Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Re: Tylni amortyzator

Pt sie 02, 2013 10:33 pm

zbyhu napisał(a):Przy napinaczach są znaczniki / kreski. Wystarczy, aby położenie obu napinaczy było identyczne, co określasz na tych znacznikach :).


Popieram, na tych kreskach widać minimalne przesunięcie koła. Wystarczają do ustawienia osi kół. (Dziś temat przerabiałem) :msn-wink:

Re: Tylni amortyzator

So sie 03, 2013 8:47 pm

Nie do końca ufam tym kreskom. Przy ustawianiu zbieżności na mojej 125cc nie było idealnie równo. Sprawdziłem też metodę mierzenia odległości od środka śruby wahacza do środka śruby osi tylnej, oczywiście po obu stronach i chociaż wydaje się logiczne, że jeżeli są identyczne to zbieżność powinna być ok, to tak jednak nie było. Niedawno wymieniałem opony na moim mniejszym bzyku i panowie do ustawiania zbieżności używali jakiegoś laserowego ustrojstwa to jednak muszę stwierdzić, że metoda ze sznurkami jest dokładniejsza. Jest trochę gimnastyki, ale koła są ustawione porządnie, taką przynajmniej mam nadzieję :buttrock: .

Re: Tylni amortyzator

N sie 04, 2013 8:24 am

Z zawodu jesteś "aptekarz-farmaceuta", czy zegarmistrz... ? :rolleyes:

:msn-wink:

Odp: Tylni amortyzator

N sie 04, 2013 10:12 am

W walcza garage mają taki laserowy miernik.

Re: Tylni amortyzator

N sie 04, 2013 11:41 am

Ha ha, ani jedno ani drugie. Po prostu irytuje mnie myśl, że w razie jakiegokolwiek problemu na trasie to będzie moja wina, bo mogłem spędzić 5 minut dłużej robiąc coś dokładniej, nie mieć problemu i mieć radochę z jazdy.
Odpowiedz