Moja Locha mi zdechła ;/

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Moja Locha mi zdechła ;/

Postprzez klemens » Śr lip 06, 2011 7:12 pm

Eee tam. Na pewno to honda była :lol:
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Re: Moja Locha mi zdechła ;/

Postprzez żurawina » Śr lip 06, 2011 7:44 pm

Obrazek[/quote]


dzis w Gdansku widzialem calkiem nowiuską Suzi na lawecie.... :)[/quote]

mojemu kumplowi nowiutki intruder odmówił posłuszeństwa w drodze w bieszczady - nie mógł zmienić biegu, a potem jak stanęliśmy nie mógł już go odpalić.
Zadzwonił do serwisu (odebrał poprzedniego dnia z serwisu po pierwszym przeglądzie :dusgust: ) - i co? zapłon zablokowany został przez alarm a dzwignia biegów się zablokowała bo ....ziarnko piasku się dostało (jechaliśmy gierkówką nie po lesie) . zakupiliśmy wd40, moja gorsza połowa (jest od elektroniki) rozbroiła alarm i pojechaliśmy dalej

Ale nerwy były i słanie brzydkich słow w stronę serwisu i moto oj było :mad:
Avatar użytkownika
żurawina
Użytkownik
 
Posty: 197
Dołączył(a): Cz maja 05, 2011 8:53 am
Lokalizacja: Warszawa
Motocykl: cbf600SA

Re: Moja Locha mi zdechła ;/

Postprzez Trollsky » Cz lip 07, 2011 12:51 pm

przewinięty juz wczesniej alternator dosc mocno sie spalił. Firma przewijająca juz wiele altków zrobiła dla tego warsztatu i nigdy nie bylo ale. Az sam szef przewijalni przyjechał obejrzeć. Oczywiscie zostanie przewinięty w ramach gwarancji. Moze we wtorek locha bedzie gadać.
Avatar użytkownika
Trollsky
Znawca
 
Posty: 335
Dołączył(a): Pn wrz 06, 2010 8:08 am

Re: Moja Locha mi zdechła ;/

Postprzez żurawina » Cz lip 07, 2011 12:55 pm

Trollsky napisał(a):przewinięty juz wczesniej alternator dosc mocno sie spalił. Firma przewijająca juz wiele altków zrobiła dla tego warsztatu i nigdy nie bylo ale. Az sam szef przewijalni przyjechał obejrzeć. Oczywiscie zostanie przewinięty w ramach gwarancji. Moze we wtorek locha bedzie gadać.


to tak długo Ci będą robić? jak dali ciała to od ręki powinni :msn-wink:
Avatar użytkownika
żurawina
Użytkownik
 
Posty: 197
Dołączył(a): Cz maja 05, 2011 8:53 am
Lokalizacja: Warszawa
Motocykl: cbf600SA

Re: Moja Locha mi zdechła ;/

Postprzez raphi » Cz lip 07, 2011 1:06 pm

Trollsky napisał(a):przewinięty juz wczesniej alternator dosc mocno sie spalił. Firma przewijająca juz wiele altków zrobiła dla tego warsztatu i nigdy nie bylo ale. Az sam szef przewijalni przyjechał obejrzeć. Oczywiscie zostanie przewinięty w ramach gwarancji. Moze we wtorek locha bedzie gadać.

Super! :rayof:
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Moja Locha mi zdechła ;/

Postprzez goramo » Cz lip 07, 2011 1:49 pm

Kuźwa, co za kurewstwo z tymi alternatorami..... :dog:

Ale coś musi być chyba spierdzielone w tych motongach, że te altki wysiadają... Przecie to nie jest normalne...

Ciekawe czy to jest wina jakiś baboli w instalacji, czy wina samej konstrukcji altka. Jeśli to drugie, to może z jakiegoś innego sprzęta podpasowałby altek, który nie byłby tak awaryjny? :roll:

Jeśli jednak wina leży w instalacji, to może gdzieś któryś z kabli ma zbyt mały przekrój lub słabe mocowanie i w wyniku tego altek się upala... :roll:

Dla przykładu w Intruzie VL1500LC często bywają kłopoty z prądem (tam piec potrzebuje whoooj prądu do rozruchu) i w związku z tym wielu użytkowników dubluje przewody od aku żeby zwiększyć ich przekrój i tym samym zmniejszyć opór.
Może w naszym przypadku wskazane byłoby zwiększyć przekrój przewodów do/z alternatora? :roll:


