Angielski licznik - zmiana przebiegu z mil na kilometry

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Angielski licznik - zmiana przebiegu z mil na kilometry

Postprzez aferko » So maja 28, 2011 9:33 am

Witam. Zakupiłem nowy licznik za przystępną cenę z cbf 600 do cbf 500 z tym, że wyskalowany w milach a na mniejszej tarczce w kilometrach(wszystko działa :). Interesowało by mnie to czy da radę kombinacją przycisków bądź inną metodą zmienić przebieg z mil na kilometry. Moim zdaniem, jeżeli dali na skali pod milami odpowiednio kilometry to przebieg teoretycznie też powinno dać się zmienić. Czekam na wasze, mam nadzieje pomocne informacje :)
aferko
Użytkownik
 
Posty: 50
Dołączył(a): So maja 28, 2011 9:20 am
Lokalizacja: Lewin Brzeski
Wiek: 32
Imię: Grzesiek
Motocykl: cbf 500 07'
W siodle: <100 kkm

Re: Angielski licznik - zmiana przebiegu z mil na kilometry

Postprzez lukszy » So maja 28, 2011 4:45 pm

:) wszystko się da zrobić jeśli tylko chcesz :) ale czy opłaca ci się mieć prędkościomierz w milach a wskaźnik odległości w km? później przy sprzedaży moto będziesz miał problem bo kupujący odrazu będzie nie zadowolony z tego faktu, więc moim zadaniem strzelasz sobie w kolano :P lepiej poćwicz mnożenie przez 1.6 i będziesz miał kilometry :)
Avatar użytkownika
lukszy
Miłośnik
 
Posty: 753
Dołączył(a): So kwi 23, 2011 11:48 am
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 35
Imię: Łukasz
Motocykl: poszukuje

Re: Angielski licznik - zmiana przebiegu z mil na kilometry

Postprzez aferko » So maja 28, 2011 5:50 pm

Też się nad tym zastanawiałem. Mam stary licznik i dwie tarczki - do prędkościomierza w KM i obrotomierza do 12k obrótow (gdzie teraz 13k). Próbowałem na każdy sposób zmienić przebieg na kilometry ale ni chu chu.. Chyba zostanę przy podpowiedzi kolegi wyżej :) 1.6 nie jest złe ;p
aferko
Użytkownik
 
Posty: 50
Dołączył(a): So maja 28, 2011 9:20 am
Lokalizacja: Lewin Brzeski
Wiek: 32
Imię: Grzesiek
Motocykl: cbf 500 07'
W siodle: <100 kkm

Re: Angielski licznik - zmiana przebiegu z mil na kilometry

Postprzez zbyhu » N maja 29, 2011 8:09 am

Yo!

To by raczej trzeba bylo dac przeprogramowac u jakiegos magika od elektroniki. Nie sadze, by fabrycznie byla mozliwosc zmiany mil na km w moto z predkosciomierzem analogowym. W motocyklach z wyswietlaczem cyfrowym predkosci zwykle jest mozliwosc zmiany z mil na km.

A jesli o predkosc chodzi, to zawsze mozna po prostu cyferblat podmienic na taki, z samymi km/h :].

Generalnie uwazam, ze za duzo zachodu :].

Pzdr
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7385
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Angielski licznik - zmiana przebiegu z mil na kilometry

Postprzez 13mario77 » Pt maja 04, 2012 4:54 pm

też o tym myślałem. A co wy na to:

http://allegro.pl/biale-tarcze-zegary-h ... 94906.html

Pisałem z klientem odn. cbf 500 i żeby od razu zamienił mile na km/h, ewentualnie małe mile duże km/h

i odpisał tak:

Uprzejmie informujemy , iż takiego wzoru tarcz nie posiadamy . Możemy jednak bez żadnego problemu wykonać tarcze które pan/pani potrzebuje . Można to zrobić na trzy sposoby :

1.Dostarczyć skan oryginalnych tarcz na naszego e-maila w rozmiarze 1:1 i rozdzielczości minimum 300dpi

2.Dostarczyć na adres korespondencyjny oryginalne tarcze

3.Dostarczyć na adres korespondencyjny ksero oryginalnych tarcz

Ponadto informujemy , iż zlecający takie zamówienie ponosi koszt jedynie wykonania tarcz , wytworzenie nowego wzoru i matrycy pokrywamy w całości my .

