Tarcze sprzęgła

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Tarcze sprzęgła

Postprzez slawcbf » So paź 26, 2013 11:03 am

Niedawno miałem małe problemy przy zmianie biegów, włącznie z zablokowaniem dźwigienki/stopki zmiany biegów i za radą kolegów z forum wymieniłem linkę sprzęgła :thumbsup: . Sytuacja na pewno się poprawiła, ale wciąż dość często przy zmianie biegu czuć pod stopą jakby "chrobot". Olej wymieniony niedawno na Motula półsyntetyk 5100. Tak naprawdę problemy zaczęły się po wymianie oleju, ale pewności nie mam, bo przede mną moto przez 1.5 roku miała babka, która w ciągu roku przejechała max.1.5 tys km i go raczej nie serwisowała.

Jeszcze nie zaglądałem do środka, bo nie mam garażu, a pogoda u mnie deszczowa, ale jest całkiem możliwe, że tarcze sprzęgła mają już dosyć. Na razie w planie mam zrobienie gaźników, ale wolałbym już wcześniej poznać Wasze opinie odnośnie polecanych tarcz/kompletów sprzęgła do cbf 600s z 2004(43tys km). Za dużego wyboru nie mam- OEM, które są dość drogie, EBC no i ewentualnie Lucas o ile można to kupić w UK. Macie jakieś doświadczenia z EBC? Jeżdżę spokojnie, cały rok, zapędów do wyścigów na mojej cbf-ce nie mam. Po prostu ma działać.
"I travel not to go anywhere, but to go. I travel for travel's sake. The great affair is to move."
Robert Louis Stevenson
slawcbf
Użytkownik
 
Posty: 102
Dołączył(a): So lip 20, 2013 10:22 pm
Lokalizacja: G. Manchester
Wiek: 45
Motocykl: Honda CBF1000a7
W siodle: <100 kkm

Re: Tarcze sprzęgła

Postprzez raphi » So lis 02, 2013 6:18 am

Jeśli przebieg jest prawidłowy to dosyć mało prawdopodobne by skończyło się sprzęgło. Zbyhu ma nakulane ponad 100 tys na fabrycznym. Ja 90 i objawów zużycia brak (w litrze).
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 143 gości