak na filmie ale jak widać trzeba by dorabiać jakieś uchwyty prowadnice itp ale ja mam oryginalną wyściółkę kufra tzn pianka na pokrywie i na spodzie, szkoda było mi ja dziurawić więc jak na razie nie znalazłem lepszego nieinwazyjnego rozwiązania

P.S. siłownik gazowy po jakimś czasie padł (po paru miesiącach), wyleciało całe powietrze i nie spełnia swojej funkcji.


czy są jakieś mniejsze siłowniki tak jak piszesz ? nie udało mi się znaleźć ale jeśli ktoś z Was ma pomysł to chętnie skorzystam z rady
Avatar użytkownika
geguś
Miłośnik
 
Posty: 820
Dołączył(a): Pt maja 24, 2013 10:54 am
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 37
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000A GSX-R 750
W siodle: <100 kkm


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 170 gości