Pozdrawiamy firma Free Style .

Jak ktoś ogarnie temat to niech da znać. Nie wiem czy nie będzie jakiegoś problemu z wymianą tych tarcz. Samo rozebranie zegarów to już męka.
pozdrawiam.
pozdrawiam 13mario77.
Avatar użytkownika
13mario77
Znawca
 
Posty: 214
Dołączył(a): Wt cze 21, 2011 7:05 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 46
Motocykl: Honda CBF 500 - 4

Re: Angielski licznik - zmiana przebiegu z mil na kilometry

Postprzez landryn87 » Pn maja 21, 2012 7:39 pm

Witam 13mario77 udało sie tobie zrobić licznik ?? ponieważ mam gorąca prośbę o jakiś skan ponieważ bardzo mnie to irytuje podczas jazdy gdy nie wiem jak szybko sie jedzie w kilometrach pozdrawiam :)
landryn87
Użytkownik
 
Posty: 22
Dołączył(a): N sty 29, 2012 7:54 pm
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Wiek: 36
Motocykl: CBF 500 /2006/

Re: Angielski licznik - zmiana przebiegu z mil na kilometry

Postprzez szczęście » N sie 19, 2012 4:01 pm

podłączę się pod pytanie, czy można przebieg zmienić z mil na km, mam dwa przyciski i nie za bardzo wiem do czego służą.. jeśli jest gdzieś temat na forum to wybaczcie ale nie odnalazłam a irytuje mnie to przeliczanie.. prędkościomierz mam z dwiema wartościami.. aha i jeszcze`jedno, jak ustawić dzienny przebieg np taki od tankowania do tankowania? po przełączeniu na TRIP1 przebieg kasuje się wraz ze zgaszeniem mota.
szczęście
 

Re: Angielski licznik - zmiana przebiegu z mil na kilometry

Postprzez konjo8ds » N sie 19, 2012 7:50 pm

szczęście napisał(a):podłączę się pod pytanie, czy można przebieg zmienić z mil na km

chyba nie da rady, przynajmniej w prosty sposób :kwasny: ale jakbyś cóś wynalazła na to, zarzucaj na forum od razu :excl: proszę :msn-wink: :thumbsup:

szczęście napisał(a): mam dwa przyciski i nie za bardzo wiem do czego służą..

lewy służy do kasowania liczników dziennych (trip 1 i 2). prawym przełączasz się między odo, trip 1 oraz trip 2 :thumbsup:

szczęście napisał(a):po przełączeniu na TRIP1 przebieg kasuje się wraz ze zgaszeniem mota.

tu masz temato kasującym się trip 1 i 2 :thumbsup:
Obrazek
Avatar użytkownika
konjo8ds
Nightmare
 
Posty: 5334
Dołączył(a): So sty 21, 2012 4:48 pm
Lokalizacja: wawa
Wiek: 42
Motocykl: st1050

Re: Angielski licznik - zmiana przebiegu z mil na kilometry

Postprzez szczęście » Pn sie 20, 2012 7:32 am

Dzięki za podpowiedź.. wiem od czego zacząć.. :)
szczęście
 

Re: Angielski licznik - zmiana przebiegu z mil na kilometry

Postprzez nori67 » Pt kwi 12, 2013 9:23 am

A powiedżcie mi, czy można skorygować, jeśli tak to jak, przebieg w używanym liczniku.

Mam na myśli zamianę całego licznika UK na EU, no i chcę ustawić odpowiedni przebieg.

NIE MAM TU NA MYŚLI ZANIŻANIA WARTOŚCI PRZEBIEGU!
nori67
 

Następna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Slavco i 26 gości

cron