[Problem rozwiązany] CBF 500 Nie odpala

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: CBF 500 Nie odpala

Postprzez goramo » Śr lut 05, 2014 9:22 am

Szymon napisał(a):ps. ja bym na razie nie wymieniał oleju bo puki nie odpali to nie wiadomo co będzie trzeba rozkręcić


Poza tym olej najlepiej spuszczać na ciepłym silniku - będzie rzadszy.
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8491
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Re: CBF 500 Nie odpala

Postprzez zbyhu » Śr lut 05, 2014 10:55 am

Wymień świece, mogłeś je zakatować odpalając na tak krótko.
Sprawdź czy paliwo dociera do gaźników. Odkręć zbiornik, podnieś, zobacz, gdzie jest główny wężyk zasilający. Zdejmij końcówkę z gaźników, zobacz czy leci paliwo. Może tam faktycznie być jakiś kranik podciśnieniowy, więc może być potrzeba wytworzenia podciśnienia w wąskim wężyku z takiego kranika i dopiero wtedy poleci, a przynajmniej powinno.

A nie chodzi o regulację gaźników tylko ich synchronizację. Gaźników się nie reguluje, mają fabryczne nastawy, których się nie rusza. Ale gaźniki się czyści i synchronizuje, aby silnik równo pracował i mało palił. To zawsze warto zrobić, gdy się kupi używane moto.
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7387
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: CBF 500 Nie odpala

Postprzez Turos » Śr lut 05, 2014 11:03 am

oj czepiasz się :p taki skrót myślowy mi się zrobił, jasne że chodziło mi o czyszczenie i synchro :P
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7621
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 36
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Odp: CBF 500 Nie odpala

Postprzez konjo8ds » Śr lut 05, 2014 12:32 pm

CBF 500 ma w zbiorniku zawór paliwowy (chyba tak to sie nazywa?) na podciśnienie. Jeśli wężyki dostarczające paliwo są nieszczelne to faktycznie może ono nie dochodzić do gaźników.
Obrazek
Avatar użytkownika
konjo8ds
Nightmare
 
Posty: 5342
Dołączył(a): So sty 21, 2012 4:48 pm
Lokalizacja: wawa
Wiek: 42
Motocykl: st1050

Re: CBF 500 Nie odpala

Postprzez rysio024 » Cz lut 06, 2014 2:40 pm

A wiec dzisiaj wymienilem obie swiece co nie zmienilo nic - moto nadal nie palilo. Zdjelem takze zbiornik paliwa aby sprawdzic paliwo wogole dociera do ganikow. Z zaworze na zbiorniku wychodza dwa wezyki jeden gruby przez ktory ma lecic paliwo i cienszy ( zasysajac powietrze z cienkiego z baku przez gruby leci paliwo) .
Obrazek
Po zdjeciu baku sprawdzilem czy sam zawor dziala prawidlowo zasysajac powietrze z cienszego kranika - z grubszego polecialo paliwo wiec to sprawdzone. Przy okazji zdjecia baku wymienilem tez linke od ssania. Same przewody paliwa jak i ten do zasysania wygladaly ok . Nalalem wiec troche paliwa z butelki do tego grubszego przewodu. Nie chcialo za bardzo leciec wiec wpompowalem je troche ustami i ponownie probowalem odpalic jednak ponownie bez efektu, a paliwo ktore wlalem do wezyka stalo. Po kilkunastu probach nic sie nie zmienilo. Wykrecilem wiec jedna ze swiec - byla czysciotka tak jak ja wyjelem z pudelka .

Czy ktos moze potwierdzic ze fakt ze swieca po kilkunastu probach odpalenia nadal byla calkowicie sucha znaczy ze paliwo jednak nie dostaje sie z gaznika do cylindrow ?
rysio024
Nowicjusz
 
Posty: 11
Dołączył(a): Pn lut 03, 2014 6:55 pm
Imię: Eryk
Motocykl: CBF500
W siodle: <100 kkm

Re: CBF 500 Nie odpala

Postprzez zbyhu » Cz lut 06, 2014 2:47 pm

Na to wygląda.
Zdejmij pokrywki komór pływakowych i zobacz, czy pływaki działają prawidłowo oraz zaworki iglicowe współpracujące z pływakami.
Ogólnie może się okazać, że gaźniki nadają się do gruntownego czyszczenia.
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7387
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: CBF 500 Nie odpala

Postprzez rysio024 » Cz lut 06, 2014 3:28 pm

Nie wierze ze moze to miec jakikolwiek z samym dzialaniem gaznikow gdyz tak jak wspomnialem odrazu po przywiezieniu motor odpalil na dotyk a po proworcie ze szkoly wieczorem juz nie palil.

Sam juz zglupialem gdyz nie mam pojecia co sie moglo zespuc w ciagu kilkugodzin jak mnie nie bylo .
rysio024
Nowicjusz
 
Posty: 11
Dołączył(a): Pn lut 03, 2014 6:55 pm
Imię: Eryk
Motocykl: CBF500
W siodle: <100 kkm

Re: CBF 500 Nie odpala

Postprzez raphi » Cz lut 06, 2014 8:38 pm

To nie jest kwestia wiary młody kolego. Do pracy silnik potrzebuje iskry i paliwa. Jak nie pali to brakuje jednego albo drugiego. U Ciebie najpewniej silnik nie dostaje paliwa. Kropka. Zrób jak uważasz, ale obstawiam, że na końcu i tak będzie po naszemu.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: CBF 500 Nie odpala

Postprzez rysio024 » So lut 08, 2014 4:15 pm

Dzis przyjrzalem sie jeszcze raz temu wezszemu wezykowi i przy zbiorniku mial male pekniecie wiec odcielem kawalek koncowki. Teraz sprawdzilem i paliwo dostaje sie juz do gaznikow. Czesc tego paliwa spuscilem z nich bezposrednio. Sprawdzilem tez czy jest tez iskra na nowych swiecach i obie maja.

No i wlasciwie tutaj koncza sie mi juz pomysly . Nie sadze ze moze miec to problem z kompresja silnika bo po przywiezieniu motor odpalil na dotyk.

Ostatnie dwie rzeczy jakie mi przychodza do glowy to problem z gaznikami lub tez jakas kostka lub kable zostaly zamoczone. Sek w tym ze slychac ze rozrusznik chodzi.

Tak wiec chyba sam juz nic nie poradze i oddam gazniki do synchronizacji i przy okazji okaze sie co bylo problemem.
rysio024
Nowicjusz
 
Posty: 11
Dołączył(a): Pn lut 03, 2014 6:55 pm
Imię: Eryk
Motocykl: CBF500
W siodle: <100 kkm

Re: CBF 500 Nie odpala

Postprzez rysio024 » So lut 08, 2014 4:35 pm

Przypomnialo mi sie cos jeszcze. Tego wieczoru po przywiezieniu motoru kiedy probowalem go odpalic rozrusznik zachowywal sie dziwnie. Sllychac bylo jakby szybkie pstrykanie . Uznalem wtedy ze poprostu bateria sie rozladowala i w weekend ja nalodowalem. Jednak teraz zdaje sie ze rozrusznik pracuje normalnie . Czy te pstrykanie bylo spowodowane slaba bateria czy moze rzeczywiscie jest cos z nim nie tak ?
rysio024
Nowicjusz
 
Posty: 11
Dołączył(a): Pn lut 03, 2014 6:55 pm
Imię: Eryk
Motocykl: CBF500
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 79 gości