Świece?

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Świece?

Postprzez gatorek » So paź 23, 2010 7:52 pm

Piecia napisał(a):Musiałem coś wymyślić byś nie kazał mi go ponownie pchać :D


Oj, nie narzekaj. Trochę ruchu Ci się przyda. :P

W zasadzie powinienem co jakiś czas Cię wzywać na taką akcję - na pewno by Ci na zdrowie wyszło ;)

A serio - dzięki za pomoc! :D


Iron napisał(a):No ja też zamierzam wymienić świece. jeździ ktoś na Irydiowych NGK?? Jak to sie sprawdza
Pozdr


A irydowych nie kupiłem. Nawet chciałem, ale trzeba by długo czekać, a mi się spieszyło :)
W rezultacie motor i tak stał 3 tygodnie, ale odpalił na zwykłych NGK.
Z tego co czytałem - niespecjalnie różnią się w użytkowaniu, za to dłużej żyją. No ale to czysta teoria...
Obrazek

Gatorek / CBF 1000
Avatar użytkownika
gatorek
Miłośnik
 
Posty: 550
Dołączył(a): Śr wrz 08, 2010 8:28 pm
Lokalizacja: Józefów (k.Otwocka)
Wiek: 49
Imię: Michał
Motocykl: CBF1000
W siodle: <100 kkm

Re: Świece?

Postprzez zbyhu » N paź 24, 2010 6:48 am

Yo!

I co z tego ze dluzej zyja?
Zwykle NGK daja rade przez 24kkm bez problemow, a co 24kkm nalezy swiece wymieniac. Wiec dluzsza zywotnosc swiec jest zupelnie niepotrzebna :P.
Ja smigam teraz na trzecim komplecie zwyklych i jeszcze nie mialem nigdy problemow z rozruchem :].

Pzdr
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7387
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Świece?

Postprzez SynekM » Cz lis 11, 2010 8:54 pm

Hej !
Zbychu święta racja - lepiej się spotkać w silnej grupie a oszczędności przeznaczyć na browar !

pzdr.
Synek.
SynekM
Użytkownik
 
Posty: 132
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:35 pm

Re: Świece?

Postprzez Pafa » Pt gru 16, 2011 12:02 am

Witam! Podobna sytuacja u mnie... Moto odstawilem juz w pazdzierniku no i pokusilo mnie, zeby go odpalic z 2 razy w listopadzie. Miesiac po tym zdecydowalem sie pojechac na stacje (wczesniej sie nie dalo, skrecona kostka), podlaczylem akumulator, probowalem kilka razy odpalic, jednak aku za slaby. Podladowalem, wlozylem ponownie no i moto kreci kreci ale odpalic nie chce... Dedukcja-swiece zalane. Nie dajac za wygrana, zdjalem owiewki (w sumie chyba nawet niepotrzebnie), podnioslem zbiornik no i po usilnych probach udalo mi sie wykrecic 2 zewnetrzne swiece, po czym zobaczylem gdzie znajduja sie pozostale dwie... Dalem za wygrana i pierwsza rzecza po powrocie z garazu - cbf1000.pl. Moto mam dopiero od kwietnia no i po przeczytaniu tego watku odnosnie termostatu i cewek jeszcze bardziej sie zniechecilem, nie czulem sie na silach biorac pod uwage moje doswiadczenie... Wkrecilem swiece z powrotem no i decyzja: na zapych. Moto przetoczylo sie z 4 metry i... zaskoczylo :) Radosc ogromna, pojezdzilem 20 minut, zeby go porzadnie rozgrzac no i jak to zwykle bywa z refleksją na koncu odcinka w south park: 'You see, I've learned something today', przyznaje, ze i ja sie czegos nauczylem i cenna lekcje oraz doswiadczenie z calej sytuacji wynioslem: nie odpalaj motoru w zime...
Pafa
 

Re: Świece?

Postprzez rupert » Pt gru 16, 2011 8:00 am

SynekM napisał(a):Hej !
Zbychu święta racja - lepiej się spotkać w silnej grupie a oszczędności przeznaczyć na browar !

pzdr.
Synek.


