ABS nie działa ?

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

ABS nie działa ?

Postprzez SynekM » So paź 02, 2010 11:13 pm

Hej ,
Dzisiaj miałem dziwny przypadek - jechałem prostą drogą , jak wiemy było sucho , słonecznie , równa droga . Na budziku coś około 100-120km/h . Nagle puszki jadące przede mną ostro , gwałownie zaczęły hamować , byłem blisko - wcisnąłem klamkę do oporu i poprawiłem nożnym . Motocykl zarzucił mocno tyłem w lewo - odpuściłem nożny zarzucił jeszcze mocniej w prawo . Chyba był to tzw.highside . Oczywiście był to błąd - nie powinienem odpuszczać nożnego - ale byłem tak zaskoczony , że straciłem głowę . Mam przecież ABS . Nie wiem jakim cudem utrzymałem się na motocyklu . Sprawdzałem trochę dalej działanie ABS-u , lekko i z całych sił . Wszystko było OK . Nigdy przedtem coś takiego mi się nie przydarzyło , co prawda motocykl stał dziesięć dni w garażu , nie jeżdżony . Wczoraj wróciłem z zagranicznych wojaży i dzisiaj musiałem trochę polatać , ale ABS zawsze działał bez zarzutu , nawet po zimowej przerwie .
Może ktoś z Was miał podobne zdarzenie ?
pzdr.
Synek
SynekM
Użytkownik
 
Posty: 132
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:35 pm

Re: ABS nie działa ?

Postprzez zbyhu » N paź 03, 2010 4:17 pm

Yo!

Hym, nie nie mialem nigdy czegos takiego. Wrecz przeciwnie, u mnie ABS zdaje sie byc nadgorliwy momentami. A zablokowac tyl (tj. sprowokowac zadzialanie ABSu na tylnym kole) jest co najmniej trudne.
Jedyne co mi przychodzi do glowy, to uszkodzona pompa ABSu lub zapowietrzona pompa, choc nie wiem, czy objawialoby sie to w taki sposob...

Pzdr
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7386
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: ABS nie działa ?

Postprzez SynekM » N paź 03, 2010 8:31 pm

Hej ,
Sprawdzałem dzisiaj jeszcze raz - hamulce działają bez zarzutu , ABS również - dziwna sprawa z tym wczorajszym poślizgiem - może w jakąś plamę oleju wjechałem ? Mam nadzieję , że to się nie powtórzy .
pzdr.
Marek
SynekM
Użytkownik
 
Posty: 132
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:35 pm

Re: ABS nie działa ?

Postprzez zbyhu » Pn paź 04, 2010 2:07 pm

Yo!

Nie ma znaczenia, plama, nie plama. Powinno zadzialac. Od tego jest ABS w koncu!

Pzdr
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7386
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości