szyba, deflektor ?

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: szyba, deflektor ?

Postprzez RxxxP » Pt sie 10, 2012 9:05 pm

domek napisał(a):a CO MYŚLICIE O TEJ>???
http://allegro.pl/szyba-turystyczna-pui ... 67869.html


Kupuj;-) jak będziesz 100% zadowolony to daj znać. Mam nadzieję, że się odezwiesz;-)
RxxxP
 

Re: szyba, deflektor ?

Postprzez Arti » So sie 11, 2012 10:15 am

Ja miałem tą link i byłem zadowolony.
Arti

Who dares, wins.

hmm..
Arti
Fanatyk
 
Posty: 2011
Dołączył(a): So wrz 04, 2010 1:00 pm
Lokalizacja: Częstochowa
Wiek: 54
Imię: Ten Arti
Motocykl: czerwona GejSza
W siodle: <100 kkm

Re: szyba, deflektor ?

Postprzez domek » Pn sie 13, 2012 6:23 pm

Dzisiaj zamówiłem jak przetestuję to coś naskrobię.
Nawet stary motor nie ma zmarszczek
Avatar użytkownika
domek
Użytkownik
 
Posty: 44
Dołączył(a): Cz sie 09, 2012 5:13 pm
Lokalizacja: Słupsk
Wiek: 60
Imię: Piotr
Motocykl: cbf1000
W siodle: <100 kkm

Re: szyba, deflektor ?

Postprzez domek » Pn sie 13, 2012 6:26 pm

Arti napisał(a):Ja miałem tą link i byłem zadowolony.

Kupiłeś sam deflektor , czy razem z szybą ?
Nawet stary motor nie ma zmarszczek
Avatar użytkownika
domek
Użytkownik
 
Posty: 44
Dołączył(a): Cz sie 09, 2012 5:13 pm
Lokalizacja: Słupsk
Wiek: 60
Imię: Piotr
Motocykl: cbf1000
W siodle: <100 kkm

Re: szyba, deflektor ?

Postprzez Arti » Wt sie 14, 2012 10:00 am

Razem z szybą
Arti

Who dares, wins.

hmm..
Arti
Fanatyk
 
Posty: 2011
Dołączył(a): So wrz 04, 2010 1:00 pm
Lokalizacja: Częstochowa
Wiek: 54
Imię: Ten Arti
Motocykl: czerwona GejSza
W siodle: <100 kkm

Re: szyba, deflektor ?

Postprzez domek » N sie 19, 2012 7:46 am

Więc - szyba Puig zamontowana . rewelacje nie ma , ale moim zdaniem jest lepiej niż z oryginalną. Przy moim wzroście 177cm
, przy najwyższej pozycji ( moto po lifcie ) dobrze widoczna droga , w klatę nie wieje . Jak wjeżdżam do miasta to jednym ruchem ręki opuszczam ją na dół. Owszem jest hałas , ale przy lekkim pochyleniu się słychać już tylko muzykę silnika . Szczerze to liczyłem na trochę więcej . Zainteresowanym dam przetestować , mam nadzieję że na zlocie w Węgierskiej Górce .
Nawet stary motor nie ma zmarszczek
Avatar użytkownika
domek
Użytkownik
 
Posty: 44
Dołączył(a): Cz sie 09, 2012 5:13 pm
Lokalizacja: Słupsk
Wiek: 60
Imię: Piotr
Motocykl: cbf1000
W siodle: <100 kkm

Re: szyba, deflektor ?

Postprzez RxxxP » Śr wrz 05, 2012 6:00 am

Arti, domek,

Po ostatnim wypadzie w Bieszczady naszło mnie na zmianę szyby (dzięki uprzejmości kolegi, miałem okazję przetestować PUIGA) więc mam do Was pytania:

Rozumiem, że szyba PUIG i MRA to dwie różne firmy? Czy to te same produkty występujące pod innym brand'em?

i teraz tak: szyba PUIG ma oryginalnie inny deflektor niż szyba MRA.

PUIG ma taki deflektor na zatrzask.

a

MRA mocowany ma z dwóch stron (piszę tutaj o szybach dedykowanych do CBF po lifcie).

Poza tym kształt deflektora jest diametralnie różny to może być jednym z czynników, które wpływają na to, że jeden jest zadowolony a drugi NIE!

Czy dobrze to wszystko opisałem?