Dobrze prawi :cheers:
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Świece?

Postprzez Bosman78 » Pt gru 16, 2011 2:16 pm

Co odpalania na pych to muszę stweirdzić, iż w przypadku CBF 600 nie ma z tym najmniejszego problemy można nawet samodzielnie na płaskim dobrze się odepchnąć i kluczy po 3 metrach :-). Nie polecam odpalania na pych prowadząc z boku, po po zaskoczeniu można się zdziwić :scared: albo zaliczyć glebę
„Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia i nie ubierają tego faktu w słowa...”
Avatar użytkownika
Bosman78
Maniak
 
Posty: 1261
Dołączył(a): Cz mar 31, 2011 6:26 pm
Lokalizacja: Wawa
Wiek: 45
Motocykl: vStrom
W siodle: <100 kkm

Re: Świece?

Postprzez MotoJanek » Pt gru 16, 2011 6:41 pm

Zgodnie z instrukcją, jeśli zdarzy się, że moto kilka razy nie odpali a świece zostaną zalane to trzeba 'kręcić' z manetą odkręconą na maxa. W takim położeniu manety przy odpalaniu, paliwo nie jest dostarczane do cylindrów i świece sie osuszają a nadmiar paliwa zostaje wydmuchany. :thumbsup:
MotoJanek
Nowicjusz
 
Posty: 11
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 5:00 pm

Re: Świece?

Postprzez maćko » Pt gru 16, 2011 9:04 pm

Zbychu święta racja - lepiej się spotkać w silnej grupie a oszczędności przeznaczyć na browar !


Tylko jak Ci się zaleje to się nie spotkacie :biggrin:

A z autopsji wiem, że irydówki cholernie trudno zalać. W pierwszym moto miałem NGK (gaźnik) i odpalał w chłodne dni nieraz bez ssania. Na zwykłych dwa razy zalany i walka z wiatrakami a po wymianie na irydy nawet po drugim lub trzecim kręceniu odpalił.
W tym też zaraz po kupnie wymieniłem na DENSO i moto zawsze odpaliło nawet przy osłabionym aku - większe skoncentrowanie iskry - także z czystym sumieniem polecam.
Romet Pony (motorynka), MZ ETZ 250, Honda XL 125 Varadero, HONDA CBF 500+, Yamaha MT03 660 ccm
Avatar użytkownika
maćko
Miłośnik
 
Posty: 915
Dołączył(a): Cz lip 07, 2011 8:21 pm
Lokalizacja: Mosina
Wiek: 49
Motocykl: MT 03

Re: Świece?

Postprzez Ivan » Pt mar 09, 2012 5:41 pm

Witam
Mam podobny problem . Odpaliłem dziś moto , odpalił od razu a po jakichś 10 sec zgasł . Następna próba już się nie powiodła , aku zdechł więc ładowałem go i próbowałem odpalać . Efektów niestety brak . Czasami wydaje się że się uda , słychać że łapie ale niestety tylko na sekundę .Kiedyś w ten sposób załatwiłem świece w CB 500 ale wtedy było z minus 10 a dziś rano koło zera . Wizja wymiany trochę mnie przeraża ale inne rozwiązanie to laweta . Czy jest sens jeszcze katować rozrusznik czy poddać się od razu ?
Avatar użytkownika
Ivan
Nowicjusz
 
Posty: 5
Dołączył(a): Wt lip 05, 2011 12:13 pm
Wiek: 51
Motocykl: CBF 1000 T

Re: Świece?

Postprzez pet3r » Pt mar 09, 2012 5:52 pm

nie wiem co pogrzebali w 1000, ale w 600 N trzeba ściągnąć tylko zbiornik - fajki wychodzą, co prawda trzeba uważać przy wyginaniu ich ale wychodzą bez demontażu dodatkowych elementów. mając jakiś giętki chwytak i klucz do świec z przedłużką na całą operację potrzeba ok 20 min i 1-2 piw ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
pet3r
Miłośnik
 
Posty: 554
Dołączył(a): Wt sty 10, 2012 5:50 pm
Lokalizacja: Kalisz
Wiek: 36
Motocykl: CBF 600 N

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości