Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Demontaż przedniego błotnika

N maja 25, 2014 4:49 pm

Cześć
Czy ktoś już demontował u siebie w VIPie przedni błotnik ? Swój muszę oddać do pospawania, ewentualnie do wymiany, ponieważ popękał mi na dołach ostatnio :/ próbowałem ratować go trytytkami, ale ostatnio pękł już na dobre w miejscach mocowania do lag.
Jak zdemontować przednik błotnik? Czy trzeba do tego zdejmować przednie koło?
Ktoś zna w okolicach Otwocka jakiś zakład który pospawałbym ten błotnik, pomalował i zamontował?
Wie ktoś może czy błotniki od 600/1000 będą pasować?
Znalazłem z laminatu do 1000, wygląda nawet podobnie, ale czy to to samo będzie?

Re: Demontaż przedniego błotnika

N maja 25, 2014 8:30 pm

Lepiej używki poszukaj. Od każdej CBFy przypasi. Tylko dobierz w kolorze i szukaj niespawanej.
Ze zdjęciem to nie przesadzaj - 5 minut roboty. 4 srubki. ..

Re: Demontaż przedniego błotnika

N maja 25, 2014 8:49 pm

Patrzyłem w HAYNESIE, a tam wypisane, że koło trzeba zdjąć :eek:

Re: Demontaż przedniego błotnika

Pn maja 26, 2014 5:12 am

Można bez zdejmowania koła tylko trzeba trochę kombinować z wyjeciem i wsadzeniem :naughty:

Re: Demontaż przedniego błotnika

Pn maja 26, 2014 7:32 am

W 600 zdejmowałem, bez wyciągania koła, a chyba przodem to się nie różni od 500.

Re: Demontaż przedniego błotnika

Pn maja 26, 2014 7:58 am

OK, czyli wystarczy te 4 śrubki odkręcić i wychodzi. Dobra to teraz muszę szukać albo jakieś spawacza-sklejacza, albo z rozbitka, najlepiej czarny z naklejką ABS :)

Re: Demontaż przedniego błotnika

Pn maja 26, 2014 8:47 am

szukaj całego egzemplarza z rozbitka. spawanie to słabe rozwiązanie dla błotnika. chyba, że spaw jest w miejscu gdzie nie ma naprężeń, wtedy ok.

Re: Demontaż przedniego błotnika

Pn maja 26, 2014 9:20 am

A nie ma ktos tych przednich śrub na ampola ?? bo jedna mam do wymiany a u siebie nie moge takich dorwac :bash:

Re: Demontaż przedniego błotnika

Pn lip 28, 2014 3:36 pm

Czy takie śrubki jak w linku będą pasować do cbf125, orientuje sie ktoś.
http://allegro.pl/show_item.php?item=4429212820

Re: Demontaż przedniego błotnika

Pn lip 28, 2014 5:15 pm

Te śruby się nie nadają.Są aluminiowe i zaraz się utlenią w kontakcie z wodą z ulicy.Jak już to:
http://allegro.pl/m6x20-sruba-do-owiewe ... 18869.html
Odpowiedz