Akumulatory - dywagacje na temat

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Akumulatory - dywagacje na temat

Postprzez mountain hamster » Wt wrz 24, 2013 7:25 am

Nie jeździłem około miesiąca i w ostatnią niedzielę musiałem sprzęta odpalić z kabli. Po przejażdżce z Pragi na Mokotów po około dwu godzinnym postoju odpalił bez problemu. Ale. Dziś rano musiałem odpalać z kabli motonga, bo w ogóle nie kręcił. Wniosek akumulator do wymiany... :/
Mam tylko jeden problem. Znam się na mechanice, jak małpa na gwiazdach i nie wiem jaki akumulator i gdzie go kupić. Domyślam się, że V i Ah takie samo jak mam teraz, ale jakiej firmy najlepiej kupić i gdzie, żeby dostać od ręki (w Warszawie).
W skrócie - każda rada będzie dobra.
Obrazek
Avatar użytkownika
mountain hamster
Nowicjusz
 
Posty: 11
Dołączył(a): Pn gru 17, 2012 5:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 37
Imię: Adrian
Motocykl: CBF600S '04
W siodle: <100 kkm

Re: Dywagacje na temat akumulatorów

Postprzez pat_pat » Wt wrz 24, 2013 9:41 am

Jeśli masz oryginalny akumulator - to czas na zmianę.
Ja już w tym roku wiosną zostałem zmuszony do zakupu nowego.
Taki mamy klimat
Avatar użytkownika
pat_pat
Fanatyk
 
Posty: 2838
Dołączył(a): Wt lis 22, 2011 10:03 am
Lokalizacja: Biskupiec pow. olsztyński
Wiek: 45
Imię: męskie
Motocykl: Honda CBF 600 SA
W siodle: <100 kkm

Re: Dywagacje na temat akumulatorów

Postprzez jokansen » Wt wrz 24, 2013 10:28 am

Co do akomulatorów to w sieci ludzie doktoryzują się nad nimi tak samo jak nad olejami. Bierz taki co pasuje gabarytami i parametrami do moto i unikaj najtańszej chińszczyzny. Akumulatory do moto produkują te same firmy co do samochodów i tych uznanych producentów się trzymaj. Yuasa, Varta, Exide - ci producenci jako pierwsi przychodzą mi to głowy jako godni polecenia.
"Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny"
Avatar użytkownika
jokansen
Maniak
 
Posty: 1023
Dołączył(a): Wt lip 24, 2012 8:21 pm
Lokalizacja: Płock
Wiek: 45
Imię: Marcin
Motocykl: DL650 AL8
W siodle: <100 kkm

Re: Dywagacje na temat akumulatorów

Postprzez Monte Christo » Wt wrz 24, 2013 10:41 am

No, albo w dziale warsztat w którym jesteśmy wpisz w szukajce motobatt
Tanie i polecane.
:smile:
Pytasz, gdzie kupić? Jeśli chodzi o motobatt prawdopodobnie dostaniesz od reki w motolancuchy.pl z odbiorem osobistym na Białołęce.
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
Avatar użytkownika
Monte Christo
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 7506
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 1:24 pm
Wiek: 43
Motocykl: nie ma
W siodle: <100 kkm

Re: Dywagacje na temat akumulatorów

Postprzez mountain hamster » Wt wrz 24, 2013 1:10 pm

Jadę na Karolkową po Exide'a :)
Dzięki za pomocność :)
Obrazek
Avatar użytkownika
mountain hamster
Nowicjusz
 
Posty: 11
Dołączył(a): Pn gru 17, 2012 5:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 37
Imię: Adrian
Motocykl: CBF600S '04
W siodle: <100 kkm

Jak naładować akumulator bez wyjmowania?

Postprzez igrazka » Śr mar 25, 2015 4:52 pm

Wiem, że zadaję głupie, babskie pytanie, ale od lutego nie ruszałam mojego eNceka i teraz ma padnięty akumulator - ledwo starczy na otwarcie elektrycznego schowka i kufra.

Zdjęłam osłonę akumulatora, licząc że go sobie wyjmę i naładuję w domu, a tymczasem tam jest popodpinana masa pierdółek elektrycznych, zapalniczek i innych dupereli, których w życiu nie podepnę z powrotem jak należy. Dlatego mam pytanie - czy jest możliwość podładowania motocyklowe aku od samochodu (bez wyjmowania akumulatora z motocykla)?

