Allegro - używane łańcuchy

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Allegro - używane łańcuchy

Postprzez chudybiker » N mar 23, 2014 9:38 am

Witam
Całkowicie się z kolegami nie zgadzam. Idąc tym założeniem, że używany napęd nadaje się tylko na złom to w każdym używanym motocyklu od razu po zakupie trzeba napęd wymienić no bo przecież jest używany i nie wiadomo kto i jak na nim jeździł. Bzdura. Może wszyscy jeździcie tylko nowymi motocyklami i zmieniacie je co rok lub co 5kkm ale większość motocyklistów nie. Przy zakupie używanego napędu istotny jest stopień jego zużycia co łatwo ocenić ( nawet w instrukcji jest to opisane), musi być kompletny- nie powinno wymieniać się samego łańcucha (no chyba, że jest prawie nowy), uszkodzenia zębatek czy samego łańcucha. Co do zasadności zamontowania używanego napędu. Moim zdaniem napęd fabryczny będzie trwalszy niż to co można kupić jako zamiennik. Wolałbym napęd fabryczny z przebiegiem 1-2kkm niż nowy zamiennik ze względu na trwałość i cenę. Co do samej aukcji. Łańcuch pochodzi zapewne z akcji serwisowej więc takiego nie warto kupować tym bardziej, że nie ma zębatek. Serwis nie musi się z niczego rozliczać. Część ma leżeć określony czas (zazwyczaj 3 miesiące ) gdyby ktoś przyjechał z kontrolą, później jest złomowana (czytaj-trafia na alledrogo do Polski). Niekiedy producent żąda zwrotu części ale to raczej w przypadku kiedy usterka jest nowa lub nieznana przyczyna by ocenić zasadność naprawy i sprawdzić czy problem może się powtarzać.
Pozdro.
chudybiker
Użytkownik
 
Posty: 34
Dołączył(a): Wt mar 18, 2014 8:10 pm
Imię: QBA
Motocykl: NC 700 SA
W siodle: <100 kkm

Re: Allegro - używane łańcuchy

Postprzez raphi » N mar 23, 2014 9:45 am

Gra nie warta świeczki moim zdaniem. Kupując używany łańcuch, jakikolwiek sens montażu jest tylko wraz z zebatkami, z którymi łańcuch jeździł. Taki przypadek jest możliwy, ale mało prawdopodobny.

Szkoda kasy w tym przypadku. Zamiennik w zbyha litrze z tego co wiem ma już ponad 60 tysięcy...
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Allegro - używane łańcuchy

Postprzez Wesoły Dyzio » Wt mar 25, 2014 5:47 pm

chudybiker napisał(a):Witam
Całkowicie się z kolegami nie zgadzam. Idąc tym założeniem, że używany napęd nadaje się tylko na złom to w każdym używanym motocyklu od razu po zakupie trzeba napęd wymienić no bo przecież jest używany i nie wiadomo kto i jak na nim jeździł. Bzdura. Może wszyscy jeździcie tylko nowymi motocyklami i zmieniacie je co rok lub co 5kkm ale większość motocyklistów nie. Przy zakupie używanego napędu istotny jest stopień jego zużycia co łatwo ocenić ( nawet w instrukcji jest to opisane), musi być kompletny- nie powinno wymieniać się samego łańcucha (no chyba, że jest prawie nowy), uszkodzenia zębatek czy samego łańcucha. Co do zasadności zamontowania używanego napędu. Moim zdaniem napęd fabryczny będzie trwalszy niż to co można kupić jako zamiennik. Wolałbym napęd fabryczny z przebiegiem 1-2kkm niż nowy zamiennik ze względu na trwałość i cenę. Co do samej aukcji. Łańcuch pochodzi zapewne z akcji serwisowej więc takiego nie warto kupować tym bardziej, że nie ma zębatek. Serwis nie musi się z niczego rozliczać. Część ma leżeć określony czas (zazwyczaj 3 miesiące ) gdyby ktoś przyjechał z kontrolą, później jest złomowana (czytaj-trafia na alledrogo do Polski). Niekiedy producent żąda zwrotu części ale to raczej w przypadku kiedy usterka jest nowa lub nieznana przyczyna by ocenić zasadność naprawy i sprawdzić czy problem może się powtarzać.
Pozdro.

