Dolozona uniwersalna owiewka z puig, straszny hałas.

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Dolozona uniwersalna owiewka z puig, straszny hałas.

Postprzez bartus2737 » Śr sie 28, 2013 4:27 am

Tak jak w temacie, założyłem ta uniwersalna szybke, w celu zdjęcia naporu powietrza . Po części zdaje swoje zadanie ale podmuch wiatru dostaje na wysokości szyi i kasku. Hałas nie do zniesienia. Pytanie czy ktoś z kolegów przez to przechodził? Myślę nad deflektorem
bartus2737
Użytkownik
 
Posty: 140
Dołączył(a): Śr maja 01, 2013 9:06 pm
Lokalizacja: Chełmce koło Kalisza
Wiek: 33
Imię: Bartlomiej
Motocykl: Cbf 600
W siodle: <100 kkm

Re: Dolozona uniwersalna owiewka z puig, straszny hałas.

Postprzez Piotrek » Śr sie 28, 2013 6:30 am

a jaki model tej owiewki masz? duz, mała?

ja mam do golasa 600 N szybe puig Ranger, duza, od ikarusa i jest jak piszesz (wejdz w dzial nasze maszyny, Piotrek i jego maszyna i tam opisalem doswiadczenia z owiewka i deflektorem). Zalozylem deflektor i jest lepiej. kwestia wysokości - im wyżej (wyzsza szyba i deflektor) tym strumien powietrza jest wyzej kierowany - na klate, na szyje, na glowe lub poza glowe. ja mam duza szybe i najwyzszy deflektor (17 cm) i fajnie chroni, halas jest umiarkowany i nie wykrzywia mi glowy bo strumien jest nad kaskiem. Duzy deflektor nie moze byc za bardzo odchylony przeciwstawnie do wiatru, bo wtedy szyba cala zlapie drgania i bedzie niestabilna, najlpeiej jak deflektor i szyba sa pod podobnym katem. Ale zawsze szybka da halas - jak jedziesz golasem bez szybki, to ped wali rownomiernie, napor powietrza jest duzy, łapiesz na klate i kask wszystkie muchy i swinstwa, w razie deszczu jestes caly mokry, wszedzie, ale halas jest mniejszy.
Piotrek
Fanatyk
 
Posty: 3327
Dołączył(a): Cz cze 16, 2011 7:35 pm
Wiek: 54
Motocykl: HD Fat Boy, gaznik,

Re: Dolozona uniwersalna owiewka z puig, straszny hałas.

Postprzez bartus2737 » Śr sie 28, 2013 8:16 am

m.allegro.pl/przedmiot,szybka-owiewka-przyc-zestaw-montazowy-fv-szczec,3486453530.html taka szybę mam. Wiem mała, więc nawet 17cm mi nic nie da:( a jaką ma wysokość ta twoja? Moja ma szer 31, a wysokość 27,5
bartus2737
Użytkownik
 
Posty: 140
Dołączył(a): Śr maja 01, 2013 9:06 pm
Lokalizacja: Chełmce koło Kalisza
Wiek: 33
Imię: Bartlomiej
Motocykl: Cbf 600
W siodle: <100 kkm

Re: Dolozona uniwersalna owiewka z puig, straszny hałas.

Postprzez Piotrek » Śr sie 28, 2013 8:23 am

no to nie chce Cie martwic, ale to własnie jest najgorsza pod tym wzgledem, jak juz to wczesniej tu omawialismy. Taka srednia wlasnie robi duzy halas i kieruje ped powietrza na szyje i kask i strasznie huczy. Ja mam duzą PUIG Ranger, ponad pół metra szyby, normalnie ikarus. Inna alternatywa jest mini owiewka, nie huczy, ale tez niewiele daje, po prostu zegary nie beda upackane muchami i jak sie polozysz na baku to troche lepiej.

http://www.puig.pl/owiewki_naked_custom ... -p589.html

Spróbuj z deflektorem, ale najpierw pozycz od kogos, najlepiej ten duzy, 17 cm. jak bedziesz dzis pod mosteczkiem to mozesz sprobowac moj, bede kolo 19.
Piotrek
Fanatyk
 
Posty: 3327
Dołączył(a): Cz cze 16, 2011 7:35 pm
Wiek: 54
Motocykl: HD Fat Boy, gaznik,

Re: Dolozona uniwersalna owiewka z puig, straszny hałas.

