moduł, nie pali na wszystkie gary, przerywa, gaśnie

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

moduł, nie pali na wszystkie gary, przerywa, gaśnie

Postprzez pasjonat123 » Śr sty 29, 2014 10:16 am

Witam wszystkich.
Mam problem z moja CBfką 1000, trudno odpalić, gaśnie, trzeba trzymać na gazie, żeby nie zgasła i tak jakby nie paliła na wszystkich garach, chociaż wszystkie rury gorące.

Wszystko zaczęło się jakieś 2-3 tygodnie temu kiedy na światłach mi zgasła, po czym odpaliłem i pojechałem dalej.
Za 5 kilometrów znów to samo,moto zgasną i już trzeba było trzymać na gazie na biegu jałowym. Wszystko inne działało ok(zachowanie na wyższych obrotach, reakcja na gaz, wszytko prawidłowo)
Dojechałem tak do domu i zmierzyłem akumulator, wszystko w normie, komputer też nie "wymigał" żadnych błędów.
Pomyślałem, że to mogą być luzy zaworowe, przebieg ponad 40tys.
Więc zabrałem się za to i na 2 cylindrach były za ciasne o 0.02mm, wyregulowałem je, i przy okazji wymieniłem świece na nowe.
Złożyłem moto i odpalam. Po nagrzaniu się do optymalnej temperatury znów gaśnie.
Cała operacja nic nie dała. Pomyślałem, że może to być wina sondy lambdy bo spalanie również miałem powyżej normy
(jak Zbyhu w temacie o wysokim spalaniu) Skontaktowałem się więc z serwisem i ten poradził mi, żeby na diagnostyce zrobić test spalin, tak też zrobiłem. Wszystkie odczyty w normie, lambda-1,2 . Na co serwis, że jest ok.
Pojechałem więc do Elektromechaników(jakieś 20km, żeby zbadali tą sondę) Jednak Ci nie mieli czasu więc zawróciłem do domu.
W drodze powrotnej moto osłabło, niechętnie wkręcało się na obroty i zaczęło przerywać na niskich obrotach(powyżej 3tys. w miarę płynnie bez przerywania).
Na następny dzień wykręciłem świece i całe czarne, okopcone.
Wyczyściłem je, sprawdziłem iskrę i jest dobra.
Sprawdziłem również, -kable WN, fajki-nie mają żadnych uszkodzeń,
-wymieniłem czujnik wału(impulsator),
-cewki sprawdziłem tzn porównałem opory i obydwie mają takie same
-wydajność pompy
-wszystkie czujniki tak jak jest to opisane w manualu, napięcia i opory w normie

Jedynie na czujniku położenia przepustnicy były złe napięcia na zamkniętej przepustnicy tak więc wyregulowałem to.
Pomyślałem, że wykryłem usterkę po czym moto skręciłem do kupy i próba. zagadał od strzału ale po 5 sekundach znów ten sam problem.
Obecnie moto rozebrałem kolejny raz, tym razem Air-box, przepustnice, i wszystko wygląda w porządku, trochę kurzu i osadów ale to śladowe ilości. Przedmuchałem cały zestaw i będę montował.


Kończą mi się już pomysły co to może być.
Jedyna sensowna myśł, to że może być uszkodzony moduł zapłonowy, ECM
Dzwoniłem do faceta który zajmuje się modułami i doradził mi, aby go sprawdzić musiałbym go wpiąć do działającego moto i zobaczyć czy działa.
Tak więc gorąca prośba(ale taka na prawdę prośba, na kolanach) do Was o pomoc.

filmik jak moto chodzi:

Co o tym sądzicie ? dzięki i pozdrawiam Patryk :)
pasjonat123
Nowicjusz
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pt gru 13, 2013 10:25 pm
Motocykl: CBF 1000A
W siodle: <100 kkm

Re: moduł, nie pali na wszystkie gary, przerywa, gaśnie

Postprzez zbyhu » Śr sty 29, 2014 10:25 am

Zaworek IACV sprawdzałeś czy działa?
Skąd jesteś?

Tak jak na PW pisaliśmy, aby ECM sprawdzić musiałbyś spotkać dobrą duszę, która przyjedzie do Ciebie z ECM ze swojego moto i kluczykiem, a Ty musisz mieć goły kluczyk bez transpondera pasujący do Twojej stacyjki.
To najprostsza metoda i najtańsza.
Ale żeby ktoś mógł się zaoferować z czymś takim, to trzeba wiedzieć skąd jesteś.
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7387
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: moduł, nie pali na wszystkie gary, przerywa, gaśnie

Postprzez pasjonat123 » Śr sty 29, 2014 1:19 pm

Zaworek IACV sprawdziłem przez pomiar napięcia i oporów jak w manualu, i wizualnie. Wyciągnąłem z obudowy przepustnicy, podłączyłem kostkę i włączyłem zapłon-obraca się :).

Jestem ze śląska, konkretnie Skoczów 20km od Bielska-Białej.
Rozmawiałem z facetem który zajmuje się tylko modułami i immobiliserami.
Jest prostszy sposób:
Biorę swój ECM i kluczyk, jadę do dobrej duszyczki. Następnie podmieniam ECM i wkładam jego kluczyk owinięty folią aluminiową, sreberkiem - (to wystarczy, żeby impuls z transpondera nie dochodził do anteny).
Następnie zbliżam swój kluczyk do anteny,czujnika i odpalam wariata.
ps. sprawdzałem także zasilanie do ECM i uziemienie, wszystko w normie. Czyli ECM może być kaput.

edit:
Sprawdziłem właśnie sposób u siebie(mam 2 kluczyki)
Jeden owinąłem folią i włożyłem do stacyjki i po przekręceniu zapłonu, żadna kontrolka się nie gasi - odcięty zapłon
Przystawiam drugi kluczyk i wszystko działa, kontrolki gasną - zapłon włączony :)
Ostatnio edytowano Śr sty 29, 2014 2:21 pm przez pasjonat123, łącznie edytowano 2 razy
pasjonat123
Nowicjusz
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pt gru 13, 2013 10:25 pm
Motocykl: CBF 1000A
W siodle: <100 kkm

Re: moduł, nie pali na wszystkie gary, przerywa, gaśnie

Postprzez zbyhu » Śr sty 29, 2014 1:29 pm

No to ja Ci nie pomogę teraz, bo moje moto stoi w Siedlcach. Gdyby było w Rybniku, to dałoby radę.
Ale może ktoś pomocny ze śląska się znajdzie? :)
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7387
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: moduł, nie pali na wszystkie gary, przerywa, gaśnie

Postprzez raphi » Śr sty 29, 2014 3:55 pm

Moje moto stoi w garażu, jak chcesz, przyjeżdżaj. Mogę Ci udostępnić swoje części (tylko zima - chyba że na lawecie albo w dostawczaku jakimś). Mieszkam niedaleko krakowa od strony katowic/oświęcimia/wadowic.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: moduł, nie pali na wszystkie gary, przerywa, gaśnie

Postprzez pasjonat123 » Śr lut 05, 2014 9:48 pm

Witam, u mnie ostatnio kiepsko z czasem. Dużo pracy i wyjazdy na delegacje ale mniejsza o to. Znalazłem firmę specjalizujaca sie w naprawie modulow, są w stanie sprawdzić mój i gdy okaże sie zepsuty naprawia go, dając na niego 12miesieczna gwarancje. Największy minus to czas realizacji, wszystko trwa 3tygodnie.
Będę informował na bieżąco, dzięki za szczere checi chłopaki :msn-wink:
pasjonat123
Nowicjusz
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pt gru 13, 2013 10:25 pm
Motocykl: CBF 1000A
W siodle: <100 kkm

Re: moduł, nie pali na wszystkie gary, przerywa, gaśnie

Postprzez pasjonat123 » Pt lut 28, 2014 9:47 am

Dzisiaj dostałem wiadomość od firmy sprawdzającej moduły:

"Moduł został sprawdzony, ale niestety na naszych testerach nie jesteśmy w stanie zapewnić warunków zbliżonych do warunków w motocyklu.
Z uwagi na to nie jesteśmy w stanie sprawdzić czy naprawić modułu przy tego typu objawach.
W dniu dzisiejszym odeślę moduł razem z kluczykiem do Pana - oczywiście za 0 zł.
Proponowałbym poszukać serwisu w Pana okolicy (DOBREGO SERWISU), do którego można byłoby przywieźć motocykl i podpiąć moduł pod komputer diagnostyczny.
Od tego bym zaczął, w celu znalezienia jednoznacznej przyczyny problemów. Natomiast w tym przypadku niestety nie jesteśmy w stanie pomóc."

Tak wiec jestem w tym samym punkcie, chociaż można się łudzić, że moduł sprawny.
Jedyne sensowne wyjście do pojechać do serwisu albo umówić się z kolegami, w któryś deszczowy weekend na podmiankę części.

Będę pisał jak przyjdzie moduł i będę miał więcej czasu..
Pzdr chłopaki
pasjonat123
Nowicjusz
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pt gru 13, 2013 10:25 pm
Motocykl: CBF 1000A
W siodle: <100 kkm

Re: moduł, nie pali na wszystkie gary, przerywa, gaśnie

Postprzez zbyhu » So mar 01, 2014 6:28 pm

Jak ściągnę moto na Śląsk, to możemy kombinować z podmiankami w jakiś weekend.
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7387
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: moduł, nie pali na wszystkie gary, przerywa, gaśnie

Postprzez raphi » N mar 02, 2014 7:36 am

pasjonat, No to z tego co pamiętam to Ci pisałem na priv abyś przyjechał.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: moduł, nie pali na wszystkie gary, przerywa, gaśnie

Postprzez pasjonat123 » Śr maja 14, 2014 3:15 pm

Problem zdiagnozowany i rozwiązany. :clap:
Winny okazał się czujnik położenia przepustnicy, kupiłem za 86zł i moto działa jak natura chciała:)
Pisałem wcześniej, że owy czujnik miał złe wskazania i to wyregulowałem ale po odpaleniu, przez 10 sekund działał poprawnie a później znów to samo. Ewidentnie czujnik podawał złe wskazania.
Wielkie podziękowania dla Zbyha i Raphiego u którego rozebraliśmy pół motonga, żeby sprawdzić moje części.
Pozdrawiam i do zobaczenia na trasie. :clap:
pasjonat123
Nowicjusz
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pt gru 13, 2013 10:25 pm
Motocykl: CBF 1000A
W siodle: <100 kkm

Następna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 156 gości