Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

W temacie zmiany biegów

Pn gru 09, 2013 12:42 pm

Chodzi o to, że w moich butach nie mam czucia dźwigni zmiany biegów. Ta część, na której jest guma jest zwyczajnie za krótka. Da się coś z tym zrobić? Jakaś przedłużka czy coś?

Re: W temacie zmiany biegów

Pn gru 09, 2013 1:20 pm

Może nałóż jakiś wąż, byle był w miarę sztywny. Tak by przy ew glebie nie połamał dźwigni.
Może rurka pvc?

Re: W temacie zmiany biegów

Pn gru 09, 2013 5:22 pm

BobL napisał(a):Chodzi o to, że w moich butach nie mam czucia dźwigni zmiany biegów. Ta część, na której jest guma jest zwyczajnie za krótka. Da się coś z tym zrobić? Jakaś przedłużka czy coś?

Buty narciarskiej to nie jest dobry wybór do jazdy moto :)

Re: W temacie zmiany biegów

Pn gru 09, 2013 5:38 pm

raphi napisał(a):
BobL napisał(a):Chodzi o to, że w moich butach nie mam czucia dźwigni zmiany biegów. Ta część, na której jest guma jest zwyczajnie za krótka. Da się coś z tym zrobić? Jakaś przedłużka czy coś?

Buty narciarskiej to nie jest dobry wybór do jazdy moto :)


Mam Modekę. W zasadzie sam nie wiem dlaczego. Kilka rzeczy tej firmy kupiłem i z żadnej nie jestem zadowolony.

Re: W temacie zmiany biegów

Pn gru 09, 2013 8:06 pm

BobL napisał(a):Mam Modekę. W zasadzie sam nie wiem dlaczego. Kilka rzeczy tej firmy kupiłem i z żadnej nie jestem zadowolony.

bo jesteś z Lublina a tu mocno promowana jest ta marka ;)

Re: W temacie zmiany biegów

Wt gru 10, 2013 7:46 am

Modeka wszędzie jest mocno promowana. :wink:

Re: W temacie zmiany biegów

Wt gru 10, 2013 8:04 am

Ja modeke sobie chwalę, przelatane ponad 20kkm i ciuchy nadal są dobre, nieporwane nie zmęczone. Ale odkąd odkryłem firmę macna, modeka jest daleko w tyle. Zupełnie inne dopasowanie, rozwiązania a cena podobna.

Re: W temacie zmiany biegów

Wt gru 10, 2013 8:19 am

A w temacie:
Może masz wygiętą tą nóżkę zmiany biegów ? Patent z rurką PVC brzmi spoko :)

Re: W temacie zmiany biegów

Wt gru 10, 2013 9:26 am

Moim zdaniem się przyzwyczaisz. Ja po zakupie nowych butów mialem problem przez kilka dni. Za chwilę nie będziesz pamiętał że był jakiś problem.

Re: W temacie zmiany biegów

Wt gru 10, 2013 8:29 pm

Mam tę wygiętą dźwignię i jak jeżdżę w butach motocyklowych, to klnę przy każdym przełączeniu. Muszę się na tym mocno skupi,ć bo inaczej zdarza się, że nie przełączę albo zrobię to tak, że szarpie mi skrzynią. Mowa oczywiście o wrzucaniu biegów w górę. Jak założę za przeproszeniem trampki, mam wrażenie, że biegi wchodzą, jak w masełko. Co do Modeki, mam jeszcze rękawice na lato, które są ogólnie zajebiste z jednym małym szczegółem - kciuk był za krótki. Musiałem go rozciąć i teraz palec wystaje mi przez dziurę. Poza tym są spoko, siateczka, kewlar, no bajer. Mam też takie niby turystyczne, też niby spoko, bo membrana i nieprzemakalne, ale wyściółka się przesuwa w środku, co mnie wkurza.

Buty to Le Mans 2. Nie kupujcie ich. Problem polega na tym, że przednia część, którą się wrzuca biegi, jest za bardzo sferyczna i w dodatku twarda. Brakuje czucia.
Odpowiedz