różne opony na motocyklu

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: różne opony na motocyklu

Postprzez inzynier » Wt kwi 08, 2014 12:25 pm

Zbyhu z tego co rozumiem jak na tyle mam dwuletnia opone bardzo dobrej klasy ale juz powiedzmy w 50% zuzyta to jak kupie na przod nowa opone ale nizszej klasy przyczepnosc powinna byc podobna mimo iz beda to rozne marki i biezniki :msn-wink:
inzynier
Użytkownik
 
Posty: 62
Dołączył(a): Cz lut 06, 2014 12:58 pm

Re: Odp: różne opony na motocyklu

Postprzez Malenstfo » N kwi 27, 2014 9:13 am

Ty nie kombinuj tak - staraj się kupić jak najlepszą oponę na wymianę. Bez sensu by dobierac do zużytego tylu przednią gorszą oponę... Proszę Cię ...
pzdr
Mariusz

CBF 600 N/A '10
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Malenstfo
Fanatyk
 
Posty: 2429
Dołączył(a): Pt paź 07, 2011 10:59 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 49
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF600N/A, FZ1N, bra
W siodle: <100 kkm

Re: różne opony na motocyklu

Postprzez raphi » N kwi 27, 2014 2:40 pm

Ja mam 2 różne opony obecnie. Tylna potrzebuje więcej czasu na zlapanie temperatury. Dłużej jest drewniana. Jest już też dosyć stara (5 lat jakos) co nie ujmuje jej drewnowatosci. Mam tak tylko ze względów budżetowych (albo jeżdżę na takich albo nie jeżdżę). Teraz (jak życie oozwoli) to będzie komplet nowych.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: różne opony na motocyklu

Postprzez Glub » N kwi 27, 2014 2:45 pm

To kup te co Zbychu wynalazł:-)
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Re: różne opony na motocyklu

Postprzez raphi » N kwi 27, 2014 4:40 pm

MrGlub napisał(a):To kup te co Zbychu wynalazł:-)

Ano, tylko we wtorek u nas znowu zwolnienia (wiadomo, kumulacja z końcem miesiąca / jak co miesiąc od początku roku). Czekam kiedy bóg trafi we mnie swym piorunem. Wtedy będzie jazda... na rowerze a nie nowe opony do moto.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: różne opony na motocyklu

Postprzez rciastko » N wrz 21, 2014 9:04 pm

Witam Ja tam jak kupiłem moto to były bridgestony świeżutkie roczniki ale tylna była zużyta więc wymieniłem tył na michelin pilot road 4 i śmigam jak złoto żadnych niepokojących objawów nie zauważyłem a lubie sobie czasem odręcić i po deszczu też jeżdziłem i było ok
aha współczuje raphi ja to przeżyłem 3 razy i wiesz w sumie potem zawsze było lepiej
/edytuj komentarze
rciastko
Nowicjusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): N kwi 27, 2014 8:28 am
Imię: Robert
W siodle: 100-200 kkm

Re: różne opony na motocyklu

Postprzez krzysiod » N lis 09, 2014 12:52 pm

Odkopię trochę stary temat, ale opiszę moje przygody z oponami.
Moto w momencie zakupu miało z przodu w miarę nową Diablo Stradę, a z tyłu średnio zużytą Dunlop D207. Problemu z uślizgami nie miałem, ale w większym złożeniu musiałem trochę walczyć z motocyklem. Kolejna rzecz to taka, że w tym zestawie nie dało rady zamknąć Dunlopa. Przy złożonych podnóżkach i przytarciem np dźwignią tylnego hamulca nadal zostało jakieś 3mm do końca (nie pamiętam już dokładnie).
Od jakiegoś czasu mam obie Diablo Strady i jeździ się dużo lepiej w zakrętach, pewnie też dlatego że opona jeszcze trzyma kształt. Przy samym zakładaniu było widać, że Diablo jest inaczej zbudowana, inaczej wypełnia błotnik. Opona pierwszy raz była zamknięta chyba nawet bez przytarcia podnóżkiem.

Moje zdanie jest takie że 2 różne opony nie powinny być problemem, jeśli mają podobne przeznaczenie, ale np łączenie opony sportowej z 'turystyczną' może pogorszyć przyjemność z jazdy
Avatar użytkownika
krzysiod
Użytkownik
 
Posty: 65
Dołączył(a): So paź 05, 2013 12:25 pm
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Wiek: 33
Imię: Krzysio
Motocykl: CBF1000A '7
W siodle: <100 kkm

Poprzednia strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 90 gości