Stukanie od strony kosza sprzęgłowego

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Stukanie od strony kosza sprzęgłowego

Postprzez maxr1 » Cz kwi 17, 2014 3:08 pm

Witam
problem polega na tym że moja CBF ma 31tyś mil i coś stuka w skrzyni jak nacisnę sprzęgło stukanie ustaje dzieje się tak tylko na jałowym biegu .w niskich obrotach w zakresie 1,5 do 2,5 obr/min Co to może być troszkę mnie to nie pokoi i chce się dowiedzieć czy to coś poważnego ? czytałem o tym na internecie ale nie znalazłem żadnej jasnej odpowiedzi =.= proszę o pomoc :)
maxr1
Użytkownik
 
Posty: 29
Dołączył(a): Śr lut 12, 2014 10:08 pm
Imię: max
Motocykl: HONDA CBF 500
W siodle: <100 kkm

Re: Stukanie od strony kosza sprzęgłowego

Postprzez Turos » Cz kwi 17, 2014 3:15 pm

Hej, czy brzmi to tak:
http://www.youtube.com/watch?v=0Y4TOwb5 ... e=youtu.be
To normalne :)
Ja mam 148tys mil i też stuka :) także nie masz się co martwić. To kosz sprzęgłowy hałasuje.
viewtopic.php?f=25&t=1952&hilit=stukanie
Następnym postaraj się bardziej korzystać z szukajki. Dobrze jest też w googlach szukać np.:cbf 500 stuki sprzęgło i ten topic wyświetli się jako 4-5 wynik :)
Jeździj dalej spokojny oto. Pierwsze moto? Też każdy stuk wydawał się podejrzany i bałem się, że zaraz coś się zepsuje :P
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7612
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Stukanie od strony kosza sprzęgłowego

Postprzez maxr1 » Cz kwi 17, 2014 3:27 pm

turos napisał(a):Hej, czy brzmi to tak:
http://www.youtube.com/watch?v=0Y4TOwb5 ... e=youtu.be
To normalne :)
Ja mam 148tys mil i też stuka :) także nie masz się co martwić. To kosz sprzęgłowy hałasuje.
viewtopic.php?f=25&t=1952&hilit=stukanie
Następnym postaraj się bardziej korzystać z szukajki. Dobrze jest też w googlach szukać np.:cbf 500 stuki sprzęgło i ten topic wyświetli się jako 4-5 wynik :)
Jeździj dalej spokojny oto. Pierwsze moto? Też każdy stuk wydawał się podejrzany i bałem się, że zaraz coś się zepsuje :P


Dokładnie tak to stuka :D właśnie gdzieś czytałem że tam w środku jakiś wałeczek od sprzęgła się ściera i coś takiego się pojawia , ale nie byłem pewien XD , dzięki :D , no tak to moje pierwsze moto które mogę uznać za MOTOCYKL :3 , dzięki za odpowiedź i sorki za zaśmiecanie forum nowymi tematami ale ciężko było mi znaleźć w wyszukiwarce :bag:
148 tyś mil O.o nie możliwe były jakieś remonty czy coś ? :D
maxr1
Użytkownik
 
Posty: 29
Dołączył(a): Śr lut 12, 2014 10:08 pm
Imię: max
Motocykl: HONDA CBF 500
W siodle: <100 kkm

Re: Stukanie od strony kosza sprzęgłowego

Postprzez zbyhu » Cz kwi 17, 2014 5:58 pm

Turos ma moto z Anglii, które pewnie robiło na kurierce :).
Więc o ew. naprawach wie niewiele, ale jak długo ją ma, tak napraw większych nie musiał robić :).

Generalnie stara prawda o Hondach jest taka, że rozleci się wszystko, blachę zeżre rdza, a silnik będzie dalej chodził :). Tak było dawniej, miejmy nadzieje, że i będzie z nowszymi modelami :).
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7385
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Stukanie od strony kosza sprzęgłowego

Postprzez Turos » Cz kwi 17, 2014 6:50 pm

True, niewiele się psuje, teraz czujnik stopu musiałem przeczyścić :)
Jedynie musiałem nowe mocowanie przednie silnika zrobić, bo niestety, ale ta długa śruba/pręt pękła. Więc dotoczyłem nowe dystanse i nowy pręt gwintowany klasy wytrzymałościowej 12, chociaż gdzieś znalazłem, że oryginał był 10,8.
A kosz nadal mi hałasuje :P
Dostałem taki papier V5T czy coś takiego do moto z kodem. Na stronce z dekoderem tego certyfikatu znalazłem informację o wymianach klamki w ASO sprzęgła i hamulca i wymiany kiery i to kilka razy :P
Pewnie nie raz ktoś paciaka zaliczył patrząc po gniotkach na baku :P
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7612
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Stukanie od strony kosza sprzęgłowego

