Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

ssanie

Pn cze 27, 2011 2:46 pm

ludzie moto mi nie chce siedzieć na ssaniu tylko wciąga mi go do środka jak rano chce zagrzać muszę go ręką trzymać masakra... jest tam jakaś regulacja sprężyny??

Re: ssanie

Pn cze 27, 2011 5:21 pm

Znowu gmerałeś w tajemniczych śrubkach?

Re: ssanie

Pn cze 27, 2011 6:12 pm

właśnie nic.. tym razem...

Re: ssanie

Pn cze 27, 2011 7:03 pm

Goral1906 napisał(a):właśnie nic.. tym razem...


Ssanie się automatycznie "chowa" w miarę dogrzewania silnika. Przy obecnych temperaturach dzieje się to bardzo szybko. Mam tak samo, że chowa się praktycznie od razu, aż moto potrafi zgasnąć.
Ja odpalam w lecie bez ssania, trzymam przez chwilkę odkręcony gaz na około 1,5k obrotów, a potem już silnik sam dochodzi do odpowiedniej temperatury.
Wręcz wydaje mi się że zapalanie na ssaniu powoduje lekkie zalanie, bo po prostu jest niepotrzebne.

Re: ssanie

Pn cze 27, 2011 7:40 pm

Goral1906 napisał(a):na ssaniu tylko wciąga mi go do środka

tak powinno być :smoke:

Re: ssanie

Pn cze 27, 2011 7:55 pm

Ja dokręciłem(palcami) tą nakrętkę pod gałką(grzybkiem) ssania i trzyma.Kurcze byłem swięcie przekonany że to się reguluje. :shock:

Re: ssanie

Wt cze 28, 2011 6:55 am

kemyR napisał(a):Ssanie się automatycznie "chowa" w miarę dogrzewania silnika.



Jesteś pewien że się chowa automatycznie ? to nie jest ssanie automatyczne (zrobione na rezystorze) tylko ssanie uruchamiane linką którą pociągasz za ten uchwyt/grzybek które odsłania dodatkowe kanały paliwowe w gaźnikach , u mnie się nic automatycznie nie chowa, silnik chwilę popracuje na ssaniu i stopniowo je wyłączam (nigdy od razu całkowicie) i jak czuje że moto dobrze reaguje na gaz to ogień z palnika i do przodu :D :moto:

Re: ssanie

Wt cze 28, 2011 7:30 am

mx500 napisał(a):
kemyR napisał(a):Ssanie się automatycznie "chowa" w miarę dogrzewania silnika.



Jesteś pewien że się chowa automatycznie ? to nie jest ssanie automatyczne (zrobione na rezystorze) tylko ssanie uruchamiane linką którą pociągasz za ten uchwyt/grzybek które odsłania dodatkowe kanały paliwowe w gaźnikach , u mnie się nic automatycznie nie chowa, silnik chwilę popracuje na ssaniu i stopniowo je wyłączam (nigdy od razu całkowicie) i jak czuje że moto dobrze reaguje na gaz to ogień z palnika i do przodu :D :moto:


Na 100% w miarę podnoszenia się temperatury silnika się chowa! W zimie trwa to o wiele dłużej niż w ciepłe dni.. może mam specjalną wersje z autossaniem :)

Re: ssanie

Wt cze 28, 2011 8:20 am

Jeżdżę drugi sezon moją CBFką i jeszcze nigdy nawet na milimetr ssanie automatycznie się nie wciągnęło. To raczej nie jest automat. A może moja "Hania" po prostu bardzo mnie słucha ;) i sama bez mojego polecenia nic nie zrobi?! :naughty:

Re: ssanie

Wt cze 28, 2011 8:48 am

jacek75 napisał(a):Jeżdżę drugi sezon moją CBFką i jeszcze nigdy nawet na milimetr ssanie automatycznie się nie wciągnęło. To raczej nie jest automat. A może moja "Hania" po prostu bardzo mnie słucha ;) i sama bez mojego polecenia nic nie zrobi?! :naughty:


Moje cięgno ssania też mi się nie chowa nigdy samo. W zasadzie zastanawiam się jak by to miało "wyglądać" wCBFie
Odpowiedz