A jeśli tak, to co jest mi do tego potrzebne? Specjalne klemy z przejściówkami auto-moto?
Obrazek

Moja Siwa Czapla: galeria zdjęć NC700X DCT

Honda Rebel 250 '86 > Honda CBF600N '04 > Honda Forza 250 '08 > Honda NC700X DCT '12 > Honda Forza 250 '08 (ta sama!!)
Avatar użytkownika
igrazka
Miłośnik
 
Posty: 656
Dołączył(a): Pt sty 11, 2013 8:50 pm
Lokalizacja: Warszawa - Natolin
Wiek: 52
Motocykl: chwilowo brak
W siodle: <100 kkm

Re: Jak naładować akumulator bez wyjmowania?

Postprzez rupert » Śr mar 25, 2015 5:02 pm

Do ładowarki zmontuj wtyk zapalniczki i ładuj przez. Wtyk zapalniczki jest po stacyjce czy daje prąd na stałe? Bo z lampkami będzie cięko. Jak masz dostęp do klem aku, to łatwo też podpiąć krokodylkami
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Jak naładować akumulator bez wyjmowania?

Postprzez igrazka » Śr mar 25, 2015 5:06 pm

rupert napisał(a):Do ładowarki zmontuj wtyk zapalniczki i ładuj przez. Wtyk zapalniczki jest po stacyjce czy daje prąd na stałe? Bo z lampkami będzie cięko. Jak masz dostęp do klem aku, to łatwo też podpiąć krokodylkami


Najpierw spróbuję z klemami od auta - rozumiem, że auto wyłączone?
Obrazek

Moja Siwa Czapla: galeria zdjęć NC700X DCT

Honda Rebel 250 '86 > Honda CBF600N '04 > Honda Forza 250 '08 > Honda NC700X DCT '12 > Honda Forza 250 '08 (ta sama!!)
Avatar użytkownika
igrazka
Miłośnik
 
Posty: 656
Dołączył(a): Pt sty 11, 2013 8:50 pm
Lokalizacja: Warszawa - Natolin
Wiek: 52
Motocykl: chwilowo brak
W siodle: <100 kkm

Re: Jak naładować akumulator bez wyjmowania?

Postprzez Paweł » Śr mar 25, 2015 7:06 pm

Ja mam ładowarkę motocyklową z Lidla za 60 zł, z dosztukowaną wtyczką zapalniczki. Ale jakaś drobna przeróbka instalacji była konieczna, żeby można było ładować aku - nie znam szczegółów, bo laik jestem.
Jak idzie o pożyczanie prądu z aku samochodowego - to zawsze podpinałem się (innym autem) przy pracującym silniku, odpalałem i przejażdżka, żeby aku sie podładowało.
665 104 525
Avatar użytkownika
Paweł
Użytkownik
 
Posty: 95
Dołączył(a): Pn lip 28, 2014 9:48 pm
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 53
Imię: Paweł
Motocykl: ST1100'95, CBF600'08
W siodle: 100-200 kkm

Re: Jak naładować akumulator bez wyjmowania?

Postprzez goramo » Śr mar 25, 2015 8:14 pm

igrazka napisał(a):Zdjęłam osłonę akumulatora, licząc że go sobie wyjmę i naładuję w domu, a tymczasem tam jest popodpinana masa pierdółek elektrycznych, zapalniczek i innych dupereli,


Gdybyś zastanawiała się kiedyś dlaczego w tak krótkim czasie rozładował się akumulator, to w powyższym zdaniu znajdziesz zapewne odpowiedź. :msn-wink:



W moim Bzyku po kilku miesiącach postoju w nieogrzewanym pomieszczeniu, w zeszłym tygodniu z ciekawości podłączyłem ładowarkę profilaktycznie, żeby przed pierwszym odpaleniem w sezonie sprawdzić jak długo będzie ładowała.
Podłączyłem kabelki do aku, schyliłem się żeby podłączyć wtyczkę ładowarki do kontaktu, następnie ustawiłem tryb ładowania aku motocyklowego, po czym zdążyłem się wyprostować, podrapać się w czoło i już ładowarka zapaliła lampkę FULL. :biggrin:

Ale u mnie nie ma żadnych gadżetów podłączonych. :msn-wink: A aku jest z 2011 roku. :smile:
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8491
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Następna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości