ECU tune

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

ECU tune

Postprzez grzeza » Cz gru 12, 2013 10:17 pm

Na wstępie muszę się przyznać: moja gniada ma od niedawna towarzystwo w garażu (może nawet konkurenta). Nazywa się to to Triumph Speed Four '02, po lekkich przejściach, za to z całym dobrodziejstwem inwentarza. Tłumik oczywiście przelotka, a db killer jako rzecz zbędna wylądował zapewne na śmietniku. No i się zaczyna zabawa: silnik na wolnych obrotach chodzi jak chce (dopiero jak przytkasz go szmatą to nabiera manier) i dziura w gazie w dolnym zakresie obrotów. Poza tym kopci. To ostatnie to na szczęście nie wina luzów zaworowych tylko zbyt ubogiej mieszanki. Pomogły dobre paliwo i wymiana filtra na wysokoprzepustowy firmy nie powiem jakiej :). Co do reszty to krótki research w internecie i znalazłem perełkę darmowego oprogramowania. Nazywa się to TUNE ECU. Obrabia większość europejskich marek motocykli z KTM włącznie. Do szczęścia brakuje tylko kabla - zwykły VAG za 20 zeta na allegro. Do dyspozycji mam: podgląd parametrów pracy silnika w czasie rzeczywistym, odczytywanie kodów usterek, kasowanie usterek, adaptacja czujników, regulację wolnych obrotów, zgrywanie/wczytywanie/edycja parametrów ECU (mapy: wtrysku, kątów wyprzedzenia zapłonu, AFR, regulacja wolnych obrotów, limitery).
A teraz do rzeczy: bawił się ktoś w dostrajanie ECU po wymianie tłumika/filtra powietrza i mógłby wesprzeć mnie wiedzą?
Są dostępne narzędzia, żeby "dobrać się japońcowi do jajec"? (ot tak, gdybym chciał poprawić swoją widoczność na drodze :)
Avatar użytkownika
grzeza
Użytkownik
 
Posty: 50
Dołączył(a): Śr paź 31, 2012 9:50 am
Lokalizacja: Częstochowa
Wiek: 50
Imię: Grzesiek
Motocykl: Honda CBF600SA
W siodle: <100 kkm

Re: ECU tune

Postprzez rupert » Pt gru 13, 2013 11:47 am

Ja tam się nie znam, ale z tego co się orientuję, to zazwyczaj firmy tunningowe podmieniają kości z gotowymi mapami.
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 148 gości