[PYTANIE] ładowanie akumulatora?

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

[PYTANIE] ładowanie akumulatora?

Postprzez Beeeeer » So cze 11, 2011 10:33 am

Witam!
Zauważyłem problem w mojej pięćsetce, z ładowaniem akumulatora/bardzo szybkim rozładowaniem.
Po przejechaniu 60 kilku mil zaczął migać ABS. Zjechałem na parking, i chciałem "zrestartować" (jak na pracownika IT przystło:D). Więc wyłączyłem stacyjkę, po czym chciałęm odpalić ponownie, ale niestety zdechł... Zadzwoniłem po kumpla odpalilismy na kablach, chwile pochodzil na kablach i abs zachowywal się normalnie, swiecił pozniej zgasł i jest spoko do tej pory. Nawet na stacje zaraz pozniej podjechałem i po tankowaniu odpalił normalnie. Możliwe ze dioda rezerwy tyle bierze prądu albo jest jakies zwarcie?? Bo zaraz po zaświeceniu "żyda" wystąpił ten problem.
Miał ktoś coś podobnego? W przyszłym tyg oddaje moto na wymiane oleju i filterka wiec zapytam u mechanika.
Avatar użytkownika
Beeeeer
Użytkownik
 
Posty: 129
Dołączył(a): Wt mar 08, 2011 10:37 am
Lokalizacja: Katowice
Motocykl: obecnie brak sprzęta

Re: [problem] ładowanie akumulatora?

Postprzez goramo » So cze 11, 2011 12:50 pm

Nie wiem jak to się ma w 500-tkach, ale jak Raphiemu zaczęła mrygać podczas jazdy kontrolka ABS, to po niedługim czasie się okazało, że regulator napięcia wyzionął ducha....

Sprawdź wszystkie połączenia kabli, zwłaszcza połączenia przy aku oraz masę. Poluzowane łącza mogą spowodować awarię regulatora, który próbuje "nadążać" za znikaniem napięcia spowodowanym obluzowanymi/nieprzewodzącymi łączami.
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8491
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Re: [problem] ładowanie akumulatora?

Postprzez Beeeeer » So cze 11, 2011 6:41 pm

no to chyba mam rozwiązanie.
klema byla dorobiona i poskrecana kawalkami drutu do aku. Muszę powiedziec mechanikowi zeby dorobił normalną klemę bez druciarni i skrecania.
Mam nadzieje ze regulator nie wysiadł;/...
stalo się tak tylko raz (migajacy abs) podczas jazdy, po odpaleniu z kabli wszystko gralo i tanczylo....
zobaczymy co powie mechanik. i czy w ogole bedzie chcial się podjąć/.
Avatar użytkownika
Beeeeer
Użytkownik
 
Posty: 129
Dołączył(a): Wt mar 08, 2011 10:37 am
Lokalizacja: Katowice
Motocykl: obecnie brak sprzęta

Re: [problem] ładowanie akumulatora?

Postprzez raphi » N cze 12, 2011 8:01 am

Jak nie uszkodziło regulatora to dobre polaczenie do aku powinno rozwiazac problem. U mnie niestety bylo juz za pozno i padl regulator mimo dobrych polaczen - no ale problem trwal kilka dni. Najpierw za duzy prad ladowania, potem za maly.

A jak miga ABS to nie kasujemy bledow tylko sprawdzamy kod bledu! Jesli zbyt male ladowanie to jeszcze pol biedy - gorzej jak stwierdzimy zbyt wysokie - wtedy BEZWZGLEDNY ZAKAZ ODPALANIA moto do momentu sprawdzenia calej sciezki polaczen od alternatora przez regulator az do akumulatora. W przeciwnym wypadku zbyt wysoki prad moze uszkodzic komputer, abs itp. Z dymem mozesz póścić moto na długie tygodnie.

Dbajcie o te klemy panowie!
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: [problem] ładowanie akumulatora?

