Problem z licznikiem, samoistne kasowanie się kilometrów

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Problem z licznikiem, samoistne kasowanie się kilometrów

Postprzez antekpl » Wt lip 22, 2014 6:55 pm

Informacyjnie dla użytkowników forum... nasze NCeki mają fabrycznego bug'a, przekonałem się o tym sam na własnej sztuce. Problem dotyczy samoistnego kasowania się kilometrów z licznika z pozycji TRIP A i B, przy zachowaniu poprawnej ilości kilometrów przebiegu całkowitego. Ma to wpływ na poprawne wyświetlanie spalonego paliwa i średniego spalania. Ciekawostka bo kilometry potrafią znikać "po trochu" po kilka/kilkadziesiąt km, jak i całkowicie wyzerować dzienne liczniki ;-) Wg moich ustaleń problem dotyczy na pewno NC700 z rocznika 2013 (modelowy rok 2014 - te z ABSem, a nie C-ABS, poprawioną kanapą, itp) oraz NC750 (bo z tego modelu te nowsze NC700 mają zegary). Problem zgłosiłem u dilera, Honda Polska przysłała nowe zegary na podmiankę na gwarancji. Co ciekawe zostały przysłane zegary starego typu, czyli od wersji poniżej 2014 (modelowo 2014) jak do starych NC700. Zgłosiłem moją uwagę że są to inne zegary niż były zamontowane fabrycznie, czekam na odpowiedź. Uwaga jest to tzw cicha kampania, więc jeśli sami się nie zgłosićie z zaobserowanym problemem, to do Was się nikt z Hondy nie odezwie (nie tak jak w przypadku wadliwych łańcuchów).

Źródło od hamburgerów z US, na które się natknąłem poszukując rozwiązania swojego problemu - http://nc700-forum.com/forum/garage-mec ... t-abs.html

http://nc700-forum.com/forum/nc700-tech ... d-one.html
antekpl
Użytkownik
 
Posty: 61
Dołączył(a): Cz maja 29, 2014 8:29 am
Lokalizacja: PL
W siodle: <100 kkm

Re: Problem z licznikiem, samoistne kasowanie się kilometrów

Postprzez mski » Wt sie 05, 2014 7:41 pm

Dziś Honda wymieniła mi na gwarancji "zegary" zobaczymy czy to pomoże na problem, który już powoli irytował...

Tymczasem moto nawija kilometry ponownie od zera - testujemy

PS mi trafiły się zegary funkiel nówki, nieśmigane, do rocznika 2013/2014r.
Avatar użytkownika
mski
Użytkownik
 
Posty: 141
Dołączył(a): N wrz 29, 2013 1:33 pm
Lokalizacja: Tychy
Wiek: 42
Imię: Mariusz
Motocykl: Tiger 1200 XRT
W siodle: <100 kkm

Re: Problem z licznikiem, samoistne kasowanie się kilometrów

Postprzez zibi » Śr sie 06, 2014 6:12 am

Nerw ostatecznie opłacalny, w kontekście niskiego przebiegu na liczniku przy sprzedaży. :thumbsup: Ja nawet nie myślę jak to będzie w moim przypadku :scared:
Jeśli wchodzisz między koty musisz mruczeć tak jak one!

Obrazek
Avatar użytkownika
zibi
Miłośnik
 
Posty: 784
Dołączył(a): N lip 07, 2013 6:04 pm
Lokalizacja: Toruń
Wiek: 51
Motocykl: NC750X, BMW R NINE T
W siodle: 100-200 kkm

Re: Problem z licznikiem, samoistne kasowanie się kilometrów

Postprzez mski » Cz sie 07, 2014 7:42 pm

Narazie nastukane 500 km i bez awarii...
Avatar użytkownika
mski
Użytkownik
 
Posty: 141
Dołączył(a): N wrz 29, 2013 1:33 pm
Lokalizacja: Tychy
Wiek: 42
Imię: Mariusz
Motocykl: Tiger 1200 XRT
W siodle: <100 kkm

Re: Problem z licznikiem, samoistne kasowanie się kilometrów

Postprzez mski » N wrz 07, 2014 5:39 pm

stuknęło ponad 2 tyś i problem ponownie występuje, kontrolka HISS po wyłączeniu silnika nie sygnalizuje działania i ponownie resetują się kilometry przebiegu tripA i tripB. Licznik podziałał chwilę i znowu du :censored: ..
Avatar użytkownika
mski
Użytkownik
 
