Wywalający bezpiecznik podczas rozruchu - brak oświetlenia.

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Wywalający bezpiecznik podczas rozruchu - brak oświetlenia.

Postprzez skorek11xn » Wt lip 02, 2013 7:47 pm

Witam. Mam osobliwy problem, za każdym razem gdy włożę nowy bezpiecznik w miejsce starego(bezpiecznik całego oświetlenia w motocyklu - mijania, długie, stopy, pozycje, zegary) i odpale silnik to momentalnie wypierdziela cały prąd. Działają tylko kierunki i awaryjne, sygnału dźwiękowego nie sprawdzałem. Oczywiście motocykl jedzie. Tak więc wypierdziela tylko jeden konkretny bezpiecznik. Zdarzyło mi się to miesiąc temu, ale po włożeniu nowego, takiego samego 10A wszystko było okej. Dodam że leciałem szybko, około 100-130km/h nie podam dokładnie ile bo po zerknięciu na zegary z przerażeniem stwierdziłem że nie działają :eek: . Nie mam pojęcia, a którym momencie mi prądu brakło. Wiem że przy gwałtownym przyspieszaniu za zakrętem lekko mnie wybiła koleina, potem już prądu nie było, ale nie dam sobie głowy uciąć czy przed zakrętem prądu nie było. Nie wiem nawet gdzie szukać tego cholerstwa bo przewodów jest od zaje#$@*a...
Avatar użytkownika
skorek11xn
Użytkownik
 
Posty: 97
Dołączył(a): Wt kwi 17, 2012 6:24 pm
Wiek: 31
Imię: Maciej
Motocykl: Zimowa sześćseta
W siodle: <100 kkm

Re: Wywalający bezpiecznik podczas rozruchu - brak oświetlen

Postprzez Avalon » Śr lip 03, 2013 6:48 am

Bardzo podobny problem DO TEGO
Malcolm Young RIP 1953-2017
Avatar użytkownika
Avalon
Fanatyk
 
Posty: 3097
Dołączył(a): N paź 16, 2011 4:17 pm
Lokalizacja: Dawniej Wa-wa, teraz wieś na Mazowszu
Wiek: 59
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000A '8
W siodle: 100-200 kkm

Re: Wywalający bezpiecznik podczas rozruchu - brak oświetlen

Postprzez zbyhu » N lip 07, 2013 12:31 pm

Zmierz prąd ładowania. Miernik w dłoń i podczas pracy silnika na klemach aku zobacz napięcie. Jeśli jest wyższe niż 14,4V, to masz padnięty regulator napięcia i dalsza jazda grozi spaleniem całej elektroniki.

A jeśli ładowanie jest w normie, to masz zwarcie w obwodzie świateł. Weź miernik, włącz na tryb szukania zwarcia (często jest to taki piszczyk). Przyłóż jeden biegun miernika do masy moto (gdzieś do ramy, jakiejś śruby bez lakieru), a drugim biegunem kolejno sprawdź oba zaciski bezpiecznika. Jeśli miernik zapiszczy - jest przebicie do masy.
Wtedy sprawdzasz który to obwód na schemacie układu elektrycznego i musisz prześledzić jak on biegnie przez motocykl. I szukać, gdzie go zwiera do masy.
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7387
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Wywalający bezpiecznik podczas rozruchu - brak oświetlen

Postprzez skorek11xn » N lip 07, 2013 7:28 pm

Zmierzyłem prąd, wychodziło pomiędzy 14.2 a 14.5V, myślę że w normie.Wymieniłem bezpiecznik, naprowadziły mnie nie działające w kufrze stopy.. Okazało się że kabel się przetarł i ocierał. Już zrobione. Wszystko chodzi bez problemu. :)
Avatar użytkownika
skorek11xn
Użytkownik
 
Posty: 97
Dołączył(a): Wt kwi 17, 2012 6:24 pm
Wiek: 31
Imię: Maciej
Motocykl: Zimowa sześćseta
W siodle: <100 kkm


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 143 gości