Glosnie wchodzaca jedynka

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Glosnie wchodzaca jedynka

Postprzez Sylwek77 » Pt lip 26, 2013 2:03 pm

Witam,

mam problem z swoja CBF 1000, a mianowicie bardzo glosno wchodzi jedynka gdy np. wrzucana jest z postoju, gdy sie tocze na przyklad dojezdzajac do swiatel to wejdzie spokojnie. Co jeszcze zaobserwowalem to pierwsze wrzucenie jedynki jest zawsze glosne ale gdy wrzuce z powrotem na luz i znowu sprobuje jedynke to juz wchodzi cicho i tak jak wchodzic powinna.
Specem nie jestem ale mialem juz sporo maszyn wszelkiej masci i wydaje mi sie ze w rusku wchodzila jedynka ciszej niz w cbf-ie :).
Pytanie czy ten typ tak ma i trzeba sie przyzwyczaic czy moze zmienic mu olej bo w niektorych sprzeta to rozwiazywalo problem. Sprzet ma 11 tys mil na liczniku i serwis robiony okolo 500 mil temu.
Bede wdzieczny za jakiekolwiek sugestie.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Sylwek77
Nowicjusz
 
Posty: 17
Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 12:48 pm
Wiek: 46
Motocykl: Cbf1000
W siodle: >300 kkm

Odp: Glosnie wchodzaca jedynka

Postprzez Malenstfo » Pt lip 26, 2013 4:21 pm

Kolego. Motocykle tak maja. Wszystkim nam pierwszy bieg wchodzi z pierdutnieciem.

Nastepnym razem zanim opiszesz problem użyj wyszukiwarki bo bylo to wielokrotnie omawiane.

Pzdr
M.
pzdr
Mariusz

CBF 600 N/A '10
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Malenstfo
Fanatyk
 
Posty: 2429
Dołączył(a): Pt paź 07, 2011 10:59 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 49
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF600N/A, FZ1N, bra
W siodle: <100 kkm

Re: Glosnie wchodzaca jedynka

Postprzez Sylwek77 » Pt lip 26, 2013 9:58 pm

sxukalem ale nic nieznalazlem. Poza tym kolego motocykle tak nie maja, a przenajmniej moje tak nie mialy wiec pytam czy ten typ tak ma. Tak czy inaczej wymienie olej na Motula jako ze na nim zawsze smigalem I bylo ok.
Temat do zamkniecia
Avatar użytkownika
Sylwek77
Nowicjusz
 
Posty: 17
Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 12:48 pm
Wiek: 46
Motocykl: Cbf1000
W siodle: >300 kkm

Re: Glosnie wchodzaca jedynka

Postprzez klemens » So lip 27, 2013 4:03 am

Należałoby powiedzieć inaczej: większość motocykli tak ma ale są i takie, które tak nie mają. Np. duży GS :biggrin:
Wymiana oleju nic w tym względzie nie zmieni.
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Re: Glosnie wchodzaca jedynka

Postprzez Sylwek77 » So lip 27, 2013 6:43 am

Tak duzo motocyklu ma glosniejsza jedynke od innych biegow ze wzgledu na brak synchronizacji, ale w wypadku mojej cbf normy zostaly przekroczone i jest duzo glosniej niz w przypadku innych motocykli.
Mialem w swoim zyciu wszelkiej masci motocykle wiec nie robcie ze mnie dziobaka :). Wiadomo ze jedynka bedzie glosna ale to nie wyjasnia mojego problemu poniewaz wrzucajac dwojke z postoju zamiast jedynki tez jest pier....ecie, za pierwszym razem, gdy dam na luz I jeszcze raz dwojke jest juz ok. I nie piszcie mi ze to jest normalne. Wydaje mi sie ze winowajca sa sklejajace tarcze, I po urlopie zabiore sie za wymiane oleju I wleje mojego starego przyjaciela Motula.

