Klamki

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Klamki

Postprzez Jurek » N cze 12, 2011 8:29 am

W sumie od samego początku zawsze zastanawiało mnie dlaczego w naszych motórkach są dwie różne klamki tzn. sprzęgłowa różni się od hamulcowej.Generalnie w innych motocyklach raczej obie klamki są jednakowego wyglądu i kształtu ale w CBF właśnie tak nie jest.Hamulcowa jest bardziej prosta z nacięciem a sprzęgłowa bez nacięcia i bardziej zakrzywiona.Tylko sorry nie wyskakujcie z tekstem że klamka była zmieniana po glebie i dlatego tak jest :hammer:
Jurek
 

Re: Klamki

Postprzez sowa4 » N cze 12, 2011 9:53 am

po glebie hamulec pęcnie w nacieciu --> zostanie ci kawalek do hamowania :msn-wink:
sowa czyha
Avatar użytkownika
sowa4
Znawca
 
Posty: 207
Dołączył(a): N wrz 05, 2010 8:45 pm
Lokalizacja: gdzie sie da
Motocykl: zapierdalacz

Re: Klamki

Postprzez Jurek » N cze 12, 2011 10:05 am

O tym to ja wiem :biggrin: tylko dlaczego w przypadku sprzęgła nie ma już tego patentu (nacięcia)? lipa z ruszaniem bo już w czasie jazdy to spoko luz, klamka nie potrzebna :biggrin: no i dlaczego hamulcowa jest prosta a sprzęgłowa bardziej wygięta po luku? Czyżby chodziło tu o to żeby sprzęgłowa z racji swego wygięcia miała większy skok klamki?W przypadku hamulca nie ma takiej potrzeby bo i tak nie sięga do manetki po wciśnięciu.A może ma ktoś inne wytłumaczenie tego faktu?Wiem że to błahostka ale tak się nad tym zastanawiałem :biggrin:
Jurek
 


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości