Ocieranie hamulca po wymianie lag

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Odp: Ocieranie hamulca po wymianie lag

Postprzez nocny » N mar 23, 2014 9:22 pm

dawig napisał(a):Panowie, problem zostal rozwiazany :clap: Dziekuje Wszystkim za pomoc :msn-wink:

Montujac kolo, nie ustawilem oski zgodnie zg. z wskazanym na niej zaznaczeniem. W zw. z tym kolo bylo za bardzo przesuniete w prawo, a tarcza ocierala o zacisk.



Czy możesz rozwinąć tą myśl. Też jestem na etapie zabawy z przednim kołem ale według mnie osi nie da się ustawić jakoś inaczej. Po prostu ma wejść do końca i już. IMHO nie da jej się ustawić krzywo. No chyba że sama jest skrzywiona jak u mnie.
Co do siły to ja używam klucza dynamometrycznego i faktycznie te śruby w goleniach tylko na czucie w rękach to wydaje się że są za lekko dokręcone. To samo przy zaciskach.
pozdrawiam
Marcin
Pozdrawiam
Marcin Jan

mistrz prostej spod świateł
Avatar użytkownika
nocny
Maniak
 
Posty: 1774
Dołączył(a): Śr lis 28, 2012 12:51 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 47
Imię: Marcin
Motocykl: CRF 1100
W siodle: <100 kkm

Re: Odp: Ocieranie hamulca po wymianie lag

Postprzez dawig » Pn mar 24, 2014 6:50 am

nocny napisał(a):Czy możesz rozwinąć tą myśl. Też jestem na etapie zabawy z przednim kołem ale według mnie osi nie da się ustawić jakoś inaczej. Po prostu ma wejść do końca i już. IMHO nie da jej się ustawić krzywo. No chyba że sama jest skrzywiona jak u mnie.
Co do siły to ja używam klucza dynamometrycznego i faktycznie te śruby w goleniach tylko na czucie w rękach to wydaje się że są za lekko dokręcone. To samo przy zaciskach.
pozdrawiam
Marcin

Jak ktoś słusznie zauważył na lewej stronie oski jest linia (wyzlobienie). Jest to granicą do której wsuwa się oś koła w golen lagi. następnie trzeba ja zacisnąć śruba na lewym golenia lagi. to powoduje że koło z lewej strony nie wchodzi na zaciski, poniewaz oska sie nie przesuwa. przykrecenie sruby oski z prawej strony powoduje dokrecenie kola.
pozdr
Dawid
Avatar użytkownika
dawig
Nowicjusz
 
Posty: 10
Dołączył(a): N lip 22, 2012 7:51 am
Motocykl: Suzuki DL 650A

Poprzednia strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 145 gości