Regulacje , wymiany itp

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Regulacje , wymiany itp

Postprzez maxr1 » Cz lut 13, 2014 8:47 pm

Witam
mam parę pytań i oczekuje waszej pomocy :D
a więc :
1.co ile tyś km powinno się regulować zawory w Hondzinię CBF 500
2.ile takie silniki robią kilometrów
3.jaki olej najlepszy do Skarba
4.co ile tyś km regulacja gaźników

Jestem słabo obeznany z tym motorem a więc proszę o wasze wypowiedzi :) :thumbsup:
maxr1
Użytkownik
 
Posty: 29
Dołączył(a): Śr lut 12, 2014 10:08 pm
Imię: max
Motocykl: HONDA CBF 500
W siodle: <100 kkm

Re: Regulacje , wymiany itp

Postprzez konjo8ds » Cz lut 13, 2014 8:53 pm

maxr1 napisał(a):Witam
mam parę pytań i oczekuje waszej pomocy :D
a więc :
1.co ile tyś km powinno się regulować zawory w Hondzinię CBF 500
2.ile takie silniki robią kilometrów
3.jaki olej najlepszy do Skarba
4.co ile tyś km regulacja gaźników

Jestem słabo obeznany z tym motorem a więc proszę o wasze wypowiedzi :) :thumbsup:

najlepiej to zgodnie z serwisówką wszystko robić. znajdziesz temat przyklejony na samym początku tego działu :thumbsup:

ad.1. 24 tys. km
ad.2. jesli serwisowane zgodnie z zaleceniami to spokojnie ponad 200 tysi
ad.3. świeży i lepki ;) zgodny z serwisówką. wymieniany co 12 tys.km lub raz w roku. ja do pińcety lałem motula 5100, ale zmieniałem co 6 tysi
Obrazek
Avatar użytkownika
konjo8ds
Nightmare
 
Posty: 5342
Dołączył(a): So sty 21, 2012 4:48 pm
Lokalizacja: wawa
Wiek: 42
Motocykl: st1050

Re: Regulacje , wymiany itp

Postprzez rupert » Pt lut 14, 2014 6:11 am

konjo8ds napisał(a):
maxr1 napisał(a):2.ile takie silniki robią kilometrów

ad.2. jesli serwisowane zgodnie z zaleceniami to spokojnie ponad 200 tysi

Zależy, ile nasi dobroduszni handlarze zredukują w międzyczasie cyferblat :smoke:
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Regulacje , wymiany itp

Postprzez Turos » Pt lut 14, 2014 6:40 am

Proponuję ściągnąć manuala do tego motocykla i przeczytać od deski do deski i znajdziesz tam również tabelę co ile km/miesięcy należy przeprowadzić oględziny, wymiany i regulację. Manual dostępny na forum.
Mój ma ponad 200tys kilometrów, jak poszukasz dobrze, to gdzieś znajdziesz zdjęcie ze stanem licznika. Sam dołożyłem jeszcze przez 1,5 sezonu z 6-7 tys.
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7619
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 36
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Regulacje , wymiany itp

Postprzez maxr1 » Pt lut 14, 2014 8:13 am

turos napisał(a):Proponuję ściągnąć manuala do tego motocykla i przeczytać od deski do deski i znajdziesz tam również tabelę co ile km/miesięcy należy przeprowadzić oględziny, wymiany i regulację. Manual dostępny na forum.
Mój ma ponad 200tys kilometrów, jak poszukasz dobrze, to gdzieś znajdziesz zdjęcie ze stanem licznika. Sam dołożyłem jeszcze przez 1,5 sezonu z 6-7 tys.

