Malowanie lag

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Malowanie lag

Postprzez przemysl » Pn lis 11, 2013 4:33 pm

Witam,
Czy rozbierał ktoś przednie zawieszenie i malował lagi? Moje są jeszcze ok ale mam okazję pomalować je za friko proszkiem. Robił ktoś coś takiego? Ciężko jest rozebrać i na powrót złożyć lagi?
Avatar użytkownika
przemysl
Użytkownik
 
Posty: 22
Dołączył(a): Cz paź 03, 2013 7:13 pm
Lokalizacja: Przemyśl
Wiek: 41
Imię: Marcin
Motocykl: Honda CBF 600N 2005
W siodle: <100 kkm

Re: Malowanie lag

Postprzez rupert » Wt lis 12, 2013 1:11 pm

przemysl napisał(a):Witam,
Czy rozbierał ktoś przednie zawieszenie i malował lagi? Moje są jeszcze ok ale mam okazję pomalować je za friko proszkiem. Robił ktoś coś takiego? Ciężko jest rozebrać i na powrót złożyć lagi?

Lag nie malowałem, ale rozbierałem w drobiazgi. Nie ma żadnej filozofii, olej przy okazji zmienisz :thumbsup:

Śruby od spodu (te w otworach ośki) warto zruszyć pod obciążeniem. Górne dekle bez obciążenia, bo polecą w kosmos :biggrin:
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Malowanie lag

Postprzez matushi » Wt lis 12, 2013 2:26 pm

Do proszku tylko bardzo dokładnie musisz usunąć olej no i starą farbę, ale o tym napewno wiesz. :msn-wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
matushi
Znawca
 
Posty: 422
Dołączył(a): Pn lis 07, 2011 3:59 pm
Lokalizacja: Mazowsze/Mińsk Maz/Otwock
Wiek: 41
Motocykl: CBF1000

Re: Malowanie lag

Postprzez przemysl » Wt lis 12, 2013 7:22 pm

A potrzebuję jakieś specjalistyczne narzędzia? Czy można jakoś zdiagnozować zawieszenie, że wymaga już wymiany oleju?
Avatar użytkownika
przemysl
Użytkownik
 
Posty: 22
Dołączył(a): Cz paź 03, 2013 7:13 pm
Lokalizacja: Przemyśl
Wiek: 41
Imię: Marcin
Motocykl: Honda CBF 600N 2005
W siodle: <100 kkm

Re: Malowanie lag

Postprzez Misiek » Wt gru 24, 2013 11:03 pm

Specjalistycznych narzędzi nie potrzeba. Może przydać się pneumat, gdyby były problemy z odkręceniem śruby od spodu, można pomóc sobie też ściskając lagę przez drugą osobę i wtedy odkręcając śrubę. Trzeba tylko ostrożnie nabijać górną panewkę podczas składania, potrzeba trochę wprawy, na początku może się przydać pomoc drugiej osoby. Osadzić dobrze w gnieździe na początku a potem już pójdzie.
Pamiętaj o dokładnym zabezpieczeniu wnętrza lagi, by przy piaskowaniu nie dostał się piasek (chyba, że będziesz ździerał farbę ręcznie). Zabezpiecz gwinty przed malowaniem i piaskowaniem poprzez wkręcenie jakichś śrub (tylko nie tych oryginalnych). Przed złożeniem dokładnie umyj lagi w środku, np. nitro, benzyna ektrakcyjna. Wysusz, wydmuchaj sprężarką.
Żadna serwisówka nie podaje, co ile zmieniać olej. Jeśli rozbierzesz lagi i olej będzie czarny, zanieczyszczony opiłkami to do wymiany. Przy normalnym użytkowaniu wymiana co ok. 20 tys. km będzie ok.
Misiek
Użytkownik
 
Posty: 46
Dołączył(a): Wt sty 08, 2013 7:03 pm
W siodle: 200-300 kkm


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 148 gości