Postprzez maxr1 » Cz kwi 17, 2014 7:50 pm

Sensownie xD , łooooo no mam nadzieje że moja się nie posypie zawory mi słychać i muszę je wnet zrobić , gaźnik prze regulować pasowało by bo ma muła poniżej 7 tyś a tak to moto pojebane xD a i coś zrobić z palącym się bezpiecznikiem od obrotomierza
maxr1
Użytkownik
 
Posty: 29
Dołączył(a): Śr lut 12, 2014 10:08 pm
Imię: max
Motocykl: HONDA CBF 500
W siodle: <100 kkm

Re: Stukanie od strony kosza sprzęgłowego

Postprzez Soya » Pt kwi 18, 2014 8:27 am

Od jakiegoś czasu mam podobnie. Wszystko działa bez zarzutu, ale na jałowym coś "pyka", nieregularny dźwięk, nie zawsze to słyszę. Link z postów powyżej nie chce mi się otworzyć, więc nie wiem czy stukanie podobne do tego w moim moto. :dusgust:
Soya
 

Re: Odp: Stukanie od strony kosza sprzęgłowego

Postprzez dzik » Pt kwi 18, 2014 9:26 am

TTTM 8-)
Jedź szybko tam gdzie wolno.
Avatar użytkownika
dzik
Fanatyk
 
Posty: 3918
Dołączył(a): Pn lip 30, 2012 5:26 pm
Lokalizacja: Wuwua
Wiek: 43
Motocykl: CBF1125
W siodle: 100-200 kkm

Re: Stukanie od strony kosza sprzęgłowego

Postprzez jokansen » Wt lip 01, 2014 8:26 am

Soya napisał(a):Od jakiegoś czasu mam podobnie. Wszystko działa bez zarzutu, ale na jałowym coś "pyka", nieregularny dźwięk, nie zawsze to słyszę. Link z postów powyżej nie chce mi się otworzyć, więc nie wiem czy stukanie podobne do tego w moim moto. :dusgust:

Soya jeśli to nie kosz sprzęgłowy (stukanie/pykanie powinno ustać po wciśnięciu klamki) to zainteresuj się rozrządem i napinaczem. Ja u siebie wymieniałem przy "licznikowych" 36tyś przebiegu (piszę w cudzysłowiu bo cholera wie ile motong ma przelatane)
Pozdro
"Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny"
Avatar użytkownika
jokansen
Maniak
 
Posty: 1023
Dołączył(a): Wt lip 24, 2012 8:21 pm
Lokalizacja: Płock
Wiek: 45
Imię: Marcin
Motocykl: DL650 AL8
W siodle: <100 kkm

Re: Stukanie od strony kosza sprzęgłowego

Postprzez Wojteksos » Pn cze 04, 2018 7:36 am

Moi drodzy,
mam problem, który może być niejako związany z omawianym tutaj wątkiem. Otóż w sobotę po skończonej jeździe wprowadzając motocykl (CBF 500) zauważyłem niepokojący stuk z okolic zębatki zdawczej - wcześniej podobnych odgłosów nie stwierdziłem. Poniżej nagranie:

Czy uważacie, że to coś poważnego? Jest to o tyle istotne, że w najbliższy weekend planowałem nakręcić z 500 km i bardzo nie chciałbym robić tego puszką. Dodam, że niedawno co zacząłem sezon i łańcuch był świeżo po naciąganiu i smarowaniu po zimie.
Z góry dzięki i LWG!
[EDIT]
Zmieniłem tagi wyszukiwania i znalazłem odpowiedź, że nie ma co się przejmować. Sprawdzę jeszcze jak mam naciągnięty łańcuch, ale robiłem to w MCSie więc zakładam, że odpowiednio.
Poniżej linki do wątków dla innych:
viewtopic.php?f=21&t=1046&hilit=zdawcza
viewtopic.php?f=21&t=2824
Avatar użytkownika
Wojteksos
Użytkownik
 
Posty: 84
Dołączył(a): Śr maja 28, 2014 8:43 am
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 34
Imię: Wojtek
Motocykl: CBF
W siodle: <100 kkm


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości