Regulacja luzu zaworów

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Regulacja luzu zaworów

Postprzez SynekM » Pt paź 01, 2010 1:30 pm

Hej ,
Czy może ktoś pamięta - po jakim przebiegu regulujemy luz przy zaworach ? ( pewnie Zbychu! )
pzdr.
Synek
SynekM
Użytkownik
 
Posty: 132
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:35 pm

Re: Regulacja luzu zaworów

Postprzez zbyhu » Pt paź 01, 2010 2:11 pm

Yo!

Wraz z wymiana swiec, co kazde 24kkm.

Pzdr
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7387
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Regulacja luzu zaworów

Postprzez SynekM » N paź 03, 2010 9:44 pm

Hej ,
Dzięki Zbychu .
Mam na budziku blisko 24 tys. i postanowiłem sam trochę pogrzebać (gwarancja skończyła się w połowie września ) , muszę sprawdzić luz zaworów (regulacja płytkami ) i wymienić świece . Mam jako takie pojęcie jak to się robi , ale być może jest jakiś szczegół lub coś czego nie wiem a co ułatwi pracę . Jeśli macie jakieś specjalne wskazówki lub rady , to chętnie się do nich zastosuję . I jeszcze jedno pytanie - do bloku silnika (od tyłu po prawej stronie ) mamy przykręcony taki wystający cycek - trochę przypomina to jakiś kranik , urządzenie to chyba służy do regulacji naciągu łańcuszka rozrządu - może ktoś wie jak to się obsługuje - reguluje ?
pzdr.
Synek
SynekM
Użytkownik
 
Posty: 132
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:35 pm

Re: Regulacja luzu zaworów

Postprzez zbyhu » Pn paź 04, 2010 2:17 pm

Yo!

Ja bym sie bal zabierac za zawory samemu w CBFie :]. No ale jak uwazasz, ze dasz rade... Przy pierwszej regulacji jest spora szansa, ze nic nie bedzie trzeba poprawiac w zaworach, wiec mozesz probowac.

Cycek to napinacz lancuszka rozrzadu. Nie ustawia sie go i nie reguluje. To automat. Jedno co na nim mozna sprawdzic, to plus minus ile zycia zostalo lancuszkowi. W tym celu trzeba wyjac z napinacza sprezyne (srodkowa srubka) i potem wykrecic caly napinacz. I wtedy mozna sprawdzic ile juz napinacza "wyszlo" (liczy sie to w "ząbkach"). Napinacz wychodzac pod naciskiem sprezyny w raz ze zucyiem lancuszka, zaskakuje na kolejne zabki. Zabkow jest okreslona ilosc. Jak napinacz zbliza sie do konca zakresu, to lancuszek zwolna nadaje sie do wymiany.

Pzdr
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7387
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Regulacja luzu zaworów

Postprzez SynekM » Cz lis 11, 2010 8:51 pm

Hej !
Odłożyłem tę dłubaninę do wiosny .

pzdr.
Synek.
SynekM
Użytkownik
 
Posty: 132
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:35 pm

Re: Regulacja luzu zaworów

Postprzez Iron » Pt lis 12, 2010 1:03 pm

A ja niedawno zrobiłem regulację i chodzi jak ta lala wcale ni jest to takie trudne jak ktoś ma pojęcie o mechanice. Teraz mam wrażenie że zamiast zaworów słyszę pracę wtrysków ciut głośniejszą.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Iron
Znawca
 
Posty: 222
Dołączył(a): N wrz 26, 2010 5:18 pm
Lokalizacja: Szczecinek
Wiek: 51
Motocykl: CBF1000 06r.
W siodle: 200-300 kkm

Re: Regulacja luzu zaworów

Postprzez Polbaj » So lip 28, 2012 2:08 pm

Tu jest ciekawy filmik ma 3 części o podkręcaniu sprężyny napinacza w CBFF600 F4. W CBF600 mamy blizniaczy silnik więc może się to przydać w naszych sprzętach. U mnie ostatnio łańcuch rozrządu zaczął grzechotać :wallbash: . Pierwsze co sprawdzę to właśnie napinacz bo podobno jest to wada naszych silników i często to on zawodzi a nie łańcuch. Można pokusic się o wymianę sprężyny napinacza na akcesoryjną z Larsson`a http://www.larsson.pl/?c=r&no=NjEwMDAxNQ==

http://www.youtube.com/watch?v=EvUCGLHNaY0&feature=BFa&list=ULYiohYKqcxig
Mój rumak http://hoonda.pl/viewtopic.php?f=26&t=2867


Błąd jest przywilejem filozofów,
tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Avatar użytkownika
Polbaj
Miłośnik
 
Posty: 782
Dołączył(a): N maja 20, 2012 12:22 pm
Lokalizacja: Katowice
Wiek: 45
Imię: Paweł
Motocykl: Honda CBF600 SA `04
W siodle: <100 kkm

Re: Regulacja luzu zaworów

Postprzez rupert » So lip 28, 2012 8:31 pm

Łał... chyba rekordowe odświeżenie wątku na forum :notworthy: :naughty:
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i 151 gości