Wymiana oleju w zawieszeniu, lagi, łożysko główki ramy.

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Wymiana oleju w zawieszeniu, lagi, łożysko główki ramy.

Postprzez kulawy » N maja 08, 2011 10:03 pm

Witam Was

Jeśli ktoś ma dostęp do wiarygodnej informacji to poproszę o podanie jaka ilość i jaki dokładnie olej wchodzi do golenii przedniego zawieszenia (lag).

Będę wymieniał również uszczelniacze przedniego zawieszenia oraz łożyska główki ramy.
Jeśli ktoś może coś doradzić to bd wdzięczny. (zamontować standardowe łożyska czy lepiej dopłacić i wrzucić stożkowe?
Tak samo jest z uszczelniaczami, można kupić za 23 zł i niby jakieś lepsze za około 40-50 zł komplet. Ma to sens?

Chodzi oczywiście o cbf 600 rocznik 2004
kulawy
Nowicjusz
 
Posty: 7
Dołączył(a): N maja 08, 2011 9:56 pm

Re: Wymiana oleju w zawieszeniu, lagi, łożysko główki ramy.

Postprzez patyk » Pn maja 09, 2011 10:26 am

Hej,
Ja wlewałem tyle co mówi serwisówka, a ona chyba wiarygodna (strona 13-30, jak nie masz mogę podesłać). :msn-wink: Łożyska na pewno lepiej stożkowe. Ja uszczelniacze dałem te za ok 50zł dla świętego spokoju, robi się to raz na kilka lat więc nie żałowałem tych kilku złotych :thumbsup:
Cały dzień roboty i pomoc drugiej osoby żeby coś od czasu do czasu przytrzymała, i zrobione, powodzenia!

EDYCJA: Zapomniaełem napisać ile ta serwisówka mówi :bangin: 440 +/-2,5cm3 lub 160mm od krawędzi rury do lustra cieczy.
i jak w tym kraju nie pić?
Avatar użytkownika
patyk
Użytkownik
 
Posty: 52
Dołączył(a): Cz kwi 07, 2011 7:35 am
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 40
Motocykl: Honda TransAlp

Re: Wymiana oleju w zawieszeniu, lagi, łożysko główki ramy.

Postprzez kulawy » N maja 15, 2011 11:32 am

ok, dzięki za cenne info i za stronę serwisówki, piwo się należy :cheers:

w poniedziałek moto wędruje do serwisu na wyżej wspomniane czynności serwisowe oraz przegląd motocykla.
ołł je :D
kulawy
Nowicjusz
 
Posty: 7
Dołączył(a): N maja 08, 2011 9:56 pm

Re: Wymiana oleju w zawieszeniu, lagi, łożysko główki ramy.

Postprzez patyk » Pn maja 16, 2011 4:20 pm

kulawy napisał(a):ok, dzięki za cenne info i za stronę serwisówki, piwo się należy :cheers:

w poniedziałek moto wędruje do serwisu na wyżej wspomniane czynności serwisowe oraz przegląd motocykla.
ołł je :D


No i pięknie, zawiecha i łożysko główki ramy ważna rzecz - musi być zrobione dobrze bo inaczej moto wali się w zakręty. Moje łożysko (zdaje się, że było oryginalne) wytrzymało ok 45000 ale już przy 40000 były sygnały, że nadaje się do wymiany.
Może będzie kiedyś okazja żeby się złotego płynu napić. :cheers:
Pozdrawiam.
i jak w tym kraju nie pić?
Avatar użytkownika
patyk
Użytkownik
 
Posty: 52
Dołączył(a): Cz kwi 07, 2011 7:35 am
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 40
Motocykl: Honda TransAlp


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości

cron