kody błędów - drukować! ;)

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

kody błędów - drukować! ;)

Postprzez zbyhu » Pn cze 13, 2011 7:41 pm

Yo!

Dzisiaj Trollsky miał małą przygodę, po której sugeruję Wam wszystkim wydrukowanie sobie kartki z serwisówki z kodami błędów i wożenie jej przy sobie ;).

Otóż Trollskiemu nie chciał dziś odpalić sprzęt, a kontrolka FI zaczęła tajemniczo migać.
Po kontroli kodu błędu (na odległość, przez telefon) okazało się, że komp wykrył awarię pierwszego wtryskiwacza.

Awaria polegała na tym, że najprawdopodobniej jakiś uczynny przechodzień wypiął kabel sterujący wtryskiwacza, lub ten wypiął się sam :]. Podłączenie kabelka sprzęta uzdrowiło...

Ale bez dostępu do tabeli kodów błędów szukaj wiatru w polu ;). Także chyba warto go mieć, bo jest parę wtyczek, które mogą się w naszych sprzętach porozpinać same, lub z czyjąś pomocą ;).

Pozdro
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7385
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: kody błędów - drukować! ;)

Postprzez Trollsky » Pn cze 13, 2011 7:59 pm

Zychu naszym wielkim przyjacielem jest !!
naprawił mi loche uzywajac tylko telefonu komórkowego

ciekawosc mnie zzera, mam chody na recepcji - poprosze jutro o przejrzenie monitoringu z dzisiaj
Avatar użytkownika
Trollsky
Znawca
 
Posty: 335
Dołączył(a): Pn wrz 06, 2010 8:08 am

Re: kody błędów - drukować! ;)

Postprzez Dude » Pn cze 13, 2011 8:03 pm

Może ktoś dobierał się do sprzęta celowo:( Myślał, że zostawisz na dłużej, albo do jutra a jutro już by go nie było...
Avatar użytkownika
Dude
Miłośnik
 
Posty: 739
Dołączył(a): N lut 06, 2011 4:19 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 49
Imię: Marek
Motocykl: CBR 600 F 2012
W siodle: <100 kkm

Re: kody błędów - drukować! ;)

Postprzez zbyhu » Wt cze 14, 2011 7:22 am

Yo!

Dzis z ciekawosci sobie zajrzalem na ten kabel sterujacy wtryskiwaczami. Kurde, to jest calkiem bycza kostka i ma zabezpieczenie przed wypieciem...
Wiec chyba jedyna opcja, ze przy jakims serwisie ktos to ruszal i nie zapial "do konca" (za luzno wcisnal). Inaczej ma bata, zeby sie to samo odpielo.

Pzdr
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7385
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: kody błędów - drukować! ;)

Postprzez raphi » Wt cze 14, 2011 8:08 am

Jeszcze wieksza kostka jest od alternatora do regulatora i z regulatora do akumulatora! I w tej kostce powysuwały mi się bolce przy jej zapinaniu (dlatego nie miałem ładowania i moto zgasło mi na środku ronda mogilskiego w krakowie - w szczycie!! Oczywiście wtedy ABS sygnalizował błąd - z kodów wyszło że "zbyt niskie napięcie". A zatem potwierdzam - kody dobrze jest mieć!
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14107
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: kody błędów - drukować! ;)

Postprzez Goral4t » Śr cze 15, 2011 4:05 pm

mam pytanko z kąd macie kompa do sprzęta, a także gdzie jest kostka by takiego owego podpiąć ;]???????
Motomaniacy są wszędzie :) X11 "Power of Dreams"
Avatar użytkownika
Goral4t
Maniak
 
Posty: 1357
Dołączył(a): N lis 21, 2010 12:32 pm
Lokalizacja: KSU
Wiek: 31
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF 600 sa, x11
W siodle: 100-200 kkm

Re: kody błędów - drukować! ;)

Postprzez raphi » Śr cze 15, 2011 4:44 pm

Nie wiem jak inni, ale ja nie mam żadnego kompa, ja mam ABS, na którym odczytuję kody błędów. A to co się stanęło trollsky'emu to mu mrugała dioda od wtrysków pewnie :msn-wink:
A może masz na myśli kompa pokładowego? Czyli komputer w motocyklu? :pokey:
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14107
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: kody błędów - drukować! ;)

Postprzez Goral4t » Cz cze 16, 2011 10:00 am

no ja także mam abs.. ale jak odczytujecie te błędy przecie w ABS się tylko świeci kontrolka.. chyba że macie bardziej rozbudowane sprzęty...
Motomaniacy są wszędzie :) X11 "Power of Dreams"
Avatar użytkownika
Goral4t
Maniak
 
Posty: 1357
Dołączył(a): N lis 21, 2010 12:32 pm
Lokalizacja: KSU
Wiek: 31
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF 600 sa, x11
W siodle: 100-200 kkm

Re: kody błędów - drukować! ;)

Postprzez raphi » Pt cze 17, 2011 6:34 am

Goral1906 napisał(a):no ja także mam abs.. ale jak odczytujecie te błędy przecie w ABS się tylko świeci kontrolka.. chyba że macie bardziej rozbudowane sprzęty...

Jak się świeci a po ruszeniu gaśnie to znaczy że nie masz błędów. Błędy są gdy powinno zgasnąć a mruga.
Błędy możesz też odczytać demontując siodło i tam zwierając 2 piny w kostce wykonać procedurę opisaną w manualu. Ja to gdzieś opisywałem przy okazji wątku z regulatorem napięcia - poszukaj. Nawet chyba fragment z instrukcji wkleiłem.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14107
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości