Stacyjka problem z bezpiecznikiem !

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Stacyjka problem z bezpiecznikiem !

Postprzez maxr1 » Pt kwi 18, 2014 11:16 am

Witam
mam problem z przepalającym się bezpiecznikiem oznaczonym jako bezpiecznik "C" - (Fan) problem pochodzi najprawdopodobniej ze stacyjki ponieważ po przekręceniu kluczyka bezpiecznik wybija -.- , odpiąłem kostkę stacyjki zostawiłem tylko grubszy czerwony kabel chyba zasilający , i sprawdzałem który kabel może powodować wybicie okazało się że kabel o kolorze niebiesko - pomarańczowym powoduje zwarcie i teraz moje pytanie czy wina może być w stacyjce czy może na instalacji za kostką ? jak poradzić sobie z tym problemem jest to dość irytująca sprawa gdyż po wybiciu bezpiecznika nie działa mi obrotomierz :( proszę o pomoc ! :helpsmilie: :crybaby:
maxr1
Użytkownik
 
Posty: 29
Dołączył(a): Śr lut 12, 2014 10:08 pm
Imię: max
Motocykl: HONDA CBF 500
W siodle: <100 kkm

Re: Stacyjka problem z bezpiecznikiem !

Postprzez Turos » Pt kwi 18, 2014 12:14 pm

Z elektryki jestem słaby, ale może gdzieś po drodze jest przetarta izolacja kabla ? Może to przebicie gdzieś na kablach? Ja bym zaczął od inspekcji okablowania i stanu izolacji.
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7622
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 36
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Stacyjka problem z bezpiecznikiem !

Postprzez maxr1 » Pt kwi 18, 2014 1:53 pm

turos napisał(a):Z elektryki jestem słaby, ale może gdzieś po drodze jest przetarta izolacja kabla ? Może to przebicie gdzieś na kablach? Ja bym zaczął od inspekcji okablowania i stanu izolacji.


Rozebrałem stacyjkę i jest w niej wszystko okej chociaż tyle , bezpiecznik nadal wybija wiem tyle że kabel który może powodować problem jest koloru niebiesko pomarańczowego , będę jutro szukał przyczyny bo mnie to bardzo denerwuje :censored:
tak jak już wspominałeś będę bawił się z tymi skablami :(
maxr1
Użytkownik
 
Posty: 29
Dołączył(a): Śr lut 12, 2014 10:08 pm
Imię: max
Motocykl: HONDA CBF 500
W siodle: <100 kkm

Re: Stacyjka problem z bezpiecznikiem !

Postprzez maxr1 » So kwi 19, 2014 12:03 pm

I pomału dochodzę co jest głównym problemem , jak odepnę rezerwę od zasilania bezpiecznik nie wybija , jak podpięty jest bak i wentylator bepiecznik wybija , jak odepnę wentylator wszystko działa okej , według schematu prąd z niebiesko pomarańczowego kabla idzie na masę do wentylatora a z wentylatora na (Fan moto) a z fan moto na bak razem z kablem odzielnym czarno biały który idzie do wskazówki rezerwy na liczniku a więc problem może być na wentylatorze lub baku , chodzi bak nigdy nie stwarzał problemów a wentylator przerabiałem więc stawiam na wiatrak :bag: jak rozwiążę problem napisze co to się stało :D
maxr1
Użytkownik
 
Posty: 29
Dołączył(a): Śr lut 12, 2014 10:08 pm
Imię: max
Motocykl: HONDA CBF 500
W siodle: <100 kkm


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 92 gości