Świece?

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Świece?

Postprzez zbyhu » Wt mar 13, 2012 5:46 am

To teraz czym prędzej nawijaj kilometry :). Mi po wyjeździe z warsztatu po wymianie świeć, dopiero po jakichś 400km zaczął przerywać silnik. No i wyszło, że w warsztacie popsuli fajkę.
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7389
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Świece?

Postprzez Ivan » Wt mar 13, 2012 1:46 pm

Robię co w mojej mocy . :thumbsup:
Avatar użytkownika
Ivan
Nowicjusz
 
Posty: 5
Dołączył(a): Wt lip 05, 2011 12:13 pm
Wiek: 51
Motocykl: CBF 1000 T

Re: Świece?

Postprzez goramo » Śr lut 06, 2013 5:38 pm

Hej. :smile:

Wygrzebałem temat, bo chcę o coś zapytać.

1. Czy ktoś używał świec Denso? Czy jest sens szukać Denso, czy kupić NGK? Słyszałem wiele opinii, że w sklepach jest mnóstwo podróbek NGK i kupno dobrych świec to trochę loteria... Gdzie kupić zatem (możecie polecić jakiś sprawdzony sklep?), żeby były dobre? :rolleyes:

2. Czy tym kluczem do świec z zestawu fabrycznych narzędzi da się świeczki w CBF1000 wykręcić i potem wkręcić, czy może ten klucz to "zabawka" i lepiej zaopatrzyć się w "coś lepszego"? :rolleyes:


Pytam, bo kompletuję powoli materiały do wiosennego "serwisu" i następne na liście mam świeczki. A że nie miałem jeszcze okazji wymieniać świec w CBFie, to pytam. :smile:

Pozdro.
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8491
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Re: Świece?

Postprzez Turos » Śr lut 06, 2013 6:16 pm

Kurde kupiłem pierwsze z brzegu świece NGK i sam widziałeś pod mosteczek dojechałem na herbatę :P i zrobiłem bez problemu swoje pierwsze kilometry :) także nie sądzę, żeby aż tak było źle z podróbkami w sklepach.
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7624
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 36
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Świece?

Postprzez klemens » Śr lut 06, 2013 9:29 pm

Kupuję TYLKO świece NGK w best-carach, inter-carsach i innych motołańcuchach i nigdy nie miałem z nimi problemów. Raz nie było i wziąłem boscha. Skończyły się 4x szybciej.
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Re: Świece?

Postprzez rupert » Cz lut 07, 2013 7:39 am

Z NGK nigdy nie miałem problemów.
Kluczem fabrycznym kręci mi się dobrze i łatwo można się dobrać do wewnętrznych świeczek. No i pamiętaj, że dokręcamy delikatnie (gaźnikowa CBF600 to 18Nm)
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Świece?

Postprzez rafi777 » N kwi 21, 2013 7:09 pm

po zimowaniu nie dopalił mi sprzęt ( niestety. z popychu nie dało rady i wg zalecanej procedury z manuala na otwartą manetką też nie poszło.pozostalo w końcu dobrac się do świec. i tak po odkręceniu cewki i termostatu dałem radę wyjąc świece 1,2 i 4. 3cia za nic nie chce się wykręcic, mam za mało miejsca bo znajduje się ona tuż pod ramą w gąszczu kabli i i węży. używałem jedynie klucza do świec standardowego tj do samochodów , nie posiadam fabrycznego kompletu narzędzi bo oczywiście ktoś sobie pomyślał po sprowadzeniu że mu się przydadzą. co zrobic. no i dalej nie pójdę. muszę poprosic mechanika o pomoc. pewnie wyjmie jakąś samoróbę z przedłużką i po sprawie. świece mokre, czarne. nic chyba z nich nie będzie więc wymiana. potwierdzam że miejsca tam wogóle nie ma. dostałem nerwa w końcu boto już 3cie podejście do odpalenia.mam tylko nadzieję że nie uszkodziłem fajek, starałem się uważac , bo jak to by jeszcze doszło .....
rafi777
Użytkownik
 
Posty: 27
Dołączył(a): Śr cze 13, 2012 6:35 pm
Lokalizacja: Częstochowa
Wiek: 47
Imię: Rafał
Motocykl: CBF1000A '07
W siodle: <100 kkm

Re: Świece?

Postprzez Wesoły Dyzio » Pn kwi 22, 2013 1:33 pm

rafi777 napisał(a):po zimowaniu nie dopalił mi sprzęt ( niestety. z popychu nie dało rady i wg zalecanej procedury z manuala na otwartą manetką też nie poszło.pozostalo w końcu dobrac się do świec. i tak po odkręceniu cewki i termostatu dałem radę wyjąc świece 1,2 i 4. 3cia za nic nie chce się wykręcic, mam za mało miejsca bo znajduje się ona tuż pod ramą w gąszczu kabli i i węży. używałem jedynie klucza do świec standardowego tj do samochodów , nie posiadam fabrycznego kompletu narzędzi bo oczywiście ktoś sobie pomyślał po sprowadzeniu że mu się przydadzą. co zrobic. no i dalej nie pójdę. muszę poprosic mechanika o pomoc. pewnie wyjmie jakąś samoróbę z przedłużką i po sprawie. świece mokre, czarne. nic chyba z nich nie będzie więc wymiana. potwierdzam że miejsca tam wogóle nie ma. dostałem nerwa w końcu boto już 3cie podejście do odpalenia.mam tylko nadzieję że nie uszkodziłem fajek, starałem się uważac , bo jak to by jeszcze doszło .....

Gdybym miał wymieniać za każdym razem w "maluchu" lub innym samochodzie świece jak były mokre i czarne, to bym na nie nie zarobił. IMO wysusz, wyczyść, sprawdź odstęp i wkręć, i pomyśl czemu nie odpala. No chyba, że świece wymieniałeś 20 lat temu, to OK :naughty:
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Re: Świece?

Postprzez rafi777 » Wt kwi 23, 2013 8:18 pm

no wiem ale chciałem miec pewnośc że wszystko będzie ok a znaki na niebie i ziemi wskazywały że te świece są od początku. zakończyłem operację za pomocą klucza z zestawu hondy pożyczonego od kolegi. niestety po wymianie dalej nie gada więc coś głębszego z elekrtyką. oddaję sprawę w ręce fachowca :bored:
rafi777
Użytkownik
 
Posty: 27
Dołączył(a): Śr cze 13, 2012 6:35 pm
Lokalizacja: Częstochowa
Wiek: 47
Imię: Rafał
Motocykl: CBF1000A '07
W siodle: <100 kkm

Re: Świece?

Postprzez Tiarus » Pn maja 06, 2013 12:15 pm

I jak?
Coś fachowiec wymyślił?
No, ja bym polemizowała.
Ale ja w ogóle lubię polemizować...

=^◣ ◢^=
Avatar użytkownika
Tiarus
Asimi
 
Posty: 9838
Dołączył(a): Wt maja 22, 2012 8:29 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 73 gości