Nie zapominaj tylko, że nie każdy jeździ spokojnie i delikatnie. Jak trafisz na napęd po użytkowniku, który katował sprzęt, to nawet po 1-2kkm może nadawać się na złom. Ja kiedyś w "maluchu" zajeździłem rozrząd po 5kkm., a samochód miałem od nowości. Czy Ty myślisz, że producenci motocykli/samochodów mają osobne fabryki do produkcji części ? Nie, to są te same fabryki, z których części na wolny rynek trafiają bez znaczka Hondy, czy innego giganta motoryzacyjnego i kosztują 3-4 razy mniej.
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Re: Allegro - używane łańcuchy

Postprzez chudybiker » Wt mar 25, 2014 11:00 pm

Wesoły Dyzio napisał(a):
chudybiker napisał(a):Witam
Całkowicie się z kolegami nie zgadzam. Idąc tym założeniem, że używany napęd nadaje się tylko na złom to w każdym używanym motocyklu od razu po zakupie trzeba napęd wymienić no bo przecież jest używany i nie wiadomo kto i jak na nim jeździł. Bzdura. Może wszyscy jeździcie tylko nowymi motocyklami i zmieniacie je co rok lub co 5kkm ale większość motocyklistów nie. Przy zakupie używanego napędu istotny jest stopień jego zużycia co łatwo ocenić ( nawet w instrukcji jest to opisane), musi być kompletny- nie powinno wymieniać się samego łańcucha (no chyba, że jest prawie nowy), uszkodzenia zębatek czy samego łańcucha. Co do zasadności zamontowania używanego napędu. Moim zdaniem napęd fabryczny będzie trwalszy niż to co można kupić jako zamiennik. Wolałbym napęd fabryczny z przebiegiem 1-2kkm niż nowy zamiennik ze względu na trwałość i cenę. Co do samej aukcji. Łańcuch pochodzi zapewne z akcji serwisowej więc takiego nie warto kupować tym bardziej, że nie ma zębatek. Serwis nie musi się z niczego rozliczać. Część ma leżeć określony czas (zazwyczaj 3 miesiące ) gdyby ktoś przyjechał z kontrolą, później jest złomowana (czytaj-trafia na alledrogo do Polski). Niekiedy producent żąda zwrotu części ale to raczej w przypadku kiedy usterka jest nowa lub nieznana przyczyna by ocenić zasadność naprawy i sprawdzić czy problem może się powtarzać.
Pozdro.

Nie zapominaj tylko, że nie każdy jeździ spokojnie i delikatnie. Jak trafisz na napęd po użytkowniku, który katował sprzęt, to nawet po 1-2kkm może nadawać się na złom. Ja kiedyś w "maluchu" zajeździłem rozrząd po 5kkm., a samochód miałem od nowości. Czy Ty myślisz, że producenci motocykli/samochodów mają osobne fabryki do produkcji części ? Nie, to są te same fabryki, z których części na wolny rynek trafiają bez znaczka Hondy, czy innego giganta motoryzacyjnego i kosztują 3-4 razy mniej.


Czyli proponujesz co 1-2kkm wymieniać napęd? Ja ostro jeżdżę więc może nie będę smarował łańcucha tylko go wymieniał? Ile masz kolego przejechane? Może już czas na zestaw? Litości. Porównujesz rozrząd z malucha do łańcucha DID? I tak to są te same fabryki ale to nie zawsze są te same części. Producent motocykla jest dużym odbiorcą i może zażyczyć sobie takich czy innych parametrów produktu. Lepszych lub gorszych niż standard fabryki (wolę wierzyć, że lepszych). Z mojego doświadczenia, a pracuję w ASO dużego koncernu samochodowego części z pierwszego montażu wytrzymują najdłużej. Jak już się raz coś wymieni to już się później wymienia. O częściach blacharskich z wgniotami i odkształceniami nie wspomnę- bo spełniają standard. Nowe auto tego nie ma. Więc nie mogę się zgodzić, że to są te same części. Pozdro.
chudybiker
Użytkownik
 
Posty: 34
Dołączył(a): Wt mar 18, 2014 8:10 pm
Imię: QBA
Motocykl: NC 700 SA
W siodle: <100 kkm

Re: Allegro - używane łańcuchy

Postprzez Turos » Śr mar 26, 2014 6:40 am

Chciał powiedzieć, że łańcuch który kupisz używany może być zajeżdżony, i skrócony, i buk wie co jeszcze z nim się działo. Może jakiś raper nawet z nim występował w teledysku... Nie masz 100% pewności na co trafisz. Kupujesz kota w worku. Nie wiesz ile taki napęd pożyje u Ciebie. A dołożysz stówkę może dwie i masz napęd na 20k km spokojnie, bez smarowania.
Mówi się, jest ryzyko - jest zabawa. Mnie nie stać na takie zabawy. ;)
pzdr
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7619
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 36
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Allegro - używane łańcuchy

Postprzez zibi » Śr mar 26, 2014 6:50 am

turos napisał(a):Chciał powiedzieć, że łańcuch który kupisz używany może być zajeżdżony, i skrócony, i buk wie co jeszcze z nim się działo. Może jakiś raper nawet z nim występował w teledysku... Nie masz 100% pewności na co trafisz. Kupujesz kota w worku. Nie wiesz ile taki napęd pożyje u Ciebie. A dołożysz stówkę może dwie i masz napęd na 20k km spokojnie, bez smarowania.
Mówi się, jest ryzyko - jest zabawa. Mnie nie stać na takie zabawy. ;)
pzdr


dokładnie, i właśnie to koledzy próbowali przedmówcy chudybiker wyjaśnić, ale kto bogatemu zabroni :)
Jeśli wchodzisz między koty musisz mruczeć tak jak one!

