LICZNIK PROBLEM ! POMOCY :(

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Awaria prędkościomierza CBF 500

Postprzez jaskov » Pn sie 26, 2013 11:13 am

Hej,

Od pewnego czasu w mojej CBF 500 nie działa prędkościomierz. Jest to trochę uciążliwe, więc wczoraj zabrałem się za naprawę tego ustrojstwa. Jako, że demontaż zegarów w CBF500 nie należy do najłatwiejszych to w pewnym momencie utknąłem. Teraz mam serwisówkę więc już wiem co i jak. Pozostaje jednak pytanie, czy któryś z Was wie gdzie szukać problemu? Czy jest to raczej po stronie zegarów czy czujnika w silniku? Z góry dzięki za porady.

PS: Wiem że poniżej jest bardzo podobny temat, ale dotyczy on innego modelu więc uznałem, że założę temat odnośnie konkretnie mojego modelu.
jaskov
Nowicjusz
 
Posty: 16
Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 10:25 am
Imię: Janek
Motocykl: CBF500
W siodle: <100 kkm

LICZNIK PROBLEM ! POMOCY :(

Postprzez maxr1 » Cz mar 13, 2014 7:58 pm

Witam
Dziś wracając od kolegi prędkościomierz zaczął mi dziwnie pokazywać raz 60km/h raz 20km/h stuknąłem go z płaskiej ręki z 2 razy i przestał działać nie pokazuje prędkości ani nie liczy kilometrów obrotomierz normalnie działa
Jaka może być przyczyna ?!
sprawdzałem kostki są ok
ma ktoś jakiś pomysł ? proszę o pomoc :crybaby:
maxr1
Użytkownik
 
Posty: 29
Dołączył(a): Śr lut 12, 2014 10:08 pm
Imię: max
Motocykl: HONDA CBF 500
W siodle: <100 kkm

Re: LICZNIK PROBLEM ! POMOCY :(

Postprzez Piotrek » Cz mar 13, 2014 8:14 pm

obrazil sie za liscia :wacko:
Piotrek
Fanatyk
 
Posty: 3327
Dołączył(a): Cz cze 16, 2011 7:35 pm
Wiek: 54
Motocykl: HD Fat Boy, gaznik,

Re: Awaria prędkościomierza CBF 500

Postprzez jaskov » Cz mar 13, 2014 11:35 pm

Dzisiaj wreszcie postęp w pracach, więc na dniach więcej info dla tych o podobnym problemie : )
jaskov
Nowicjusz
 
Posty: 16
Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 10:25 am
Imię: Janek
Motocykl: CBF500
W siodle: <100 kkm

Re: LICZNIK PROBLEM ! POMOCY :(

Postprzez tombartosz » Pt mar 14, 2014 9:59 am

Jeśli kostki i kable są ok to albo jest uszkodzony czujnik prędkości albo sam licznik. Czujnik można sprawdzić podłączając diodę led z rezystorem w kabel prędkości - powinna mrugać ze stałą częstotliwością gdy tylne koło się kręci ze stałą prędkością. Licznik można sprawdzić przy użyciu generatora częstotliwości. Ale jeśli przestał działać jak dostał "z liścia" to pewnie coś się w środku rozłączyło.
Avatar użytkownika
tombartosz
Znawca
 
Posty: 207
Dołączył(a): Pn lip 08, 2013 8:33 am
Lokalizacja: Warszawa (okolice)
Motocykl: CBF 1000, GS500
W siodle: <100 kkm

Re: LICZNIK PROBLEM ! POMOCY :(

Postprzez maxr1 » Pt mar 14, 2014 3:50 pm

tombartosz napisał(a):Jeśli kostki i kable są ok to albo jest uszkodzony czujnik prędkości albo sam licznik. Czujnik można sprawdzić podłączając diodę led z rezystorem w kabel prędkości - powinna mrugać ze stałą częstotliwością gdy tylne koło się kręci ze stałą prędkością. Licznik można sprawdzić przy użyciu generatora częstotliwości. Ale jeśli przestał działać jak dostał "z liścia" to pewnie coś się w środku rozłączyło.


dziś rozebrałem licznik okazało się że płytka została przysmażona , a dokładniej "miedziowy pasek " który łączył się z wskaźnikiem temperatury :eek: , a więc spróbuje to jakoś spiąć do kupy i zobaczę może zadziała , tedy bym musiał przylutować płytką czy coś , gorzej jak przy okazji się czujnik prędkościomierza zjarał :censored:
maxr1
Użytkownik
 
Posty: 29
Dołączył(a): Śr lut 12, 2014 10:08 pm
Imię: max
Motocykl: HONDA CBF 500
W siodle: <100 kkm

Re: LICZNIK PROBLEM ! POMOCY :(

Postprzez maxr1 » Pt mar 14, 2014 6:01 pm

NAPRAWIŁEM :D mając wiedzę Technika mechanika 3-go roku :P , zerwałem "lakier" z "miedzianego paska" i poprostowałem go , zlutowałem , potem wysmarowałem całą wiązkę lakierem bez barwnym do paznokci jak trochę podeschło ,zlepiłem lut taśmą do kabli XD , a potem wszystko zalałem silikonem cienką warstwą na którą nałożę jeszcze jedną podobną warstwę :D
pod piałem gołe zegary pod Cbf 500 która ma tylnie koło w powietrzu (na kobyłkach wiem bardzo mądre no ale nic sensownego nie wymyśliłem) odpaliłem włożyłem biega i dałem troszkę gazu wszystko normalnie działa , do tego naprawiła mi się kontrolka luzu oraz wskaźnik temperatury :3 :clap: :clap: :clap:
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
maxr1
Użytkownik
 
Posty: 29
Dołączył(a): Śr lut 12, 2014 10:08 pm
Imię: max
Motocykl: HONDA CBF 500
W siodle: <100 kkm

Re: LICZNIK PROBLEM ! POMOCY :(

Postprzez jokansen » So mar 15, 2014 1:19 pm

No i piknie :clap:
Gratulacje!

PS. Ja swoje zegary będę oglądał w tym stanie już niedługo, bo zamówiłem kompletną nową obudowę.
"Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny"
Avatar użytkownika
jokansen
Maniak
 
Posty: 1023
Dołączył(a): Wt lip 24, 2012 8:21 pm
Lokalizacja: Płock
Wiek: 45
Imię: Marcin
Motocykl: DL650 AL8
W siodle: <100 kkm

Re: LICZNIK PROBLEM ! POMOCY :(

Postprzez maxr1 » So mar 15, 2014 2:07 pm

Dzięx :D , w razie problemów niech się pan ze mną kontaktuje :P
maxr1
Użytkownik
 
Posty: 29
Dołączył(a): Śr lut 12, 2014 10:08 pm
Imię: max
Motocykl: HONDA CBF 500
W siodle: <100 kkm

Re: LICZNIK PROBLEM ! POMOCY :(

Postprzez jokansen » N mar 16, 2014 9:26 am

maxr1 napisał(a):Dzięx :D , w razie problemów niech się pan ze mną kontaktuje :P

Dzięki.
P.S Na forum sobie nie "panujemy" :msn-wink:
Pozdro
"Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny"
Avatar użytkownika
jokansen
Maniak
 
Posty: 1023
Dołączył(a): Wt lip 24, 2012 8:21 pm
Lokalizacja: Płock
Wiek: 45
Imię: Marcin
Motocykl: DL650 AL8
W siodle: <100 kkm

Następna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości

cron