Potliwość silnika

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Potliwość silnika

Postprzez e11even3 » Cz maja 26, 2011 12:32 pm

Hej, dziś spostrzegłem, że mam dziwną warstwę jakby smaru, ale bez koloru (chodzi mi, że klarowny dosyć był :D ) na deklu silnika. Czyli innymi słowy poci się silnik, ale chciałbym wiedzieć czego to może być przyczyna. Czy jakaś uszczelka nie daje rady ? Czy trzeba ja wymienić czy ogólnie nie ma się czym przejmować? Do czego to może doprowadzić ? I tak ogólnie to co to za smar ? Olej? czy też coś innego ?
Avatar użytkownika
e11even3
Użytkownik
 
Posty: 96
Dołączył(a): So sty 15, 2011 10:53 pm
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 36
Motocykl: CBF 600 SA 2004

Re: Potliwość silnika

Postprzez patyk » Cz maja 26, 2011 1:14 pm

WTF? Na deklu? Ale na którym deklu, z której strony? To generalnie chyba niedobrze no ale kilka pytań: obejrzałeś i nie znalazłeś źródła? Może wrzuć jakieś zdjęcie... "Pocenie się" to chyba raczej niekorzystne zjawisko i trzeba by wyeliminować poprzez wymianę uszczelki czy cuś.
A może po prostu smarowałeś linkę sprzęgła i Ci na dole z pancerza na dekiel wyciekło?
i jak w tym kraju nie pić?
Avatar użytkownika
patyk
Użytkownik
 
Posty: 52
Dołączył(a): Cz kwi 07, 2011 7:35 am
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 40
Motocykl: Honda TransAlp

Re: Potliwość silnika

Postprzez e11even3 » Cz maja 26, 2011 2:03 pm

Z lewej strony na centralnej części tam gdzie pisze HONDA, i właśnie to jest dziwne bo nigdzie nie zauważyłem żadnego wycieku, a spoglądałem jak tylko mogłem. Wszystko wydaje się być suche, oprócz tej tylko części. Niczego także nie smarowałem tak więc nie wiem skąd mógł się tam smar znaleźć.
Avatar użytkownika
e11even3
Użytkownik
 
Posty: 96
Dołączył(a): So sty 15, 2011 10:53 pm
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 36
Motocykl: CBF 600 SA 2004

Re: Potliwość silnika

Postprzez Pix » Cz maja 26, 2011 3:47 pm

Gdzieś masz nieznaczny wyciek oleju - w przedniej lewej części silnika. Poprzez pęd powietrza gromadzi Ci się na "Hondzie". Miałem to samo w swoim XX-ie. minimalny wyciek/pocenie spod dekla alternatora w przedniej jego części. Cały olej gromadził się właśnie w napisie dekla.
Ważne by myśleć głową, a nie manetką...

CBR XX Owners Club Poland
www.cbr-xx.pl
Avatar użytkownika
Pix
Znawca
 
Posty: 259
Dołączył(a): Cz sty 27, 2011 5:42 pm
Lokalizacja: Świnoujście
Wiek: 47
Motocykl: CBR 1100XX4


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 24 gości