Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Potliwość silnika

Cz maja 26, 2011 12:32 pm

Hej, dziś spostrzegłem, że mam dziwną warstwę jakby smaru, ale bez koloru (chodzi mi, że klarowny dosyć był :D ) na deklu silnika. Czyli innymi słowy poci się silnik, ale chciałbym wiedzieć czego to może być przyczyna. Czy jakaś uszczelka nie daje rady ? Czy trzeba ja wymienić czy ogólnie nie ma się czym przejmować? Do czego to może doprowadzić ? I tak ogólnie to co to za smar ? Olej? czy też coś innego ?

Re: Potliwość silnika

Cz maja 26, 2011 1:14 pm

WTF? Na deklu? Ale na którym deklu, z której strony? To generalnie chyba niedobrze no ale kilka pytań: obejrzałeś i nie znalazłeś źródła? Może wrzuć jakieś zdjęcie... "Pocenie się" to chyba raczej niekorzystne zjawisko i trzeba by wyeliminować poprzez wymianę uszczelki czy cuś.
A może po prostu smarowałeś linkę sprzęgła i Ci na dole z pancerza na dekiel wyciekło?

Re: Potliwość silnika

Cz maja 26, 2011 2:03 pm

Z lewej strony na centralnej części tam gdzie pisze HONDA, i właśnie to jest dziwne bo nigdzie nie zauważyłem żadnego wycieku, a spoglądałem jak tylko mogłem. Wszystko wydaje się być suche, oprócz tej tylko części. Niczego także nie smarowałem tak więc nie wiem skąd mógł się tam smar znaleźć.

Re: Potliwość silnika

Cz maja 26, 2011 3:47 pm

Gdzieś masz nieznaczny wyciek oleju - w przedniej lewej części silnika. Poprzez pęd powietrza gromadzi Ci się na "Hondzie". Miałem to samo w swoim XX-ie. minimalny wyciek/pocenie spod dekla alternatora w przedniej jego części. Cały olej gromadził się właśnie w napisie dekla.
Odpowiedz