Postprzez Beeeeer » Pt cze 17, 2011 5:06 pm

dziś problem chyba sam się znalazł.
opiszę sytuację...
motocykl stal na bocznej podpurce, przekrecilem kluczyk, kontrolki się zaswiecily wraz ze swiatlami, wyprostowalem moto i ku mojemu zdziwieniu wszystko zgaslo... pomyslalem ze padl znow aku przekrzywilem ponownie chcąc podeprzec na podpurce i co? kontrolki znow się zapalily... sytuacja powtorzyla się pozniej chyba ze 4 razy az w koncu kilka dni znow bylo spokoju. Dzis juz wiem ze to powazne bo zgasl w trakcje skretu na skrzyzowaniu, na szczescie nic nie jechalo... musialem sie pochylic zeby odpalic moto jak sie powoli toczylem na srodku skrzyzowania...:/
Ktoś ma jakieś info gdzie moge kupić wiązkę kabli do CBF 500??
troche sie boje jechać takim moto... jakby mi zgasl przy 100 km/h w winklu to nie chce myslec co by się stalo....
jutro jade do serwisu zapytać - może coś poradzą...:(((
jak ktoś bedzie wiedział jakie kable pasują albo gdzie moge kupić nowe wiązki dajcie znac prosze chce jak najszybciej naprawic moto!;)
pozdrawiam Adam.
Avatar użytkownika
Beeeeer
Użytkownik
 
Posty: 129
Dołączył(a): Wt mar 08, 2011 10:37 am
Lokalizacja: Katowice
Motocykl: obecnie brak sprzęta

Re: [problem] ładowanie akumulatora?

Postprzez zbyhu » N cze 19, 2011 5:04 pm

Yo!

A skad pomysl wymiany calej instalacji elektrycznej?
Trzeba znalezc miejsce, gdzie masz luzne polaczenie ew. zwarcie i je naprawic. I to wszystko.
Jak sam nie potrafisz, to daj sprzeta do warsztatu, tam znajda winowajce i bedzie git.

Pzdr
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7387
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: [problem] ładowanie akumulatora?

Postprzez Beeeeer » Wt cze 21, 2011 10:17 am

moto od wczoraj na warsztacie - mam nadzieje, że jak zadzwonie dziś to mi powiedzą "tak tak honda do odbioru płaci pan 50zł" :D:D:D
po 14 dzwonie:)


byłem blisko koszt 180 zł (
-filterek oleju
-olej
-wymiana oleju
-usunięcie zwarcia w instalacji (przednia lampa)
-czyszczenie.

Warsztat:
K&J Auto-Moto Serwis.
Adres: Siemianowicka 5, 40-301 Katowice
Tel.: 884-223-666

z czystym sumieniem mogę powiedzieć ze friendly:)
Avatar użytkownika
Beeeeer
Użytkownik
 
Posty: 129
Dołączył(a): Wt mar 08, 2011 10:37 am
Lokalizacja: Katowice
Motocykl: obecnie brak sprzęta

Re: [problem] ładowanie akumulatora?

Postprzez lukszy » Wt cze 21, 2011 1:23 pm

a olej i filtr od nich?
Avatar użytkownika
lukszy
Miłośnik
 
Posty: 753
Dołączył(a): So kwi 23, 2011 11:48 am
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 35
Imię: Łukasz
Motocykl: poszukuje

Re: [problem] ładowanie akumulatora?

Postprzez Beeeeer » Wt cze 21, 2011 3:49 pm

tak. ja nic nie dawalem im:).
olej castrol gps polsyntetyk.:)
Avatar użytkownika
Beeeeer
Użytkownik
 
Posty: 129
Dołączył(a): Wt mar 08, 2011 10:37 am
Lokalizacja: Katowice
Motocykl: obecnie brak sprzęta

Re: [problem] ładowanie akumulatora?

Postprzez lukszy » Wt cze 21, 2011 3:59 pm

no to baaardzo przystępna cena :)
Avatar użytkownika
lukszy
Miłośnik
 
Posty: 753
Dołączył(a): So kwi 23, 2011 11:48 am
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 35
Imię: Łukasz
Motocykl: poszukuje

Następna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 132 gości