Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Re: Wężykowanie motocykla

Wt kwi 08, 2014 11:15 am

No to faktycznie magia.
Ogólnie łożysko powinno dawać jakieś tam odczucia cały czas, jeśli jest nieprawidłowo dokręcone.
Pozostają chyba opony. Może źle wyważone...
Mnie kiedyś na elektronicznej wyważarce źle koło wyważyli. Przód motocykla wpadał w wibracje przy ok 140km/h.
No, ale wężykowanie to byłby dziwny objaw dla złego wyważenia.

Sprawdź to co Ci mówiłem, czy nie czuć przeskoków na łożysku główki. To potrafi być bardzo subtelne i słabo wyczuwalne.

Re: Wężykowanie motocykla

Cz kwi 24, 2014 6:21 am

Wymieniłem łożysko główki i jest malina :thumbup:
Mechanior pokazał mi wglębienia w bieżni łożyska i prawdopodobnie w nich kleszczyła się kierownica powodując wężykowanie moto. Przy okazji okazało się, że ktoś wymienił je poprzednio bardzo niefachowo, zamiast wybić bieżnie została wycięta szlifkierką, masakra.... :thumbdown:
Po wymianie VIPek jakby stracił na wadze w czasie jazdy - bardzo fajnie przerzuca się go teraz w zakrętach i łatwo utrzymać trajektorię lotu w łukach :biggrin:

Re: Wężykowanie motocykla

Cz kwi 24, 2014 6:40 am

jokansen napisał(a): Przy okazji okazało się, że ktoś wymienił je poprzednio bardzo niefachowo, zamiast wybić bieżnie została wycięta szlifkierką,



panie moto nie bite, nigdy nie leżało, oryginał - cholera i co z tego jak jakiś znawca dobierze się do napraw :wallbash:

Re: Wężykowanie motocykla

Cz kwi 24, 2014 11:10 am

Czasami wybicie jest trudne i pozostaje naciąć szlifierką i rozłupać przecinakiem.
Odpowiedz