Szorowanie w okolicach przedniej zębatki

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Szorowanie w okolicach przedniej zębatki

Postprzez vExus » Wt wrz 17, 2013 11:41 am

W mojej CBFie (2005r wersja N z ABSem) zaczeło coś szorować. Dźwięk dochodzi, a przynajmniej tak mi się wydaje z okolic przedniej zębatki przy pochylaniu się w zakrętach. Brzmi to jak ocieranie łańcucha o jakiś element. Wyraźniejsze jest przy pochylaniu na lewą stronę. Nacięgnięcie łańcucha nieznacznie pomogło, ale nie wyelinowało szorowania.
Ślizgacz wydaje się być ok. Mechanik postawił diagnoze - łożysko tylniego koła (faktycznie był luz). Łożyska zostały wymienione a problem pozostał.
Macie jakies sugestie co to może być?
Avatar użytkownika
vExus
Znawca
 
Posty: 269
Dołączył(a): N lis 06, 2011 10:14 pm
Motocykl: CBF 1000A
W siodle: <100 kkm

Re: Szorowanie w okolicach przedniej zębatki

Postprzez Miedziany » So wrz 21, 2013 4:21 pm

Witam!postaw motocykl na nóżce głównej. Okręć tylnym kołem kilkukrotnie, jeżeli koło napotka opór i będziesz miał różne napięcia łańcucha to czeka Cię wymiana napędu. Na moje przednia zębatka jest zjechana, ale mechanikiem nie jestem. Mogę Ci tylko napisać żebyś się przyjrzał zębatkom i łańcuchowi , bo ja też miałem podobne szorowania i wynikało z tych rzeczy które opisałem wyżej. Przy agresywnej jeździe napęd potrafi się skończyć po 15 000 ...
...............................................................................................................................................................................................................................................................
Avatar użytkownika
Miedziany
Użytkownik
 
Posty: 179
Dołączył(a): So kwi 27, 2013 10:53 am
Lokalizacja: Gostyń
Wiek: 44
Imię: Marcin
Motocykl: HONDA CBF 600 NA 07'
W siodle: <100 kkm

Re: Szorowanie w okolicach przedniej zębatki

Postprzez vExus » Wt paź 08, 2013 9:13 am

Napęd ma dopiero 5 tys. km chociaż faktycznie od nowości kreska wskazująca zużycie łańcucha była za połową zielonego pola. Dzisiaj pokręcę kołem i zobaczę czy coś wadzi.
Avatar użytkownika
vExus
Znawca
 
Posty: 269
Dołączył(a): N lis 06, 2011 10:14 pm
Motocykl: CBF 1000A
W siodle: <100 kkm

Re: Szorowanie w okolicach przedniej zębatki

Postprzez Miedziany » Pt paź 18, 2013 6:20 pm

i jak się teraz sprawy mają? jestem ciekawy rozwiązania problemu..pozdr
...............................................................................................................................................................................................................................................................
Avatar użytkownika
Miedziany
Użytkownik
 
Posty: 179
Dołączył(a): So kwi 27, 2013 10:53 am
Lokalizacja: Gostyń
Wiek: 44
Imię: Marcin
Motocykl: HONDA CBF 600 NA 07'
W siodle: <100 kkm

Re: Szorowanie w okolicach przedniej zębatki

Postprzez vExus » So paź 26, 2013 9:41 pm

Nie jeżdżę obecnie zbyt wiele więc problem zszedł na drugi plan...
Przy obracaniu koła na centralnej nic nie wadzi. Zauważyłem jeszcze, że jak nie dodaje gazu w zakręcie to szorowania nie słychać więc to raczej nie wina łańcucha.
W pierwszym poście zapomniałem napisać, że odczuwam też wibrowanie prawego podnóżka, które wydaje mi się teraz stało się bardziej wyraźne.
Avatar użytkownika
vExus
Znawca
 
Posty: 269
Dołączył(a): N lis 06, 2011 10:14 pm
Motocykl: CBF 1000A
W siodle: <100 kkm


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 151 gości