Turbulencje przy puszczonej kierownicy

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Turbulencje przy puszczonej kierownicy

Postprzez gablerro » Pn wrz 10, 2012 8:15 pm

kumpel miał problem podobny do opisywanego
między 80a60km/h kierownica latała od 60 w dół spokój można było jechać bez trzymanki od 150 w dół do 80 tez zero drgań

diagnoza - lekko skrzywiona felga z przodu - koszty prostowania 150-180zł w okolicach Poznania.


szima z sakwami bocznymi kufrem/wałkiem z Luisa - pełen pakunek i pasażer może mieć miejsce ale bez niczego może mieć znaczenie felga (ciśnienie w oponach trochę mniej, łożysko główki ramy też aczkolwiek obstawiam na skrzywioną felgę:)
gablerro
Nowicjusz
 
Posty: 6
Dołączył(a): Wt paź 18, 2011 8:15 pm

Re: Turbulencje przy puszczonej kierownicy

Postprzez Peeterpan » Pt wrz 28, 2012 9:01 pm

Ja też się jakiś czas temu zdygałem jak puściłem kierownicę a tu nagle shimmy :eek: tym bardziej że kilka tygodni wcześniej puszczałem i było ok. A do tego moto nowe i ledwie 8 tysięcy kilosów nawinięty było... Myślałem że wjechałem w jakąś dziurę i się w cholerę wszystko pokrzywiło. Ale co się okazało? Ze to wina zamontowanego kufra. Jak jeżdżę bez to mogę kierownicę puszczać do woli.
Avatar użytkownika
Peeterpan
Użytkownik
 
Posty: 81
Dołączył(a): So kwi 07, 2012 9:54 pm
Lokalizacja: Krk/Łazy
Wiek: 36
Imię: Piotrek Sz.
Motocykl: brak ;/
W siodle: <100 kkm

Re: Turbulencje przy puszczonej kierownicy

Postprzez jack » Pt wrz 28, 2012 9:06 pm

Peeterpan napisał(a):Ja też się jakiś czas temu zdygałem jak puściłem kierownicę a tu nagle shimmy :eek: tym bardziej że kilka tygodni wcześniej puszczałem i było ok. A do tego moto nowe i ledwie 8 tysięcy kilosów nawinięty było... Myślałem że wjechałem w jakąś dziurę i się w cholerę wszystko pokrzywiło. Ale co się okazało? Ze to wina zamontowanego kufra. Jak jeżdżę bez to mogę kierownicę puszczać do woli.

Mam identycznie. Również najadłem się strachu bo to niezłe było dla mnie zaskoczenie. Nigdy nie było żadnych niekontrolowanych ruchów dopóki nie zamontowałem kufra.
Obrazek
Avatar użytkownika
jack
Miłośnik
 
Posty: 594
Dołączył(a): Wt sty 11, 2011 11:38 pm
Lokalizacja: Tychy
Wiek: 49
Imię: Jacek
Motocykl: Honda CBF600S
W siodle: <100 kkm

Re: Turbulencje przy puszczonej kierownicy

Postprzez Aydaho » Pn lip 29, 2013 7:56 am

To i ja dołoże

mam nówke moto ( '12, przejechane pare kkm obecnie ) i jakoś nie wpadłem wcześniej żeby puszczać kierownice i coś sprawdzać. W drodze na Litwe plecy dały znać i zrobiłem wyprost ... kierownica dostała takiego miotu że jeszcze chwila i bym leżał.

Pytam kumpla czy u niego na litrze też tak jest - potwierdził że z kufrem i rolką tak ma. Po zdjeciu kufra jednak też dostaje drgawek ale .... na różnych biegach jest inaczej 3 i 4 gdzie po puszczeniu gazu moto zaczyna mocno hamować silnikiem wibracje są ... na wyższych biegach i prędkosci powyżej 80-90 km nie ale nie zawsze.

ostatnio natomiast siadłem jakoś dalej i nie było nic na 4 biegu ... a po pewnym czasie ( tylko już pewnie w innej pozycji ) już telepało.

