gaźniki- zestaw naprawczy.

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

gaźniki- zestaw naprawczy.

Postprzez Loopos » Śr mar 12, 2014 11:12 am

Siema! Po długiej nieobecności wracam na forum;-)

Mam pytanie do znawców tematu. Czy gaźniki w cb i cbf500 są takie same? Nigdzie nie ma zestawów naprawczych do gaźników cbf (uszczelka mi padła...) i jestem ciekaw czy taki zestaw od cb podejdzie?

Jeśli tak to czy rozlożenie gaźnika na części jest trudnym zadaniem?:-)

Pytanie z innej beczki. Czy wezyki od gaźników czy pompy paliwa są do zakupienia gdzieś z 'metra'? Czy pozostaje aso?


Pozdroo!
Loopos
Użytkownik
 
Posty: 71
Dołączył(a): Śr gru 19, 2012 6:44 pm
Lokalizacja: Stolica
Wiek: 35
Imię: A
Motocykl: ViP pincset
W siodle: <100 kkm

Re: gaźniki- zestaw naprawczy.

Postprzez Turos » Cz mar 13, 2014 7:19 am

...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7619
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 36
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: gaźniki- zestaw naprawczy.

Postprzez Loopos » Śr mar 19, 2014 10:56 am

Prawdopodobnie wystarcxy zmienic uszczelki pod komorami plywakowymi. Bo gazniki w srodku sa cacy;-) ale standardowo jako ze nigdy nie moze byc zbyt dobrze okazlo sie sruba od regulacji mieszanki jest uwalona... Jakies pomysly jak ja wyciagnav oraz skad wykombinowac zamiennik? W aso taka srubka kosztuje ponad 140....

http://www.img.pl/532976d2860ad/





Przepraszam za bledy i brak polskich znaczkos ale pisanr na szybkosci z telefonu;-)
Loopos
Użytkownik
 
Posty: 71
Dołączył(a): Śr gru 19, 2012 6:44 pm
Lokalizacja: Stolica
Wiek: 35
Imię: A
Motocykl: ViP pincset
W siodle: <100 kkm

Re: gaźniki- zestaw naprawczy.

Postprzez umquasr » So kwi 05, 2014 2:59 pm

W gaźnikach od CB jest mocowanie linek gazu między gaźnikami i w/g mnie rama nie pozwoli na ich montaż,dlatego CBFa ma do nich uchwyt z boku.
Uszczelki są do kupienia bez problemu 20 zł za szt.
Teraz problem ze śrubką od regulacji mieszanki.Kiedyś w starych gaźnikach miałem ten sam problem, a rozwiązałem go dość radykalnie i poszedłem na całość,bo nie wiedziałem w którym momencie kończą się te śrubki i czy nie przedobrze.Po prostu mini szlifierką (zwykłym brzeszczotem nie da się dojść) uciąłem tą jakby tuleję,w której siedzi śrubka do tego momentu że mogłem ją naciąć i wykręcić. Zaryzykowałem bo mogło przeciekać, ale wyszło super i mało tego,tą śrubkę jeszcze zrobiłem tak,że można było sobie palcami albo kluczem pięknie regulować - do końca naciętej śrubki (już po wykręceniu) dokleiłem odpowiednio ukształtowaną (pióro-wpust) krótką śrubkę z końcówką na klucz,klejem dwuskładnikowym, takim z serii spawanie na zimno. Jeździłem z takimi gaźnikami cały sezon i do dziś bym na nich jeździł, gdyby nie to że kupiłem sobie ładniejsze gaźniki - ot kaprys :). Właśnie na zdjęciu z tymi nowszymi jest zaznaczone do jakiego miejsca śmiało można uciąć bez narażania się na jakiś przeciek, a uciąłem sporo bo widać nawet gwint tej śrubki i nic nie ciekło, widać na 2 zdjęciu z zamontowanymi gaźnikami.
Trochę przydługawo,ale może się przyda.
Pozdrawiam wszystkich !


Obrazek Obrazek Obrazek
galerie allegro
Avatar użytkownika
umquasr
Nowicjusz
 
Posty: 5
Dołączył(a): Wt mar 12, 2013 1:54 pm
Lokalizacja: Lębork
Wiek: 57
Imię: Krzysztof
Motocykl: cbf 500
W siodle: <100 kkm


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 169 gości