Obrazek
Avatar użytkownika
zibi
Miłośnik
 
Posty: 784
Dołączył(a): N lip 07, 2013 6:04 pm
Lokalizacja: Toruń
Wiek: 51
Motocykl: NC750X, BMW R NINE T
W siodle: 100-200 kkm

Re: Allegro - używane łańcuchy

Postprzez Tiarus » Śr mar 26, 2014 7:30 am

turos napisał(a): buk wie co jeszcze z nim się działo.


Ale że ten buk? :scared:
Buka w to nie mieszaj, co on Ci zawinił? :pokey:
No, ja bym polemizowała.
Ale ja w ogóle lubię polemizować...

=^◣ ◢^=
Avatar użytkownika
Tiarus
Asimi
 
Posty: 9838
Dołączył(a): Wt maja 22, 2012 8:29 pm

Re: Allegro - używane łańcuchy

Postprzez Tiarus » Śr mar 26, 2014 7:35 am

chudybiker napisał(a):Czyli proponujesz co 1-2kkm wymieniać napęd? Ja ostro jeżdżę więc może nie będę smarował łańcucha tylko go wymieniał? Ile masz kolego przejechane? Może już czas na zestaw? Litości. Porównujesz rozrząd z malucha do łańcucha DID? I tak to są te same fabryki ale to nie zawsze są te same części. Producent motocykla jest dużym odbiorcą i może zażyczyć sobie takich czy innych parametrów produktu. Lepszych lub gorszych niż standard fabryki (wolę wierzyć, że lepszych). Z mojego doświadczenia, a pracuję w ASO dużego koncernu samochodowego części z pierwszego montażu wytrzymują najdłużej. Jak już się raz coś wymieni to już się później wymienia. O częściach blacharskich z wgniotami i odkształceniami nie wspomnę- bo spełniają standard. Nowe auto tego nie ma. Więc nie mogę się zgodzić, że to są te same części. Pozdro.


Chudybiker imho nie zwróciłeś uwagi na ważną rzecz, którą napisał Raphi:
Kupując używany łańcuch, jakikolwiek sens montażu jest tylko wraz z zebatkami, z którymi łańcuch jeździł.


Jeśli kupujesz całe, kompletne używane moto, to najprawdopodobniej jest ten przypadek i nie musisz szat rozdzierać.
Przy kupnie samego łańcucha nie tylko nie wiesz na co trafisz, ale też możesz "poprawić" sobie w moto coś jeszcze i dopracować się remontu. Jeśli to Twoje moto, to pewnie będziesz wolał, żeby tak się nie stało, ale jak montujesz Szczepana na handel, to wierzę, że Ci to zwisa kalafiorem. Tylko po co się pytasz, a później wykłócasz, że wiesz lepiej i masz racyję? :roll:
No, ja bym polemizowała.
Ale ja w ogóle lubię polemizować...

=^◣ ◢^=
Avatar użytkownika
Tiarus
Asimi
 
Posty: 9838
Dołączył(a): Wt maja 22, 2012 8:29 pm

Re: Allegro - używane łańcuchy

Postprzez pat_pat » Śr mar 26, 2014 12:12 pm

Mi tak nagle zaczął się łańcuch wyciągać, że bez klucza nie warto było wyjeżdżać w dłuższe trasy - zresztą napęd do cbf 600 na allegro to ok 500 zł - i spokój na co najmniej 30 000 km
Taki mamy klimat
Avatar użytkownika
pat_pat
Fanatyk
 
Posty: 2838
Dołączył(a): Wt lis 22, 2011 10:03 am
Lokalizacja: Biskupiec pow. olsztyński
Wiek: 45
Imię: męskie
Motocykl: Honda CBF 600 SA
W siodle: <100 kkm

Re: Allegro - używane łańcuchy

Postprzez Wesoły Dyzio » Śr mar 26, 2014 3:11 pm

Myślę, że kolega Chudybiker musi zacząć czytać ze zrozumieniem. BTW, fabrykom nie opłacałoby się zmieniać parametrów produktu na wolny rynek, gdyż za drogo by to ją kosztowało. To idzie wszystko z jednego "worka". A to, że po wymianie części nie wytrzymują tak długo jak nowe, to może świadczyć tylko o tym, że zakładane są części nie pochodzące z legalnych źródeł, albo fachowcy są od siedmiu boleści.
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 148 gości