Postprzez Piotrek » Śr sie 28, 2013 8:24 am

no tak, jak bedziesz, jasne. Swiat nie kreci sie wokolo warszawy, a Kalisz jest daleko. Sorry. Dopiero doczytałem skad jestes. Ale moze w poblizu masz kogos z takim deflektorem
Piotrek
Fanatyk
 
Posty: 3327
Dołączył(a): Cz cze 16, 2011 7:35 pm
Wiek: 54
Motocykl: HD Fat Boy, gaznik,

Re: Dolozona uniwersalna owiewka z puig, straszny hałas.

Postprzez bartus2737 » Śr sie 28, 2013 8:55 am

Spoko:D gdyby było bliżej:p tak czułem że to może być lipa. To dorze kogoś i sprawde, najwyżej będę oddawał . Jak się da
bartus2737
Użytkownik
 
Posty: 140
Dołączył(a): Śr maja 01, 2013 9:06 pm
Lokalizacja: Chełmce koło Kalisza
Wiek: 33
Imię: Bartlomiej
Motocykl: Cbf 600
W siodle: <100 kkm

Re: Dolozona uniwersalna owiewka z puig, straszny hałas.

Postprzez widurek » Śr sie 28, 2013 12:28 pm

Ja mam taki zestaw i polecam

szyba Givi D303ST jest juz wysoka - było dobrze ale musiałem się trochę garbić żeby było cicho (180cm)

do tego dołozyłem Delfektor MRA X-Screen
http://moto-center.pl/x-screen/18545-un ... jasny.html

I teraz jest elegancko

pozdr.
Widurek
pozdr.
Widurek

Obrazek
Avatar użytkownika
widurek
Użytkownik
 
Posty: 67
Dołączył(a): So wrz 04, 2010 4:58 am
Lokalizacja: konstancin-jeziorna
Wiek: 50
Motocykl: CBF1000A8

Re: Dolozona uniwersalna owiewka z puig, straszny hałas.

Postprzez Turos » Śr sie 28, 2013 12:37 pm

hej, widurek, a czy tą szybę da się dołożyć na pewno do 500? 500 tylko w wersji N wychodziła ;)
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7619
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 36
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Dolozona uniwersalna owiewka z puig, straszny hałas.

Postprzez bartus2737 » Śr sie 28, 2013 5:03 pm

Więc tak od razu was koledzy przepraszam za pisownie i pisanie posta pod postem, a wszystko to bo z telefonu się męczyłem :frusty: Spotkałem kumpla który miał na swojej 500 taką szybkę i stwierdził że jak odchylił ją na prawie na maxa do przodu (do pionu prawie ) to z Kalisza do Pragi spokojnie dojechał, lecz dodał że gdyby dostała taki średni deflektor to cud malina . :eek: Po moich kombinacjach i odchylaniu do przodu,może i jest trochę ciszej,ale gdy przesadziłem z odchylaniem to tak jakbym żadnej szyby nie miał. Każda mucha moja :thumbdown: i on niby twierdził że podmuch wiatru dostawał w połowie kasku :kwasny: ani razu nie udało mi się tak ustawić . Ostatnia nadzieja pożyczę od kolegi deflektor i zobaczę :cool: . Jak na razie mam szybę bardzo do pionu postawioną ....

wygląda to tak http://img812.imageshack.us/img812/3281/4scw.jpg
bartus2737
Użytkownik
 
Posty: 140
Dołączył(a): Śr maja 01, 2013 9:06 pm
Lokalizacja: Chełmce koło Kalisza
Wiek: 33
Imię: Bartlomiej
Motocykl: Cbf 600
W siodle: <100 kkm

Re: Dolozona uniwersalna owiewka z puig, straszny hałas.

Postprzez bartus2737 » Cz sie 29, 2013 8:59 pm

Deflektor pożyczony. jak na razie w pewnym ustawieniu do 80 bajka a powyżej główka pęka :wallbash: Ogólnie chyba straciłem szanse na jakąkolwiek poprawę :crybaby:
bartus2737
Użytkownik
 
Posty: 140
Dołączył(a): Śr maja 01, 2013 9:06 pm
Lokalizacja: Chełmce koło Kalisza
Wiek: 33
Imię: Bartlomiej
Motocykl: Cbf 600
W siodle: <100 kkm

Następna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 143 gości