Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Awaria prędkościomierza CBF 500

Pn sie 26, 2013 11:13 am

Hej,

Od pewnego czasu w mojej CBF 500 nie działa prędkościomierz. Jest to trochę uciążliwe, więc wczoraj zabrałem się za naprawę tego ustrojstwa. Jako, że demontaż zegarów w CBF500 nie należy do najłatwiejszych to w pewnym momencie utknąłem. Teraz mam serwisówkę więc już wiem co i jak. Pozostaje jednak pytanie, czy któryś z Was wie gdzie szukać problemu? Czy jest to raczej po stronie zegarów czy czujnika w silniku? Z góry dzięki za porady.

PS: Wiem że poniżej jest bardzo podobny temat, ale dotyczy on innego modelu więc uznałem, że założę temat odnośnie konkretnie mojego modelu.

LICZNIK PROBLEM ! POMOCY :(

Cz mar 13, 2014 7:58 pm

Witam
Dziś wracając od kolegi prędkościomierz zaczął mi dziwnie pokazywać raz 60km/h raz 20km/h stuknąłem go z płaskiej ręki z 2 razy i przestał działać nie pokazuje prędkości ani nie liczy kilometrów obrotomierz normalnie działa
Jaka może być przyczyna ?!
sprawdzałem kostki są ok
ma ktoś jakiś pomysł ? proszę o pomoc :crybaby:

Re: LICZNIK PROBLEM ! POMOCY :(

Cz mar 13, 2014 8:14 pm

obrazil sie za liscia :wacko:

Re: Awaria prędkościomierza CBF 500

Cz mar 13, 2014 11:35 pm

Dzisiaj wreszcie postęp w pracach, więc na dniach więcej info dla tych o podobnym problemie : )

Re: LICZNIK PROBLEM ! POMOCY :(

Pt mar 14, 2014 9:59 am

Jeśli kostki i kable są ok to albo jest uszkodzony czujnik prędkości albo sam licznik. Czujnik można sprawdzić podłączając diodę led z rezystorem w kabel prędkości - powinna mrugać ze stałą częstotliwością gdy tylne koło się kręci ze stałą prędkością. Licznik można sprawdzić przy użyciu generatora częstotliwości. Ale jeśli przestał działać jak dostał "z liścia" to pewnie coś się w środku rozłączyło.

Re: LICZNIK PROBLEM ! POMOCY :(

Pt mar 14, 2014 3:50 pm

tombartosz napisał(a):Jeśli kostki i kable są ok to albo jest uszkodzony czujnik prędkości albo sam licznik. Czujnik można sprawdzić podłączając diodę led z rezystorem w kabel prędkości - powinna mrugać ze stałą częstotliwością gdy tylne koło się kręci ze stałą prędkością. Licznik można sprawdzić przy użyciu generatora częstotliwości. Ale jeśli przestał działać jak dostał "z liścia" to pewnie coś się w środku rozłączyło.


dziś rozebrałem licznik okazało się że płytka została przysmażona , a dokładniej "miedziowy pasek " który łączył się z wskaźnikiem temperatury :eek: , a więc spróbuje to jakoś spiąć do kupy i zobaczę może zadziała , tedy bym musiał przylutować płytką czy coś , gorzej jak przy okazji się czujnik prędkościomierza zjarał :censored:

Re: LICZNIK PROBLEM ! POMOCY :(

Pt mar 14, 2014 6:01 pm

NAPRAWIŁEM :D mając wiedzę Technika mechanika 3-go roku :P , zerwałem "lakier" z "miedzianego paska" i poprostowałem go , zlutowałem , potem wysmarowałem całą wiązkę lakierem bez barwnym do paznokci jak trochę podeschło ,zlepiłem lut taśmą do kabli XD , a potem wszystko zalałem silikonem cienką warstwą na którą nałożę jeszcze jedną podobną warstwę :D
pod piałem gołe zegary pod Cbf 500 która ma tylnie koło w powietrzu (na kobyłkach wiem bardzo mądre no ale nic sensownego nie wymyśliłem) odpaliłem włożyłem biega i dałem troszkę gazu wszystko normalnie działa , do tego naprawiła mi się kontrolka luzu oraz wskaźnik temperatury :3 :clap: :clap: :clap:
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Re: LICZNIK PROBLEM ! POMOCY :(

So mar 15, 2014 1:19 pm

No i piknie :clap:
Gratulacje!

PS. Ja swoje zegary będę oglądał w tym stanie już niedługo, bo zamówiłem kompletną nową obudowę.

Re: LICZNIK PROBLEM ! POMOCY :(

So mar 15, 2014 2:07 pm

Dzięx :D , w razie problemów niech się pan ze mną kontaktuje :P

Re: LICZNIK PROBLEM ! POMOCY :(

N mar 16, 2014 9:26 am

maxr1 napisał(a):Dzięx :D , w razie problemów niech się pan ze mną kontaktuje :P

Dzięki.
P.S Na forum sobie nie "panujemy" :msn-wink:
Pozdro
Odpowiedz