Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Regulacja zaworów

Wt maja 24, 2011 8:22 am

Hej, wczoraj miałem w serwisie regulację zaworów (po 48 tys. km) i wymianę świeczek i oleum. Okazało się, że 4 zawory miałem do poprawy. A świeczki były założone od Fireblade ;) Oczywiście nic złego się nie stało, ale Fireblade ma jednak inną głowicę, dodatkowe wtryski a zatem specjalne świece. Założyłem prawidłowe i odczuwam lekką różnicę w jeździe. Biegi ciszej chodzą (to pewnie zasługa oleju), silnik nieco lepiej odpala (to pewnie przez zawory) i pracuje spokojniej na wolnych obrotach (tez pewnie zawory).

To tyle ;-)

Re: Regulacja zaworów

Wt maja 24, 2011 4:52 pm

ktore zawory ?

ja mysle ze bede mial wydechowe do porawki :D

Re: Regulacja zaworów

Wt maja 24, 2011 7:21 pm

Jaki koszt przeglądu?

Re: Regulacja zaworów

Wt maja 24, 2011 7:39 pm

Ja po 48kkm mialem 3 wydechowe do poprawy.
Jestem lepszy ;)

Re: Regulacja zaworów

Śr maja 25, 2011 6:14 pm

8 stówek brutto równe za wszystko, czyli regulacja zaworów, świeczki, olej, filtr oleju i kontrola filtra powietrza (takie pozycje widniały na fakturze).
zbyhu, ale okazało się, że mój nie miał NIGDY regulowanych zaworów!! Mechanik powiedział, że miał jeszcze oryginalny silikon :eek: Czyli od nowości do 50000 km bez regulacji. Jakby to było kawasaki to już dawno silnik leżałby na półce...

Re: Regulacja zaworów

Śr maja 25, 2011 7:04 pm

No moj przy pierwzej kontroli po 24kkm nie wymagal poprawek, wiec w zasadzie mamy to samo ;).

Re: Regulacja zaworów

So maja 28, 2011 5:43 am

Ja mam pytanie dotyczące wymiany oleju:

Ile wlałeś oleju - 3 czy 3,5 litry i jaki masz poziom w okienku kontrolnym. Pytam bo ja też wymieniałem (samodzielnie) olej - wlałem 3 litry a poziom w okienku kontrolnym w górnym zakresie podziału. Teraz mam taki dylemat czy nie dolać jeszcze 0,5 litra, bo być może ma to znaczenie dla skrzyni biegów - przez pierwsze km od wymiany trochę źle skrzynia pracowała ale się ułożyła.

Skoro w instrukcji napisali, że ma być 3,5l to tyle ma być - nie sądzę, żeby się bracia ze wschodu pomylili w tak ważnej kwestii?

Pozdrawiam

Re: Regulacja zaworów

So maja 28, 2011 12:13 pm

Była już rozmowa na ten temat i wychodzi na to, że wszystkim w 1000cach wchodzi około 3 litrów i już jest maks w okienku. Ja przy wymianie wlałem do maksa.

Re: Regulacja zaworów

So maja 28, 2011 2:24 pm

goramo napisał(a):Była już rozmowa na ten temat i wychodzi na to, że wszystkim w 1000cach wchodzi około 3 litrów i już jest maks w okienku. Ja przy wymianie wlałem do maksa.


Wiem, że był taki wątek, czytałem go uważnie - zapytałem z czystej ciekawości raphi-ego. Czy coś w tym zakresie mu wiadomo.

Re: Regulacja zaworów

So maja 28, 2011 9:40 pm

RNP napisał(a):
goramo napisał(a):Była już rozmowa na ten temat i wychodzi na to, że wszystkim w 1000cach wchodzi około 3 litrów i już jest maks w okienku. Ja przy wymianie wlałem do maksa.


Wiem, że był taki wątek, czytałem go uważnie - zapytałem z czystej ciekawości raphi-ego. Czy coś w tym zakresie mu wiadomo.

Wiadomo wiadomo ;) Weszło 3,2 litra. Rozumiem, że po pierwszym zalaniu do połowy okienka odpaliłeś i po zgaszeniu i odczekaniu aż spłynie dolałeś znów do połowy okienka? :-) Różnica bierze się stąd że zalewany jest filtr oleju.
Ja mam teraz oleju nieco więcej niż połowa okienka. Sięga górnej granicy (stąd pewnie te 3.2)
Odpowiedz