Podgrzewane siedzienie

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Podgrzewane siedzienie

Postprzez aceventura » N wrz 29, 2013 9:46 pm

Cześć!

Czy ktoś z Was testował akcesoryjne podgrzewanie kanapy? Chodzi o matę pomiędzy poszycie a gąbkę. Na allegro jakieś podstawowe można dostać za kilkadziesiąt złotych.

Podejrzewam, że komfort podróży znacząco wzrasta, ale pytanie czy to nie uszkodzi winylu i gąbki...

Pytam, bo akurat jestem na etapie montażu (zbieraniu materiałów) manetek podgrzewanych i gniazda zapalniczki, a skoro już będę ingerował w instalację... ;)
aceventura
Nowicjusz
 
Posty: 13
Dołączył(a): N wrz 22, 2013 4:20 pm
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF600n '10
W siodle: <100 kkm

Re: Podgrzewane siedzienie

Postprzez raphi » N wrz 29, 2013 9:50 pm

aceventura napisał(a):Cześć!

Czy ktoś z Was testował akcesoryjne podgrzewanie kanapy? Chodzi o matę pomiędzy poszycie a gąbkę. Na allegro jakieś podstawowe można dostać za kilkadziesiąt złotych.

Podejrzewam, że komfort podróży znacząco wzrasta, ale pytanie czy to nie uszkodzi winylu i gąbki...

Pytam, bo akurat jestem na etapie montażu (zbieraniu materiałów) manetek podgrzewanych i gniazda zapalniczki, a skoro już będę ingerował w instalację... ;)

Winylu i gąbki to nie wiem, ale raczej uszkodzi Ci układ ładowania w moto, który wyśrubowany jest go granic możliwości. Każde dodatkowe źródło energii (a już szczególnie jakiekolwiek ogrzewanie) wciąga volty jak hipis białą kreskę.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Podgrzewane siedzienie

Postprzez aceventura » Pn wrz 30, 2013 5:57 am

czyli dodatkowych 35W nie pociagnie? Teoretycznie tyle ma ta mata.

http://allegro.pl/podgrzewane-siedzenie ... 00851.html
aceventura
Nowicjusz
 
Posty: 13
Dołączył(a): N wrz 22, 2013 4:20 pm
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF600n '10
W siodle: <100 kkm

Re: Podgrzewane siedzienie

Postprzez adi » Pn wrz 30, 2013 8:41 am

Zamień co się da ne ledy i powinno grać. No i nie zalaczaj dlugich i klimy. :clap:
Adi
adi
Użytkownik
 
Posty: 64
Dołączył(a): Pt wrz 20, 2013 1:35 pm
Lokalizacja: Katowice
Wiek: 51
Imię: Adam
Motocykl: VFR 800X
W siodle: <100 kkm

Re: Podgrzewane siedzienie

Postprzez Monte Christo » Pn wrz 30, 2013 9:00 am

Nie możesz po prostu jakichś majtasów założyć cieplejszych jak Ci w pupe zimno, tylko kombinujesz? :smile:
Załóż kalesony i podpinkę do ciucha i będziesz ugotowany. Jajka na twardo.
Co prawda o ogrzewaniu siedziska nie słyszałem, ale widziałem na własne oczy, jak koleś w lato pomykał na siedzisku z koralikami w celu lepszej wentylacji tyłka.
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
Avatar użytkownika
Monte Christo
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 7506
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 1:24 pm
Wiek: 43
Motocykl: nie ma
W siodle: <100 kkm

Re: Podgrzewane siedzienie

Postprzez Piotrek » Pn wrz 30, 2013 12:22 pm

koraliki sa pewnie ok, bo w autach tez byly modne, ale chyba z trzymaniem to juz nie bardzo? (nie mam na mysli moczu ;-) ) Pewnie lata sie po siodle z takimi kuleczkami analnymi

a ja slyszalem o arabskim patencie na moto i solidnej baranicy. Podobno nie odgrzewa sie dupsko, ale czy to prawda..? No i na deszcze troche malo halo
Piotrek
Fanatyk
 
Posty: 3327
Dołączył(a): Cz cze 16, 2011 7:35 pm
Wiek: 54
Motocykl: HD Fat Boy, gaznik,

Re: Podgrzewane siedzienie

Postprzez Brylant86 » Pn wrz 30, 2013 2:06 pm

aceventura napisał(a):Podejrzewam, że komfort podróży znacząco wzrasta, ale pytanie czy to nie uszkodzi winylu i gąbki...


Martwiłbym się na Twoim miejscu o jajka...
:bag:
Pozdrawiam,
Łukasz

Sprzedam Hondę CBF1000 2007 http://hoonda.pl/viewtopic.php?f=36&t=5815
Avatar użytkownika
Brylant86
Miłośnik
 
Posty: 627
Dołączył(a): Cz cze 28, 2012 6:54 pm
Lokalizacja: Mała Wieś
Wiek: 38
Imię: Łukasz
Motocykl: CBF1000
W siodle: <100 kkm

Re: Podgrzewane siedzienie

Postprzez Andy » Pn wrz 30, 2013 3:50 pm

Nie mam do tego uzasadnienia, ale ogólnie manetkom TAK, a siedzeniu NIE. Właściwie nie wiem dlaczego, ale to jakby przerost formy nad treścią w motocyklu takim jak CBF. Co innego np. Goldas...
Andy
Znawca
 
Posty: 226
Dołączył(a): Pt lut 22, 2013 7:23 am
Wiek: 63
Imię: Andrzej
Motocykl: Honda CBF600n
W siodle: 200-300 kkm

Re: Podgrzewane siedzienie

Postprzez aceventura » Pn wrz 30, 2013 5:11 pm

Tutaj nawet nie chodzi o gotowanie jajek podczas jazdy - podpinka w spodniach robi to samo bez ingerencji w instalację :msn-wink:

Podgrzewanie świetnie by się sprawdziło po postoju na chłodzie, gdzie można podczas rozgrzewania silnika rozgrzać troszkę siedzenie, co by dupska na zimnym nie sadzać :msn-wink:
aceventura
Nowicjusz
 
Posty: 13
Dołączył(a): N wrz 22, 2013 4:20 pm
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF600n '10
W siodle: <100 kkm

Re: Podgrzewane siedzienie

Postprzez Wesoły Dyzio » Pt paź 04, 2013 9:22 am

Świetny pomysł, jak jeździ się w dni gdzie masz poniżej 4 stopni. Sam zamierzam sobie coś takiego zafundować, ale jak będę przerabiał kanapę. Rozmawiałem z gościem z Grodziska, który zajmuje się tapicerką motocyklową i mówił, iż parę podgrzewanych siedzeń już robił. Co do gąbki to bym się nie martwił, gdyż w samochodowych systemach grzewczych foteli zamontowane jest to w ten sam sposób.
Co do akumulatora to myślę, że jak nie będzie się używało ogrzewania non stop, to nic złego nie powinno się dziać.

P.s. Pomysł z wymianą na ledy czego się da jest wart uwagi i chyba go zrealizuję.
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Następna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 156 gości