Co do GS to mialem takiego w roczniku 2007 I nie bylo zadnych problemow z biegami, wrecz przeciwnie wchodzily nadwyraz precyzyjnie.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Sylwek77
Nowicjusz
 
Posty: 17
Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 12:48 pm
Wiek: 46
Motocykl: Cbf1000
W siodle: >300 kkm

Re: Glosnie wchodzaca jedynka

Postprzez Dominika » So lip 27, 2013 7:27 am

Nie no, proszę Cię, to nie jest Twój pierwszy motocykl, a zadajesz takie pytania... :blink:
Avatar użytkownika
Dominika
Znawca
 
Posty: 262
Dołączył(a): Wt kwi 09, 2013 1:43 pm
Lokalizacja: Warszawa
Motocykl: SV 650S '07

Re: Glosnie wchodzaca jedynka

Postprzez Piotrek » So lip 27, 2013 7:38 am

a co kolega Wam tak podpadł? Forum jest do pytania sie. Chciał się skonsultować to zapytał, a teraz sie zrazi do nas...... Ja na przyklad wcale nie mam tak glosno wchodzącej jedynki, lekkie stukniecie i tyle, nie jest to jakies specjalnie odczuwalne. Wiec jesli mu zdrowo nap....a to mial prawo sie zapytac, wg mnie.
Piotrek
Fanatyk
 
Posty: 3327
Dołączył(a): Cz cze 16, 2011 7:35 pm
Wiek: 54
Motocykl: HD Fat Boy, gaznik,

Re: Glosnie wchodzaca jedynka

Postprzez klemens » So lip 27, 2013 8:54 am

Do ww pierdolnięcia dochodzi na skutek nierównych obrotów zazębiających się kół (przy braku synchronizatora). Jak moto leciutko jedzie to czasem uda się wrzucić 1 bezszelestnie (obroty przypadkiem są jednakowe). Nie przypominam sobie, żebym wrzucał 2 na postoju ale tam raczej walnięcia być nie powinno. Sprawdzę przy najbliższej okazji.
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Re: Glosnie wchodzaca jedynka

Postprzez Brylant86 » So lip 27, 2013 9:20 am

Dużo gadania - mało informacji...

Wrzuć filmik (dobrej jakości) na YouTube, podjedź na spota, porównaj z inną CBF...
Wtedy można gadać, a teraz jest to wróżenie czy jest coś nie w porządku.
Generalnie zawsze wrzucenie biegu na postoju generuje stuknięcie.
Pozdrawiam,
Łukasz

Sprzedam Hondę CBF1000 2007 http://hoonda.pl/viewtopic.php?f=36&t=5815
Avatar użytkownika
Brylant86
Miłośnik
 
Posty: 627
Dołączył(a): Cz cze 28, 2012 6:54 pm
Lokalizacja: Mała Wieś
Wiek: 38
Imię: Łukasz
Motocykl: CBF1000
W siodle: <100 kkm

Odp: Glosnie wchodzaca jedynka

Postprzez Malenstfo » So lip 27, 2013 9:34 am

Kolego nie zapieniaj się. Zadałeś pytanie więc odpowiedziałem. Temat byl już poruszany na forum nie raz i nie dwa. U mnie w nowym motocyklu jedynka najczęściej napierdziela tak że malo nie wypadnie że skrzyni. Od wyjazdu z salonu. Klemens mnie poprawił dobrze. Powinienem napisać że większość motocykli tak ma ze wzgledu na brak synchronizacji skrzyni. Jedynka tylko czasami wchodzi gladko. Mimo to uważam ze biegi w CBF wchodzą precyzyjnie i nie jest to bynajmniej wadą bo po prostu tak ma. Nie sądzę by wymiana oleju jskos znacząco zmniejszyła ten efekt. Ale zmień olej jak stukniecie Ci zniknie to uderzę się w pierś i stawiam browar na zlocie.
pzdr
Mariusz

CBF 600 N/A '10
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Malenstfo
Fanatyk
 
Posty: 2429
Dołączył(a): Pt paź 07, 2011 10:59 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 49
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF600N/A, FZ1N, bra
W siodle: <100 kkm

Następna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 77 gości