Wibracje !!!

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Wibracje !!!

Postprzez cerber » Pn maja 18, 2020 3:44 pm

xlr8 napisał(a):Temat ostro odgrzany.
Można pozbyć się lub zmniejszyć wibracje.
Wymiana tulei przy przednim mocowaniu silnika na aluminiowe... Wykonałem sam na sobie eksperyment. U mnie jest wyraźna poprawa. Stal to jednak rezonator.
Honda chyba lekko przyoszczędziła na SC58.

Wrzuć fotki jam możesz.
Avatar użytkownika
cerber
Znawca
 
Posty: 433
Dołączył(a): Cz wrz 06, 2018 5:18 pm
Imię: Artur
Motocykl: cbf 1000 sc64
W siodle: 100-200 kkm

Re: Wibracje !!!

Postprzez xlr8 » Śr maja 20, 2020 11:45 am

Mówimy o SC58. Oryginalne (stalowe) zdemontowane, szybkie foty zamontowanych i polakierowanych aluminiowych (amelinium, tego nie pomalujesz).
Jeśli ktokolwiek zdecyduje się na taki mod, bardzo uważajcie na prowadzenie gwintu podczas wkręcania śrub, szczególnie przy gmolach, można przegwałcić i narobić sobie dodatkowego zajęcia.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
xlr8
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn maja 18, 2020 11:40 am
Imię: Robert
Motocykl: CBF1000A
W siodle: <100 kkm

Re: Wibracje !!!

Postprzez xlr8 » Śr cze 03, 2020 7:09 pm

Przelatane około 1000 km, wibracje zdecydowanie mniejsze. Nic się nie odkręca, zaznaczyłem markerem. Maksymalnie jedynie do 200 km/h, tylko testowo. Koszt niewielki, jeśli ktokolwiek po modyfikacji zauważy różnicę, niech da znać.
xlr8
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn maja 18, 2020 11:40 am
Imię: Robert
Motocykl: CBF1000A
W siodle: <100 kkm

Re: Wibracje !!!

Postprzez Blacksheep » Cz cze 17, 2021 1:47 pm

trochę stary temat.
W sezonie 2020 kupiłem CBF 600, zrobiłem 1000 km miód mailna po zmianie z cb 500.
W zimie założyłem gmole,
plus dałem do gościa na sprawdzenie luzów zaworowych ( mówił że wcześniej nikt nie zaglądał do zaworów, luz w normie środek zakresów, plus gość ustawił mi przepustnice).
Teraz wydaje mi się, że pojawiły się wibracje na kierownicy i na podnóżkach, w zakresie obrotów 5-7 tys.
I moje pytanie czy:
dałem ciała i za mocno dokręciłem gmole ? (nie miałem klucza dynamometrycznego)
gość dał ciała np z ustawieniem przepustnic, napinacz rozrządu nie działa idealnie?
czy po prostu te wibracje byłby zawsze a teraz szukam dziury w całym ? :bash: :bash:
Avatar użytkownika
Blacksheep
Nowicjusz
 
Posty: 16
Dołączył(a): Śr lis 04, 2020 9:57 am
Lokalizacja: Lubelskie/Podkarpacie
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF 600 PC 43
W siodle: <100 kkm

Poprzednia strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości