Dźwięki przy obrotach w zakresie 5000-6000.

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Dźwięki przy obrotach w zakresie 5000-6000.

Postprzez Tiarus » Cz sie 08, 2013 1:25 pm

kamilR napisał(a): Kot? Hmm jest to jakiś pomysł, boję sie tylko, że kot podczas jazdy też by wydawał dziwne dźwięki, i wtedy co?


Pfffffff....
P F F F F F F F F F ! ! !

Wypraszam sobie, ja poza radosnym popierdywaniem nie wydaję dziwnych dźwięków podczas jazdy!
No, ja bym polemizowała.
Ale ja w ogóle lubię polemizować...

=^◣ ◢^=
Avatar użytkownika
Tiarus
Asimi
 
Posty: 9838
Dołączył(a): Wt maja 22, 2012 8:29 pm

Re: Dźwięki przy obrotach w zakresie 5000-6000.

Postprzez kamilR » Cz sie 08, 2013 2:46 pm

Radosne popierdywanie to raczej domena psów,
pierdzących kotów nigdy nie widziałem/słyszałem... No ale nie będę się kłócił .

A ten którego przed chwilą testowałem nie sprawdził się :( Zostawił mnóstwo sierści na silniku, poza tym upiekł się :/ Plus jest taki, że mam co zjeść na kolację :)

Pozdrawiam wszystkich pomocnych!!!
Avatar użytkownika
kamilR
Nowicjusz
 
Posty: 18
Dołączył(a): So lip 06, 2013 12:53 pm
Wiek: 41
Imię: Kamil
Motocykl: CBF 600S
W siodle: <100 kkm

Re: Dźwięki przy obrotach w zakresie 5000-6000.

Postprzez Brylant86 » Cz sie 08, 2013 6:01 pm

kamilR napisał(a):No kurwa, to jest inny problem...

Tamten, jak pisałem wyeliminowałem.


kamilR napisał(a):Brylant, chłopie, no inny problem, kompletnie, nie ma się co prać po łbie o ścianę, chyba, że Ci to sprawia w jakiś sposób uciechę :)


Już wyjaśniam...
Chodzi o zakładanie kilku tematów mówiących o podobnym problemie.

kamilR napisał(a):przy obrotach w zakresie 5500-6000, coś mi z przodu, jakby poniżej stacyjki, metalicznie dzwoni/rezonuje. Dźwięk jakby poluzowana śrubka, podkładka, coś w tym stylu.
- to było w poprzednim temacie.

kamilR napisał(a):niepokoją dziwne (dla mnie) dźwięki w zakresie obrotów od ok 5 do 6tyś. (później ich nie słyszę). Są to takie nieregularne, raz krótsze, raz dłuższe "kwiki", "skrzeki" nie wiem jak to nazwać, pojawia się to na każdym biegu, przy dodawaniu gazu i puszczaniu.
- a to w tym.

Wniosek jest jeden.
"...jakby poniżej stacyjki, metalicznie dzwoni/rezonuje..." i "...Są to takie nieregularne, raz krótsze, raz dłuższe "kwiki", "skrzeki" nie wiem jak to nazwać, pojawia się to na każdym biegu, przy dodawaniu gazu i puszczaniu" to 2 różne problemy według Ciebie. Ale objawy są na tyle podobne, że wystarczyło napisać w poprzednim temacie coś w stylu "ok, jedno źródło niepokojących dźwięków wyeliminowałem, jeszcze jest problem z..." i tu opisujesz to co napisałeś w tym temacie powyżej.

Chodzi o niezaśmiecanie forum. Przecież kolejni, którzy będą szukać informacji będą mieli to bardzo utrudnione.

Przykładowo, jeżeli ktoś szuka rozwiązania problemu to (daj Boże) skorzysta z wyszukiwarki i wpisze np niepokojące dźwięki czy odgłosy podczas jazdy... Łatwiej prześledzić 1 temat z kilkoma podobnymi problemami niż kilka tematów o podobnej tematyce.
Pozdrawiam,
Łukasz

Sprzedam Hondę CBF1000 2007 http://hoonda.pl/viewtopic.php?f=36&t=5815
Avatar użytkownika
Brylant86
Miłośnik
 
Posty: 627
Dołączył(a): Cz cze 28, 2012 6:54 pm
Lokalizacja: Mała Wieś
Wiek: 38
Imię: Łukasz
Motocykl: CBF1000
W siodle: <100 kkm

Dźwięki przy obrotach w zakresie 5000-6000.

Postprzez Glub » Cz sie 08, 2013 6:25 pm

Tiarus napisał(a):
Pfffffff....
P F F F F F F F F F ! ! !

Wypraszam sobie, ja poza radosnym popierdywaniem nie wydaję dziwnych dźwięków podczas jazdy!


To może zainstaluj św instalacje LPG by sie pierdy nie zmarnowaly?
:-P

Kamil, właśnie doświadczyłeś masakracji wątku:-)
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Re: Dźwięki przy obrotach w zakresie 5000-6000.

Postprzez Turos » Cz sie 08, 2013 7:13 pm

Kamil nagraj filmik jakiś, bo z "jęków" "kwików" "słodkiego peirdzenia" nic nie wywnioskujemy. Może to być wszystko. Jakaś śrubka, kubki, kluczyki, owiewki, bak...
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7619
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 36
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Dźwięki przy obrotach w zakresie 5000-6000.

Postprzez kamilR » Cz sie 08, 2013 10:30 pm

Brylant, napisałem w tamtym wątku, że jest do zamknięcia, myślę, że to powinno wystarczyć, żeby uznać problem za wyeliminowany.

MrGlub, Turos, doszedłem do wniosku, że najrozsądniejszym wyjściem będzie oddanie motocykla w ręce mechanika, który przejedzie się i oceni co jest grane. Tak też zrobiłem, jutro mają się tym zająć chopaki z Rakowej we Wro.

Dam znać co i jak :)

Pozdro!
Avatar użytkownika
kamilR
Nowicjusz
 
Posty: 18
Dołączył(a): So lip 06, 2013 12:53 pm
Wiek: 41
Imię: Kamil
Motocykl: CBF 600S
W siodle: <100 kkm

Re: Dźwięki przy obrotach w zakresie 5000-6000.

Postprzez kamilR » Pt sie 09, 2013 4:42 pm

Hej!

Po oględzinach w ASO okazało się, że to jednak myszy...:/ Zainstalowali 4 łapki, wysypali trochę trutki i kazali czekać na efekt.

Zobaczymy, miejmy nadzieję, że pomoże...


A tak na serio to twierdzą, że silnik chodzi b dobrze, nie ma się do czego przyczepić, a owe dźwięki, które słyszę są typowe i nie należy się nimi przejmować.

Pozdrawiam wszystkich odwiedzających ten wątek, mame, tatę, oraz garść tych, którzy udzielili mi konstruktywnych podpowiedzi :)

Kamil
Avatar użytkownika
kamilR
Nowicjusz
 
Posty: 18
Dołączył(a): So lip 06, 2013 12:53 pm
Wiek: 41
Imię: Kamil
Motocykl: CBF 600S
W siodle: <100 kkm

Poprzednia strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 141 gości