Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

coś huczy w trakcie jady gdy puszczam gaz

Wt lip 09, 2013 10:41 am

Jak w temacie nie jest to związane z obrotami silnika lecz prędkością jady nie zależnie na jakim biegu. Ostatnio naciągałem łańcuch ale chyba prost. Jakieś pomysły?? może opona

Re: coś huczy w trakcie jady gdy puszczam gaz

Wt lip 09, 2013 12:13 pm

Czy przed naciąganiem napędu, było ok ?
Jeśli tak to najpierw sprawdź łańcuch, zębatki, ustawienie koła itp.

Re: coś huczy w trakcie jady gdy puszczam gaz

Wt lip 16, 2013 7:25 am

Zmieniałem kilkakrotnie naciąg ale mimo że delikatnie się ucisza bądź nasila to wyeliminować całkowicie nie mogę :(

Re: coś huczy w trakcie jady gdy puszczam gaz

Wt lip 16, 2013 7:37 am

Wyząbkowana opona? Kiedys tak miałem w samochodzie, po wymianie opon z tyłu nastała błoga cisza

Re: coś huczy w trakcie jady gdy puszczam gaz

Wt lip 16, 2013 10:05 am

właśnie oponę mam dopiero 500km i co ciekawe podczas prowadzenia moto na sucho bez biegu i włączonego silnika słychać delikatny nazwijmy to zgrzyt. Mam świadomość że sprzęgło na biegu jałowym nie do końca zatrzymuje skrzynię biegów ale czy to może mieć coś wspólnego ze słyszalnym hukiem podczas jady?

Re: coś huczy w trakcie jady gdy puszczam gaz

Śr lip 17, 2013 2:46 pm

Łańcuch.

Re: coś huczy w trakcie jady gdy puszczam gaz

Cz lip 25, 2013 11:49 am

Jeśli opona nie, to chyba tylko łańcuch. U mnie, po wymianie opon na początku tego sezonu, też huczało, co lokalizowałem w okolicy zębatki zdawczej i łożyska wahacza. Na tyle, że po kilometrze zawróciłem do warsztatu by mechanik poluzował łańcuch. Na moje oko był trochę za bardzo naciągnięty, zdaniem mechanika było OK, więc wyszedłem z założenia, że nie będę uczył ojca dzieci robić. Huczenie ucichło po jakichś 1,5kkm, prawdopodobnie na skutek wyciągnięcia łańcucha.

Re: coś huczy w trakcie jady gdy puszczam gaz

Cz lip 25, 2013 1:25 pm

PeterS napisał(a):Jeśli opona nie, to chyba tylko łańcuch. U mnie, po wymianie opon na początku tego sezonu, też huczało, co lokalizowałem w okolicy zębatki zdawczej i łożyska wahacza. Na tyle, że po kilometrze zawróciłem do warsztatu by mechanik poluzował łańcuch. Na moje oko był trochę za bardzo naciągnięty, zdaniem mechanika było OK, więc wyszedłem z założenia, że nie będę uczył ojca dzieci robić. Huczenie ucichło po jakichś 1,5kkm, prawdopodobnie na skutek wyciągnięcia łańcucha.


Czyli miałeś rację, łańcuch był za mocno naciągnięty, przez 1,5kkm katowałeś niepotrzebnie łożysko.
Odpowiedz