Niewiem - moto jest fabrycznie nowy, opony są ok .. widocznie tak ma lub ameliniowa rama sobie nie radzi :naughty:
Avatar użytkownika
Aydaho
Użytkownik
 
Posty: 173
Dołączył(a): Pn wrz 03, 2012 6:10 am
Lokalizacja: W-wa
Wiek: 47
Imię: Adam
Motocykl: CBF 600 SA '12
W siodle: <100 kkm

Re: Turbulencje przy puszczonej kierownicy

Postprzez Malenstfo » Pn lip 29, 2013 5:39 pm

U mnie zjawisko zaczęło występować po założeniu kufra centralnego. Wcześniej nie było nic takiego. Teraz po puszczeniu kierownicy lekka shimmy.
pzdr
Mariusz

CBF 600 N/A '10
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Malenstfo
Fanatyk
 
Posty: 2429
Dołączył(a): Pt paź 07, 2011 10:59 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 49
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF600N/A, FZ1N, bra
W siodle: <100 kkm

Re: Turbulencje przy puszczonej kierownicy

Postprzez Piotrek » Wt lip 30, 2013 10:35 pm

no to bardzo sie ciesze, ze nie montowalem tego kufra. Co prawda z innego powodu - nie podoaba mi sie centralny kufer, wole tankbag. Ja nigdy nie mialem zadnej shimmy, jedzie jak po sznurku
Piotrek
Fanatyk
 
Posty: 3327
Dołączył(a): Cz cze 16, 2011 7:35 pm
Wiek: 54
Motocykl: HD Fat Boy, gaznik,

Re: Turbulencje przy puszczonej kierownicy

Postprzez mausus » Śr lip 31, 2013 8:30 am

ja mam kufry boczne i stelaż do nich i mam turbulencje czy z kuframi czy bez....może sam stelaz nadaje wibracji... czasami mocniej czasami lżej ale sa...chyba trzeba się do nich przyzwyczaic:)
zdrada.. przesiadka na fz8..nie znalazłem fajnej cf 1000 :(
Avatar użytkownika
mausus
Znawca
 
Posty: 267
Dołączył(a): Cz lip 12, 2012 9:04 pm
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 45
Imię: Grześ
Motocykl: fz 8
W siodle: <100 kkm

Re: Turbulencje przy puszczonej kierownicy

Postprzez Wesoły Dyzio » Cz sie 01, 2013 7:27 pm

Wracając z Chorwacji parę dni temu, jadąc z plecakiem i trzema obciążonymi kuframi przy 70-80 po puszczeniu kierownicy też zaczęła się zabawa z kierownicą. Przypomniałem sobie właśnie temat z forum, że przyczyną może być obciążenie tyłu. Po przyjeździe do kraju i zdjęciu bocznych kufrów i jeździe samemu z centralką zabawa jest przy ok. 50-60 no i zbaraniałem. Chyba będzie trzeba udać się do serwisu. W końcu na gwarancji jeszcze.
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Re: Turbulencje przy puszczonej kierownicy

Postprzez Monte Christo » Cz sie 01, 2013 7:50 pm

Wesoły Dyzio napisał(a):Wracając z Chorwacji parę dni temu, jadąc z plecakiem i trzema obciążonymi kuframi przy 70-80 po puszczeniu kierownicy też zaczęła się zabawa z kierownicą. Przypomniałem sobie właśnie temat z forum, że przyczyną może być obciążenie tyłu. Po przyjeździe do kraju i zdjęciu bocznych kufrów i jeździe samemu z centralką zabawa jest przy ok. 50-60 no i zbaraniałem. Chyba będzie trzeba udać się do serwisu. W końcu na gwarancjia jeszcze.


I po co będziesz do nich jechał? Dyzio, ja mam to również właśnie przy 50-60 km/h i mam centralny kufer. Boje się puszczać kierownicę. Nie sądzę, żebyś miał coś skopane (skoro u mnie występuje przy symbolicznym przebiegu). Leniwy jestem i nie chce mi się demotować okufrowania żeby sie upewnić, że w nim tkwi problem.
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
Avatar użytkownika
Monte Christo
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 7506
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 1:24 pm
Wiek: 43
Motocykl: nie ma
W siodle: <100 kkm

Turbulencje przy puszczonej kierownicy

Postprzez screech » Cz sie 01, 2013 8:48 pm

Monte Christo napisał(a):
I po co będziesz do nich jechał? Dyzio, ja mam to również właśnie przy 50-60 km/h i mam centralny kufer. Boje się puszczać kierownicę. Nie sądzę, żebyś miał coś skopane (skoro u mnie występuje przy symbolicznym przebiegu). Leniwy jestem i nie chce mi się demotować okufrowania żeby sie upewnić, że w nim tkwi problem.


Ja mialem ten sam problem. Rozwiazanie proste na to w przypadku zweryfikowania przypadłości na gołym motku bez kufra/kufrów i sprawdzeniu łożysk główki: cisnienie w oponach na 2,9 bar, a nie 2,5, jak w instrukcji czy naklejkach. Serwisowka zdaje się tak mówi, a instrukcja swoje. U mnie podziałało, brak teraz narowistości, a motek pięknie się w zakręty składa przy okazji.
Avatar użytkownika
screech
Użytkownik
 
Posty: 110
Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 9:13 am
Imię: Krzysztof
Motocykl: CBF600SA
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 89 gości