Tak sobie luźno dywaguję, bo przyznam szczerze, że na elektryce to się nie wyznaję...
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8491
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Re: Moja Locha mi zdechła ;/

Postprzez klemens » Cz lip 07, 2011 3:27 pm

Ja też na elektryce znam się niewiele ale to, że altek oryginalny się spalił i przewinięty się spalił i do tego nie jest to pierwszy przypadek świadczy o jakimś błędzie konstrukcyjnym. Albo doboru alternatora albo czegoś, z czym się łączy. Nie jest to raczej sprawa wadliwych uzwojeń, tylko czegoś, co je niszczy. W dodatku w jednych moto to występuje a w innych nie. Może to sprawa jakiegoś konkretnego poddostawcy części, która w jakichś seriach występuje. Tylko której części? Ha!
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Re: Moja Locha mi zdechła ;/

Postprzez raphi » Cz lip 07, 2011 4:47 pm

klemens napisał(a):Ja też na elektryce znam się niewiele ale to, że altek oryginalny się spalił i przewinięty się spalił i do tego nie jest to pierwszy przypadek świadczy o jakimś błędzie konstrukcyjnym. Albo doboru alternatora albo czegoś, z czym się łączy. Nie jest to raczej sprawa wadliwych uzwojeń, tylko czegoś, co je niszczy. W dodatku w jednych moto to występuje a w innych nie. Może to sprawa jakiegoś konkretnego poddostawcy części, która w jakichś seriach występuje. Tylko której części? Ha!

A może przyczyną jest fakt, że w naszych maszyneriach baaardzo często załącza się wentylator. I podczas załączania jest z pewnością wielkie dupnięcie po instalacji (spore obciążenie). Wtedy uzwojenia alternatora dostają oporu i gwałtownie powinna rosnąć ich temperatura. Może to dlatemu?
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Moja Locha mi zdechła ;/

Postprzez Osu! » Cz lip 07, 2011 4:49 pm

klemens napisał(a):Ja też na elektryce znam się niewiele ale to, że altek oryginalny się spalił i przewinięty się spalił i do tego nie jest to pierwszy przypadek świadczy o jakimś błędzie konstrukcyjnym. Albo doboru alternatora albo czegoś, z czym się łączy. Nie jest to raczej sprawa wadliwych uzwojeń, tylko czegoś, co je niszczy. W dodatku w jednych moto to występuje a w innych nie. Może to sprawa jakiegoś konkretnego poddostawcy części, która w jakichś seriach występuje. Tylko której części? Ha!


generalnie może przeciążasz altka jakoś swoimi odbiorami....? W sensie, że zapiąłeś do instalacji iles tam dodatków...
Może kwestia nieszczelności/zalewania wodą altka....?
A może faktycznie masz jakąś "wrodzoną" wadę konstrukcyjną :(
Avatar użytkownika
Osu!
Znawca
 
Posty: 462
Dołączył(a): Cz cze 02, 2011 6:53 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 43
Motocykl: XT1200Z

Re: Moja Locha mi zdechła ;/

Postprzez raphi » Cz lip 07, 2011 4:51 pm

Osu! napisał(a):
klemens napisał(a):Ja też na elektryce znam się niewiele ale to, że altek oryginalny się spalił i przewinięty się spalił i do tego nie jest to pierwszy przypadek świadczy o jakimś błędzie konstrukcyjnym. Albo doboru alternatora albo czegoś, z czym się łączy. Nie jest to raczej sprawa wadliwych uzwojeń, tylko czegoś, co je niszczy. W dodatku w jednych moto to występuje a w innych nie. Może to sprawa jakiegoś konkretnego poddostawcy części, która w jakichś seriach występuje. Tylko której części? Ha!


generalnie może przeciążasz altka jakoś swoimi odbiorami....? W sensie, że zapiąłeś do instalacji iles tam dodatków...
Może kwestia nieszczelności/zalewania wodą altka....?
A może faktycznie masz jakąś "wrodzoną" wadę konstrukcyjną :(

Zalewanie wodą altka? On jest przecież pod lewym deklem, uszczelniony. Nie ma prawa tam być wilgoci bo cały prąd szlag by trafił (zwarcie).
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości