łożyska kół - cfb 1000

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

łożyska kół - cfb 1000

Postprzez nujork » Śr lip 24, 2013 6:58 am

Witam forumowicze!
Przy okazji smarowania łańcucha (2007r. z abs) na centralce odkryłem, że łożyska w tylnym kole mają lekki luz. Zanim to rozbiorę chciałbym się dowiedzieć i przygotować, może ktoś z Was wie jakie są symbole tych łożysk ( z manuala jedyne co wyczytałem to, że tam są dwa 6360 uu ( podwójnie kryte?). Na alledrogo z kolei jest w ofercie komplet zwierający trzy sztuki ( dwa 6360 + jedno, chyba z wybieraka?).
Czy ktoś się tematem zajmował na własnym przykładzie? Mam takie warunki, że jak rozbiorę koło to muszę tego dnia złożyć, a zaczynam po pracy i nie mam czasu na bieganie po zamkniętych sklepach...

z góry dzięki ( z bokowika też)
pzdr!
nujork
Nowicjusz
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pn maja 28, 2012 10:08 am
Lokalizacja: Szczecin
Imię: maciek
Motocykl: cfb 1000
W siodle: 100-200 kkm

Re: łożyska kół - cfb 1000

Postprzez nujork » Wt lip 30, 2013 8:02 pm

odpowiedź brzmi intermotors. podałem model, rok prod. i zaoferowali właściwe, produkcji jułesejskiej ( co są warte, zobaczymy).100 pln za komplet łożysk z simmerami zdaje się nie być ceną wygórowaną, były do odbioru na drugi dzień.
nujork
Nowicjusz
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pn maja 28, 2012 10:08 am
Lokalizacja: Szczecin
Imię: maciek
Motocykl: cfb 1000
W siodle: 100-200 kkm

Re: łożyska kół - cfb 1000

Postprzez wskk » N sie 11, 2013 12:17 pm

Witam.
Więc, przy okazji powiem że tez to zauważyłem, moto ma 50tyś km. Ale z tego co czytałem szukając łożysk są to łożyska oryginalnie z luzem C3, czyli bocznym, wobec tego mam pytanie czy na nowych po wymianie tez nie masz takiego luzu?
Skoro łożyska sa z luzem koło lekko powinno sie odchylać na boki kwestia ile. Moż ektos swiezo po wymianie albo ze świezym moto mógłby to sprawdzić.

Myślę że u mnie to jest nie więcej na oponie, jak 1mm w boki, ale tak jakieś dziwne wrażenie maa że chyba to za duzo..Przednie sa ok be zluzów. Szkoda by wymieniać na darmo, drogie jakoś nie sa szukając po kodzie na ebaju, jak to łożysko 3-4 euro za sztuke, albo komplet z uszcelniaczami 38 http://www.ebay.de/itm/Radlager-Satz-hi ... 25731c2874.


Tylko czyszkoda se robote robić? Ile tego luzu macie?
wskk
Nowicjusz
 
Posty: 11
Dołączył(a): N sie 11, 2013 12:03 pm
Imię: Krzysiek
Motocykl: CBF1000A 2006
W siodle: <100 kkm

Re: łożyska kół - cfb 1000

Postprzez wskk » N sie 25, 2013 1:49 pm

Kupiłem ten zestaw bo akurat miałem intercars (intermotors) pod nosem . Jakby kto szukał to w kazdym sklepie z łozyskami dostanie 2x6204UU 2szt + łozysko zabieraka 6322, z tym w sklepach jest gorzej gdyz to taki rzadki rozmiar, ( zwykłe łozysko kulkowe jednorzedowe, z uszczelnieniem obustronnym/ taka samo jak łozyska koła. Z tego co widziałem to łozyska są bez luzu bocznego, na pewno od koła, a niektórzy sprzedawcy na ebay sprzedają do zabieraka łozysko z luzem bocznym C3, i to miąło by sens nawet bo łancuch nigdy nie jest idealnie w osi ustawiony. Ale nie ma co przesadzac też.

Uszczelniacz oryginalnie są połówkowe i w polskich sklepach nie dostanie racze tzn 30x56x7,5 i 30x47x7,5 ale spokojnie wejdą x8 (szerokośc) zresztą 8 ósemki były w zestawie. Japonće widac lubia połówki. Kupiłem zestaw gdyż za 109zł brutto był pod nosem od ręki, ale poskojnie nawet w sklepach z czesciami do traktorów można kupić aby wymiar był ten sam, i koszyczek metalowy a nie plastykowy. łozysko to łozysko, to nie prom kosmiczny ani nie turbina wysokoobrotowa.

