Mocowanie silnika

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Mocowanie silnika

Postprzez KEMRON » Pt wrz 27, 2013 12:38 pm

Jestem nowym posiadaczem CBF500 .Sprowadziłem ją z Anglii i co za tym idzie jest trochę podrdzewiała.Głównie mnie denerwują utlenione tulejki dystansowe przedniej ośki mocowania silnika.Chcę je wymienić ale w żaden sposób nie mogę ruszyć tej ośki.Próbowałem lekko młotkiem po odkręceniu,ale nic ani drgnie.Oczywiście spryskałem wcześniej WD40.Może ktoś ..zna dobry sposób. : :helpsmilie:
KEMRON
Nowicjusz
 
Posty: 7
Dołączył(a): So lip 20, 2013 9:38 am
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 69
Imię: Romek
Motocykl: Honda CBF 500
W siodle: <100 kkm

Re: Mocowanie silnika

Postprzez Turos » Pt wrz 27, 2013 12:52 pm

Przechodziłem przez podobny problem, z tym, że u mnie trzeba było nową "ośkę" wstawić. Kup typowy odrdzewiacz.
Coś w tym stylu: http://www.johansson-ab.com/pl/products/rost606.php
żeby ruszyć ośkę w angliku musiałem ją mocna nawiercać z jednej i drugiej strony. Kilka wierteł zużyliśmy ze znajomym i kilka razy trzeba je było ostrzyć garażowymi sposobami. A potem druga śruba/pręt, do punktowego przeniesienia siły i walenie młotem raz z jednej raz z drugiej strony i sporo lane było odrdzewiacza.
Może też odgiąć "uszy" ramy do której są przymocowane i zdjąć dystanse.
Na twoim miejscu jeśli mocowanie nie jest uszkodzone zostawiłby i nie ruszał tego. Lepiej weź papier ścierny i próbuj przeszlifować.
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7619
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 36
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Mocowanie silnika

Postprzez KEMRON » Pt wrz 27, 2013 2:57 pm

Dzięki.Myślałem że tylko mój tak ma.Ale problem w tym że w zasadzie tych dystansów już nie ma bo się rozsypały-utleniły.
KEMRON
Nowicjusz
 
Posty: 7
Dołączył(a): So lip 20, 2013 9:38 am
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 69
Imię: Romek
Motocykl: Honda CBF 500
W siodle: <100 kkm


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 143 gości