Posty: 141
Dołączył(a): N wrz 29, 2013 1:33 pm
Lokalizacja: Tychy
Wiek: 42
Imię: Mariusz
Motocykl: Tiger 1200 XRT
W siodle: <100 kkm

Re: Problem z licznikiem, samoistne kasowanie się kilometrów

Postprzez antekpl » N wrz 07, 2014 6:22 pm

mski napisał(a):stuknęło ponad 2 tyś i problem ponownie występuje, kontrolka HISS po wyłączeniu silnika nie sygnalizuje działania i ponownie resetują się kilometry przebiegu tripA i tripB. Licznik podziałał chwilę i znowu du :censored: ..


:angry: to już chyba wiem dlaczego zwlekają z kolejną wymianą u mnie... może jest jakaś nowsza edycja zegarów w opracowaniu :unsure:
antekpl
Użytkownik
 
Posty: 61
Dołączył(a): Cz maja 29, 2014 8:29 am
Lokalizacja: PL
W siodle: <100 kkm

Re: Problem z licznikiem, samoistne kasowanie się kilometrów

Postprzez mski » Pt wrz 19, 2014 4:51 pm

Włączyłem sygnalizację HISS na wyświetlaczu i problem zniknął -brak resetów :clap: , nie doczytałem i nieświadomie sam go wyłączyłem...
Avatar użytkownika
mski
Użytkownik
 
Posty: 141
Dołączył(a): N wrz 29, 2013 1:33 pm
Lokalizacja: Tychy
Wiek: 42
Imię: Mariusz
Motocykl: Tiger 1200 XRT
W siodle: <100 kkm

Re: Problem z licznikiem, samoistne kasowanie się kilometrów

Postprzez antekpl » So wrz 20, 2014 9:46 am

mski jak wygląda procedura włączenia tego powiadomienia z HISS?


PS
wymieniali mi w hondzie już drugie zegary które przyszły, oba wykazywały już jakie nastukane kilometry na liczniku głównym :eek:
Mój fabryczny licznik ma part number kończący się na cyfrach 51, w elektronicznym serwisowym katalogu hondy napisane jest że zegary "51" wymienia się na te z końcówką "50", co jest z bzdurą bo są to całkiem inne zegary (sprzed 2014 roku) do tego wskazania się conajmniej dziwne (jak te fikcyjnie nastukane kilometry). Miałem już taki przypadek z dwoma podstawianymi sztukami zegarów. No nic spróbuję włączyć te miganie z HISSa, jak tylko mski podpowie jak to zrobić ;-)
antekpl
Użytkownik
 
Posty: 61
Dołączył(a): Cz maja 29, 2014 8:29 am
Lokalizacja: PL
W siodle: <100 kkm

Re: Problem z licznikiem, samoistne kasowanie się kilometrów

Postprzez camilos55 » So wrz 20, 2014 11:08 am

antekpl napisał(a):mski jak wygląda procedura włączenia tego powiadomienia z HISS?


w książce obsługi masz napisane krok po kroku jak to zrobić.
Romet 50, WSK 125, MZ 250, JAWA 350TS, Kawasaki KLR 650, BMW GS 650
Avatar użytkownika
camilos55
Użytkownik
 
Posty: 194
Dołączył(a): Pt cze 14, 2013 8:20 am
Lokalizacja: warszawa-grochów
Motocykl: nc 700x

Re: Problem z licznikiem, samoistne kasowanie się kilometrów

Postprzez mski » So wrz 20, 2014 12:32 pm

camilos55 napisał(a):w książce obsługi masz napisane krok po kroku jak to zrobić.

Włączasz stacyjkę na ON i przez ok 2 sekundy przytrzymujesz przycisk A (ten po lewej) aż zamiga HISS. Wyłączasz na OFF i powinien zacząć migać - u mnie pomogło, póki co ponad 400km i zero resetu.
Avatar użytkownika
mski
Użytkownik
 
Posty: 141
Dołączył(a): N wrz 29, 2013 1:33 pm
Lokalizacja: Tychy
Wiek: 42
Imię: Mariusz
Motocykl: Tiger 1200 XRT
W siodle: <100 kkm

Następna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 149 gości