---

Z info do tematu w LArsonie zestaw coś koło 170zł (ni9e wiem czy ten sam) wymiana w HONDA około 190zł, mówia 2 godz roboty.
Jak ktos lubi dłubac i ma warunki, metodą subowkrętową-młotkową ( dobry długi) można wszystko zrobić w godzine na chodniku. Stare wybić bez ceregieli, nowe wbić uzywając starych przednio je "staczając" na szlifierce metoda dociskową tak by stare nie sotały razem znowymi. W taki sposób na szlifierce uzywając starych mozna zrobić prawie profesjonalny wbijak pod wymiar w5 minut. Ważne by wbijac pukając naprzemian zawnętrzną częśc starego łozyska- srodkową część najlepiej zeszlifowac gumówka tak by była niższa i podczas wbijani amłotkiem obciążenia ni eprzenosiły sie na nowe kulki. Piaste dobrze nagrzać farelka przed wbiciem i posmarować otwór smarem.

Powiem jeszce że praktycznie po 50tyś km łozysko zabieraka było jak nowe i w zasadzie nie wymagało wymiany, ono jest bardziej solidne, większe i dobrze schowane przed wodą.
wskk
Nowicjusz
 
Posty: 11
Dołączył(a): N sie 11, 2013 12:03 pm
Imię: Krzysiek
Motocykl: CBF1000A 2006
W siodle: <100 kkm

Re: łożyska kół - cfb 1000

Postprzez nujork » Śr sie 28, 2013 4:13 pm

Siema!
nie wiem jaki powinien być ten luz ale nie sądzę, żeby był wyczuwalny tak mocno jak był w moim przypadku. Ja po wymianie tych łożysk zrobiłem trasę Szczecin-Istambuł-Szczecin i nie ma żadnego luzu... Nieco wyciągnął się łańcuch ale wszystko w normie. Pojawiły się za to now luz ( główka ramy, :D ) więc tak czy siak 3eba czuwać, bo przy tej wadze sprzęta i stanie dróg łożyska się zużywają się... :wacko:
pzdr!
nujork
Nowicjusz
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pn maja 28, 2012 10:08 am
Lokalizacja: Szczecin
Imię: maciek
Motocykl: cfb 1000
W siodle: 100-200 kkm

Re: łożyska kół - cfb 1000

Postprzez Jurek » Cz paź 17, 2013 7:07 pm

Wyszarpałem dzisiaj tylne koło,bo już od jakiegoś czasu dostało luzu na łożysku.Okazało się,że łożysko od strony tarczy hamulcowej ma luz.
Łożyska koła w moim przypadku to NSK: nr. na łożysku 6204 @ 11
@-ten znaczek na łożysku wygląda inaczej,klawiatura nie posiada takiego znaku,ale mniejsza z tym.Tylko co oznacza ta: 11 ?
Na uszczelnieniu łożyska natomiast jest oznaczenie: 6204DU jak dobrze rozumiem jest jednostronnie uszczelnione?
Nie lepsze byłoby dwustronnie kryte?
Uszczelniacz 30x47x7.5
Dodam tylko,że łożyska nie były jeszcze demontowane stąd moje rozterki :msn-wink:
Jurek
 

Re: łożyska kół - cfb 1000

Postprzez wskk » Cz paź 17, 2013 7:13 pm

wszystkie 3 byly u mnie obustronne uszczelnione, nowe jak stare fabryczne. I tak jest z tego co ja widziałem we wszystkich łozyskach kół bo..od środka nie ma co je smarować zeby bylo odkryte a smar tylko moze sie rozbryzgac przez to wewnątrz piasty.
wskk
Nowicjusz
 
Posty: 11
Dołączył(a): N sie 11, 2013 12:03 pm
Imię: Krzysiek
Motocykl: CBF1000A 2006
W siodle: <100 kkm

Re: łożyska kół - cfb 1000

Postprzez Jurek » Cz paź 17, 2013 7:24 pm

Kupować NSK czy szukać innego lepszego producenta?
Jurek
 

Re: łożyska kół - cfb 1000

Postprzez wskk » Cz paź 17, 2013 7:27 pm

bez przesady..bierz to co jest pod ręką..polskie łozyska też sa dobre..kty by to były łozyska wału od krossa to bym sie zastanawiał, btw. NSK to znana firma..
wskk
Nowicjusz
 
Posty: 11
Dołączył(a): N sie 11, 2013 12:03 pm
Imię: Krzysiek
Motocykl: CBF1000A 2006
W siodle: <100 kkm

Re: łożyska kół - cfb 1000

Postprzez Rocik » Pt mar 21, 2014 11:10 pm

A powiedzcie mi jakie łożyska idą w przednim kole ? I uszczelniacze ?
-----------------------------------------------------
CBF 1000 A '06
LwG dla wszystkich :thumbsup:
Obrazek
Avatar użytkownika
Rocik
Użytkownik
 
Posty: 119
Dołączył(a): Wt sie 06, 2013 11:53 am
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 47
Imię: Tomek
Motocykl: CBF 1000 A '06
W siodle: <100 kkm

Następna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 157 gości