Zwichrowana tarcza?

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Zwichrowana tarcza?

Postprzez Mepik » So mar 29, 2014 5:02 pm

Witam, dziś podczas mycia hondy zauważyłem, iż podczas obracania przednim kołem słychać dźwięk jakby puknięcia, moje podejrzenia podły na tarcze( że krzywa), a może to jest coś z klockami?, Dodam, że podczas jazdy i hamowania nie odczuwam żadnych pulsacji czy innych tego typu historii, przesyłem link do filmiku który nagrałem(sory za jakość). Jak możecie to zobaczcie i podpowiedzcie czy to to czy może coś innego?
https://www.youtube.com/watch?v=3cO5pex8aW4
Czy jazda z zwichrowana tarcza moze spowodować inne problemy np, z łożyskami, albo zaciskiem?
Mepik
Użytkownik
 
Posty: 79
Dołączył(a): So sty 05, 2013 2:18 pm
Imię: Michał
Motocykl: cbf500
W siodle: <100 kkm

Re: Zwichrowana tarcza?

Postprzez Brylant86 » So mar 29, 2014 7:50 pm

Jeździłem 2 razy z krzywą tarczą. Raz była tak wygięta że na oko było widać (około 3mm bicia). Drugim razem mniej i ciężko było dopatrzeć się gdzie jest zakrzywienie. Po tych dwóch przypadkach stwierdzam, że jazda jest niemożliwa z krzywą (mającą bicie) tarczą. Klamka odskakuje i telepie kierownicą.

Jak chcesz sprawdzić czy to coś z układem hamulcowym to odciągnij klocki od tarczy przez cofnięcie tłoczków - nie trzeba nic odkręcać... Potem zakręć kołem.

Ja bym obstawiał łożysko. A jeżeli to łożysko tak tłucze to znaczy że... "lepiej już nie jeździć". Łożysko najpierw zaczyna szumieć, a wstanie agonalnym strzela, tyka i inne. Kolejnym etapem jest zablokowanie, bądź rozsypanie....

Czy są jakieś inne objawy? Czy koło ma opór podczas tego "tykania"?

Aha, pukanie podczas hamowania, to efekt przesuwania się klocka w zacisku.
Pozdrawiam,
Łukasz

Sprzedam Hondę CBF1000 2007 http://hoonda.pl/viewtopic.php?f=36&t=5815
Avatar użytkownika
Brylant86
Miłośnik
 
Posty: 627
Dołączył(a): Cz cze 28, 2012 6:54 pm
Lokalizacja: Mała Wieś
Wiek: 38
Imię: Łukasz
Motocykl: CBF1000
W siodle: <100 kkm

Re: Zwichrowana tarcza?

Postprzez Mepik » So mar 29, 2014 8:03 pm

Dzięki za info, jutro bede zdejmował koło i zaciski to zobacze jak wygladają łożyska.
Podczas obrotu koła gdy jest to stuknięcie( tykniecie) jest wyczuwalny opór. W czasie jazdy i hamowanie nie zauważyłem, żadnych niepokojących objawów.
Mepik
Użytkownik
 
Posty: 79
Dołączył(a): So sty 05, 2013 2:18 pm
Imię: Michał
Motocykl: cbf500
W siodle: <100 kkm

Re: Zwichrowana tarcza?

Postprzez Mepik » N mar 30, 2014 2:40 pm

Dzisiaj wymieniałem olej w lagach, wiec wszystko rozebrałem przeczyscilem i nasmarowałem, po złożeniu wszystkiego do kupy problem zniknął, jak na mój gust to ktoś źle zamontował przednie koło. Przed dokręceniem wszystiego do końca popompowałem troche przednim zawieszeniem, żeby lagi sie ułożyły i dopiero dokreciłem. Pó jeździe próbnej wszystko jak na razie jest w porządku. :thumbup:
Mepik
Użytkownik
 
Posty: 79
Dołączył(a): So sty 05, 2013 2:18 pm
Imię: Michał
Motocykl: cbf500
W siodle: <100 kkm


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 139 gości