Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Re: Ledwo kupiłem i już problem - falują obroty

Pn kwi 21, 2014 8:13 pm

Nagraj te falujące obroty, bo jeśli się nie mylę, to za falujące obroty bierzesz naturalne w CBF zjawisko takiej nieco asynchronicznej pracy silnika i choćbyś wymienił pół motocykla, to się tego nie pozbędziesz.

Re: Ledwo kupiłem i już problem - falują obroty

Pn kwi 21, 2014 8:45 pm

Nagram, tylko pracowałem przez święta. Będę miał chwilę, to to zrobię.
Może Ten Typ Tak Ma ;) Nie ma tutaj nikogo w okolicy z CBF 1000, więc nie mam porównania.

Re: Ledwo kupiłem i już problem - falują obroty

Pn kwi 21, 2014 9:05 pm

Ten typ tak nie ma. Poprzednio miałem Suzuki GSX 750F i tamten typ tak miał, w CBF wskazówka obrotomierza pokazuje sztywno jak drut.

Re: Ledwo kupiłem i już problem - falują obroty

Wt kwi 22, 2014 6:28 am

Romek, a ile przejechałeś na swojej? Bo ja ponad 100 tyś.km i mam tak od zawsze.
W większości przypadków silnik chodzi równiutko. Ale zdarza się, że praca nie jest idealna i tego samego dnia potrafi wrócić do zupełnie równej. Nie mam pojęcia od czego to jest zależne, ale przestałem się nad tym zastanawiać. Raz jest równa, raz nie, nie ma to na nic wpływu, bez wymiany czegokolwiek potrafi samo wrócić do idealnej pracy.
Uważam więc, że ten typ tak ma i nie ma się co szarpać z kombinowaniem i wydawaniem kasy na "naprawy", które nie przyniosą efektu.
Ale zastrzegam sobie ciągle ostateczny werdykt, do czasu usłyszenia pracy silnika.

Re: Ledwo kupiłem i już problem - falują obroty

Wt kwi 22, 2014 8:02 am

Wiem ile przejechałeś i znam Twoje podejście do motocykla i do forum ale ja stwierdzam tak na podstawie własnych motocykli które posiadam i posiadałem. Miałem z japońców m.in. CB 500. xj 600, i tylko w GSX750F miałem falowanie. Na CBF fakt że dopiero rozpoczynam i mam nalatane jedynie coś około 900 km przez praktycznie 2 tygodnie a motocykl przy mnie przekroczył 20kkm ale z obserwacji tak mi wychodzi. Możliwe że wiek motocykla i rozregulowanie mają na to wpływ. W jajku co prawda na gaźnikach, fachowa regulacja i synchronizacja na Carbutune pomagała ustawić obroty bez falowania.

Re: Ledwo kupiłem i już problem - falują obroty

Wt kwi 22, 2014 8:11 am

Falowanie we wtryskach wynika z albo z przepustnic, albo z przeplywomierza powietrza. Jak Zbyhu zauwazyl, nie ma sensu tego ruszac.
Gaznikow z oczywistych powodow to nie dotyczy :)

Re: Ledwo kupiłem i już problem - falują obroty

Wt kwi 22, 2014 9:29 am

W CB 500 nie falowały obroty? :eek: taki trochę OT, ale chyba w 2 garach na gaźniku to jednak falują lekko obroty. ?

Re: Ledwo kupiłem i już problem - falują obroty

Wt kwi 22, 2014 10:55 am

turos napisał(a):W CB 500 nie falowały obroty? :eek: taki trochę OT, ale chyba w 2 garach na gaźniku to jednak falują lekko obroty. ?


Oj falowały..

Re: Ledwo kupiłem i już problem - falują obroty

Śr gru 27, 2017 11:27 am

Chodziło o takie falowanie?
https://youtu.be/rxL6InuV3Es Czy takie falowanie obrotów jest normalne?

Re: Ledwo kupiłem i już problem - falują obroty

Śr gru 27, 2017 11:50 am

Takie minimalne, raczej nie groźne falowanie. Świeczki dawno wymieniane? Może gdzieś są małe nieszczelności na króćcach ssących. A obudowa filtra nie jest pęknięta gdzieś?.
Generalnie tragedii nie ma :)
Odpowiedz