Jeśli tak to Ja ostatnio testowałem szybę z deflektorem takim jak MRA (jednak był to deflektora zamontowany przez użytkownika samodzielnie) i byłem zadowolony, przy moim wzroście 186 cm;-), testowałem to nie na moim moto ale na CBF 1000 Classic (po prostu zamieniliśmy się motocyklami) i powiem Wam, że było lepiej ale nie aż tak żeby to wychwalać, niemniej jednak zainteresowałem się tematem z innego jeszcze powodu:

po pierwsze, że jest lekko ciszej (ale to inny temat i chyba nie zaprzątał bym sobie tym głowy, ponieważ wianie w okolice szyi jest w upały nawet przyjemne;-)),

a po drugie, że robactwo nie siada na szybie kasku i na kasku i to jest niezaprzeczalny atut tej szybki (jak dla mnie). Nie wiem czy to zadziała przy moim wzroście (kolega był nieco niższy) ale mam nadzieję, że tak będzie.

Czekam na Wasze opinie w tym temacie.


P.S.
Arti, nie czytam dokładnie forum ale wiem, że swego czasu chciałeś zmienić moto, zmieniłeś? i zapytam jeszcze chciałeś się przesiąść z CBF1000 po lifcie? (bo widzę, że masz w awatarze ten model).
RxxxP
 

Re: szyba, deflektor ?

Postprzez Arti » Śr wrz 05, 2012 6:09 am

Co do moto to ujeżdżałem litra po lifcie. Zmienić chcę na coś innego ale podobnego.
Szybę miałem MRA, jest to komplet z deflektorem i przy moim wzroście (175)sprawiał się ok.
Przy zimnych dniach dało się poczuć różnicę na +.
A co do miziania przez wiatr, to zawsze jeździłem z wind stoperem więc nie czułem. :msn-wink:
Arti

Who dares, wins.

hmm..
Arti
Fanatyk
 
Posty: 2011
Dołączył(a): So wrz 04, 2010 1:00 pm
Lokalizacja: Częstochowa
Wiek: 54
Imię: Ten Arti
Motocykl: czerwona GejSza
W siodle: <100 kkm

Re: szyba, deflektor ?

Postprzez RxxxP » Cz wrz 06, 2012 5:48 am

Jeszcze coś dorzucę do tematu:

Szyba oryginalna - 360 mm
Szyba MRA - 380 mm
Szyba PUIG - +100 mm - nie ma podanego wymiaru szyby, rozumiem, że te +10 cm (jak w katalogu) to jest liczone w odniesieniu do szyby oryginalnej?

domek, gdybyś mógł umieścić informację: Jak wysoka jest szyba PUIG to byłbym wdzięczny.

ale z tego co rozumiem, lub nie rozumiem to powinno to być tak:

Szyba MRA - 380 mm
Szyba PUIG - 460 mm

Jeśli "Arti" jest zadowolony (mając niższą szybę) to oznacza, iż główną rolę w tej szybie odgrywa deflektor.

natomiast jeśli "domek" jest średnio zadowolony (mając wyższą szybę) to mogę jedynie domyślać się, że to jest szyba bez deflektora? - Czy się mylę?

Pozdrawiam Was i czekam na ewentualną odpowiedź.
RxxxP
 

Re: szyba, deflektor ?

Postprzez markom13 » Pt wrz 14, 2012 9:37 pm

I ja dorzucę 5 groszy.
Miałem szybę MRA Vario ,ten nowy model z dziurą ,co niby polepsza aerodynamike. Strasznie mi chałasowała ,nie wiedziałem co to jest ,jakiś taki lekki gwizd co mnie niesamowicie wk.. :censored:
Udało mi sie oddać do sklepu.
Kupiłem Givi D303 ,była fajna ,mocna ,ładnie wyglądała ,było nawet cicho ,ale na górze kasku były za duże turbulencje.Plusem było to ,że prawie nigdy nie czyściłem szybki kasku.
Postanowiłem jeszcze pocudować i sprzedałem D303 (żałuję) ,załozyłem znowu oryginał z dokupionym deflektorem zrobionym przez kolegę z forum Transalpa czy Afryki,nie pamiętam wybaczcie. Mam namiary jak by ktoś chciał.
Mam ten zestaw do dzisiaj ,ale chyba z lenistwa ,bo dalej nie jest to co bym chciał. Jest ciszej na pewno niż na oryginale ,ale komary i "muchi" lecą mi na szybkę poza tym hałas nadal jest . Już nie mam ochoty nic zmieniać,zawsze na tej zmianie jakoś tracę :msn-wink:
Chyba ,że ktoś chcę mi dać w prezencie Givi D303 ,chętnie bym do niej powrócił. Ale podpowiedz dla latających szybko na niemieckich autostradach ;) . Ta szyba jest za wysoka na takie zapitalanie. Moto robi sie mniej stabilne.
Aha ,najważniejsze ,mam 172cm wzrostu. Kierowca nigdy nie równy kierowcy :naughty:
Avatar użytkownika
markom13
Użytkownik
 
Posty: 145
Dołączył(a): N sie 07, 2011 4:26 pm
Lokalizacja: Mazury, UK
Wiek: 45
Motocykl: CBF1000FA-C
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 81 gości