No to grubo moja Hondzinka ma 31tyś mil , i coś zaczyna się tłuc na głowicy sądzę że regulacja zaworów powinna pomóc :cheers:
dziękuje wszystkim za konkretne odpowiedzi :thumbup:
A jeszcze jedno moje pytanko ile kosztuje roczne uczy manie maszynki ? oraz jakie części najszybciej się psują w tym modelu ? :eek:
maxr1
Użytkownik
 
Posty: 29
Dołączył(a): Śr lut 12, 2014 10:08 pm
Imię: max
Motocykl: HONDA CBF 500
W siodle: <100 kkm

Re: Regulacje , wymiany itp

Postprzez Jurek » Pt lut 14, 2014 8:21 am

maxr1 napisał(a):A jeszcze jedno moje pytanko ile kosztuje roczne uczy manie maszynki ?

maxr1 zastanawiające pytanie zadałeś jak na gościa z przebiegiem 100-200kkm :eek: Przynajmniej taki zadeklarowałeś w profilu :wacko:
Jurek
 

Re: Regulacje , wymiany itp

Postprzez maxr1 » Pt lut 14, 2014 9:15 am

Jurek napisał(a):
maxr1 napisał(a):A jeszcze jedno moje pytanko ile kosztuje roczne uczy manie maszynki ?

maxr1 zastanawiające pytanie zadałeś jak na gościa z przebiegiem 100-200kkm :eek: Przynajmniej taki zadeklarowałeś w profilu :wacko:

Dawniej latałem na enduro więc nie jestem dobrze obeznany w takich typu motocyklach :)
maxr1
Użytkownik
 
Posty: 29
Dołączył(a): Śr lut 12, 2014 10:08 pm
Imię: max
Motocykl: HONDA CBF 500
W siodle: <100 kkm

Re: Regulacje , wymiany itp

Postprzez Jurek » Pt lut 14, 2014 9:29 am

W głównej mierze to będzie zależało od Twoich przebiegów. :smoke:
Jurek
 

Re: Regulacje , wymiany itp

Postprzez konjo8ds » Pt lut 14, 2014 9:31 am

w tych motocyklach, przy regularnym serwisie i normalnej eksploatacji, nic się nie psuje.

wszystko zależy od tego ile kilometrów w sezonie będziesz robił. wydatki są czysto eksploatacyjne:
-regulacje (gaźniki + zawory)
-zestaw napędowy
-opony
-klocki
-olej+filtr
-paliwko ;)
-co jakiś czas filtr powietrza. jeśli będziesz o niego dbał i regularnie czyścił (przedmuchiwał sprężonym powietrzem), to i ten koszt odłoży się w czasie

musisz sobie sam odpowiedzieć ile będzie Cię to kosztować, jaki olej chcesz lać, jaki filtr kupić. jakie klocki, jaki zestaw napędowy, gdzie serwisujesz (w ASO czy poza, a może sam?).

przeszukaj forum. gdzieś tu podawałem koszty serwisu (chyba w dziale BAZAR)
Obrazek
Avatar użytkownika
konjo8ds
Nightmare
 
Posty: 5342
Dołączył(a): So sty 21, 2012 4:48 pm
Lokalizacja: wawa
Wiek: 42
Motocykl: st1050

Re: Regulacje , wymiany itp

Postprzez maxr1 » Pt lut 14, 2014 12:22 pm

konjo8ds napisał(a):w tych motocyklach, przy regularnym serwisie i normalnej eksploatacji, nic się nie psuje.

wszystko zależy od tego ile kilometrów w sezonie będziesz robił. wydatki są czysto eksploatacyjne:
-regulacje (gaźniki + zawory)
-zestaw napędowy
-opony
-klocki
-olej+filtr
-paliwko ;)
-co jakiś czas filtr powietrza. jeśli będziesz o niego dbał i regularnie czyścił (przedmuchiwał sprężonym powietrzem), to i ten koszt odłoży się w czasie

musisz sobie sam odpowiedzieć ile będzie Cię to kosztować, jaki olej chcesz lać, jaki filtr kupić. jakie klocki, jaki zestaw napędowy, gdzie serwisujesz (w ASO czy poza, a może sam?).

przeszukaj forum. gdzieś tu podawałem koszty serwisu (chyba w dziale BAZAR)


DZIĘKUJE WSZYSTKIM ZA POMOC :) Na to wygląda że muszę w tym miesiącu się wszystkim zająć :/ zawory i gaźnik wole od dać do regulacji komuś kto się na tym zna :P
maxr1
Użytkownik
 
Posty: 29
Dołączył(a): Śr lut 12, 2014 10:08 pm
Imię: max
Motocykl: HONDA CBF 500
W siodle: <100 kkm

Następna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 148 gości